Як видалити Exif та метадані з фотографій


Як видалити Exif та метадані з фотографій

Виконайте наступні дії, щоб видалити метадані із фотографій:


 • Клацніть правою кнопкою миші на зображення та виберіть властивості .
 • Знайдіть “Вкладка деталей” зверху і натисніть на неї.
 • Клацніть “Видаліть із файлу наступні властивості" посилання внизу.
 • Позначте всю інформацію, яку ви хочете видалити з фотографії.
 • Інформація, додана до фотографії, видаляється зараз, ви можете двічі перевірити, повторивши той самий процес.

Покрокові відомості про метадані ви можете прочитати цілий посібник та дізнатися про технічні характеристики та проблеми метаданих.

як видалити метадані з фотографій

Чи мали ви уявлення, що більшість фотоапаратів мають запечатані або приховані дані за кожною фотографією, яку ви клацаєте? І коли ви надсилаєте або отримуєте ці зображення, наприклад, завантажуючи їх у соціальні медіа – прихована інформація може залишатися прихованою за фотографією? І що люди можуть отримати цю інформацію без зайвих зусиль?
Ці метадані відомі як EXIF ​​дані (формат файлу зображуваного зображення).
Це здебільшого не велика проблема, але в рідкісних випадках зловживають хакерами з чорної шапки і можуть заподіяти вам певні неприємності.

Що таке EXIF ​​та метадані на фотографіях?

Фотографія – це складне мистецтво, яке передбачає безліч технічних можливостей, таких як експозиція освітлення, композиція, риболовля на камеру та багато інших функцій, які складають хорошу фотографію. На тарілці є багато речей, про які потрібно дізнатися, що навіть експерту знадобиться йому десятиліття, щоб навчитися цьому.
Дані Exif – це вся технічна інформація, яка ховається за кожною фотографією. Витягуючи його вміст, ви можете дізнатися багато про зображення, наприклад, про те, як було зроблено фотографію, розташування, час та багато інших, що дозволяють вам оволодіти своїми навичками фотографії на наступний рівень.

Дані, включені в метадані

 • Дані Exif або метадані можуть включати
 • Модель камери та виробник
 • Дата, час та місце, коли зроблено фотографію
 • Роздільна здатність зображення
 • Швидкість затвора, діафрагма, ISO
 • Стиснення, що використовується для фотографії

Продовження…

Загалом, дані EXIF ​​невинні і мають право надати всі ці дані. Іноді за вбудованими зображеннями можуть додаватися додаткові біти даних, які можуть вторгнутись у вашу конфіденційність і зробити вас вразливими.
Розглянемо смартфон із обладнаною камерою та функціоналом GPS. Коли ви знімаєте зображення зі свого телефону, до кожного фотографування додаються GPS-координати, прикріплені за фотографією. Це чудовий спосіб фотографувати геотеги, але ті, хто не має правильного наміру, можуть витягнути ці координати та подарувати місцезнаходження незнайомцям, якщо вони знайдуть ваші фотографії в Інтернеті.
Враховуючи, стара камера DSLR датувалась кілька років тому. Не тільки дані EXIF ​​можуть містити інформацію про виробника та модель, але також можуть містити серійний номер.
Цей серійний номер можна відстежувати, і всі фотографії коли-небудь зроблені за допомогою цієї камери.

NSA збирає та аналізує дані Exif

Видаліть дані Exif зараз

Пару років тому NSA запустила програму під назвою Xkeyscore, яка показала, як це на користь метаданих для збору розвідки. Залишається питання, чи можливо, що вам вдариться в спину? Не зовсім.
Однак можливість залишається, тому краще видалити Exif про всяк випадок, якщо тільки; ви навмисно хочете зберегти Exif у своїх цілях. Хочете знати, як зняти метадані із зображення? Продовжуйте читати цю статтю, щоб отримати вичерпний огляд того, як видалити метадані із зображення.

 • Видаліть дані Exif за допомогою Windows Explorer
 • У Windows є вбудований засіб для видалення Exif, який досить простий у використанні.
 • Відкрити провідник файлів у вашій системі (клавіша Windows + ярлик Е)
 • Переадресація до будь-якого зображення
 • Клацніть правою кнопкою миші зображення та виберіть властивості
 • Виберіть вкладку подробиці

У Windows 10 можна розмістити фотографії під двома категоріями під назвою “Камера” та “Розширена фотографія”. Камера містить деякі основні атрибути, такі як діафрагма, фокусна відстань та режим вимірювання. Розширена категорія фотографій містить серійний номер камери, версію Exif та інші умови.

Відкривши вікно властивостей, ви побачите “видалити властивості та особисту інформацію”, тому натисніть на це, щоб запустити інструмент для видалення Exif та приготуйтеся до видалення метаданих зображень. Інструмент дозволяє вибрати властивості, які потрібно видалити, або скопіювати всі метадані на зображенні, які потрібно назавжди усунути. Ви також можете вибрати кілька фотографій і видалити всі метадані за один раз.

Порада: одне обмеження Windows 10 полягає в тому, що воно не дозволяє знищувати цілі метадані. Немає пояснень, чому Microsoft зберегла це обмеження, але, якщо ви хочете знищити повні дані Exif, дотримуйтесь двох із цих методів описано нижче:

Видаліть дані Exif за допомогою GIMP

GIMP – це програмне забезпечення з відкритим кодом, яке використовується для повного видалення даних Exif з будь-якого зображення. Це може бути навіть більш простим, ніж метод Windows 10, описаний вище.

 • Запустіть GIMP
 • Відкрити зображення в GIMP
 • Перейдіть до файлу та виберіть “Експорт як”, щоб експортувати зображення. Назвіть це все, що хочете, але не забудьте додати розширення зображення JPG
 • Натисніть кнопку Експорт
 • Під опціями експорту розгорніть розширені параметри та зніміть прапорці для збереження даних Exif
 • Змініть інші властивості за власним вибором
 • Клацніть Експорт, щоб закінчити

Цей метод, однак, може зайняти багато часу, оскільки кожне зображення потрібно вибирати індивідуально та експортувати їх по черзі, хоча це займає лише 5 секунд, все ж вимагає певних зусиль.

Примітка: ви можете зробити те саме, використовуючи Photoshop замість Gimp, але купувати Photoshop для видалення даних Exif не варто купувати.

Видаліть дані Exif за допомогою мобільного додатка

Якщо ви захоплюєте більшість своїх фотографій смартфоном, то більш доцільним є використання програми для видалення Exif, щоб вам не потрібно було залучати комп’ютерну систему між.
Перш ніж рухатися вперед із встановлення стороннього додатка для видалення Exif, перевірте налаштування камери, щоб побачити, чи можна вимкнути виробництво даних Exif. Деякі програми камер надають вам лише можливість вимкнути послуги локації. Навпаки, інші можуть взагалі не дозволити вам усунути дані Exif.
Ви все ще шукаєте додаток для видалення EXIF? Спробуйте для видалення метаданих Photo Photodata для видалення метаданих на android або для IOS ви можете встановити Metapho. Обидва вільні, однак, щоб розблокувати можливість розблокувати видалення даних Exif, вам потрібно буде придбати повну програму, яка пропонує деякі додаткові функції, такі як дата редагування та місцеположення та забезпечує безпечний обмін.

Просто майте на увазі, що:

Коли ви ділитесь своїми фотографіями з іншими або завантажуєте їх в Інтернеті, не забудьте видалити EXIF-дані / метадані, якщо ви не хочете, щоб інші геолокували вас. У Instagram розміщено більшість випадків, коли додаток класифікує ваші фотографії за місцем розташування та відображає їх усім, хто шукає це місце.
Забезпечте максимальну конфіденційність фотографій в Інтернеті, особливо коли ви ділитесь ними в Інтернеті з іншими. Якщо ви створюєте резервну копію, ви можете бути впевнені, що хтось перегляне ваші особисті дані.

Хочете повернути свою конфіденційність в Інтернеті? Ви можете перевірити нижче керівництва:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me