Що таке OpenVPN та як ним користуватися?


Contents

Що таке OpenVPN & Як ним користуватися?

03 лютого 2020 року


OpenVPN – популярний протокол тунелювання на основі SSL, який використовується при реалізації віртуальних приватних мереж. Пропонуючи ідеальне поєднання безпеки, швидкості та сумісності, це один з найкращих протоколів VPN там.

openvpn PureVPN

 • Огляд
 • Особливості
 • Плюси & Мінуси
 • Порівняння
 • Як використовувати
 • Налаштування OpenVPN

  Що таке OpenVPN

  На відміну від інших протоколів тунелювання на основі IPSec, OpenVPN покладається на SSL / TLS для аутентифікації та шифрування. Це стандартна технологія безпеки для створення захищених, віддалених з’єднань між сайтами або точками до точки. SSL широко використовується для захисту фінансових операцій, передачі даних, електронної пошти тощо.

  OpenVPN сумісний з більшістю основних і маловідомих операційних систем, що використовуються сьогодні. Він забезпечує потужні стандарти шифрування і є чудовим, коли йдеться про обхід обмежувальних брандмауерів та заборонне геоблокування.

  Протокол VPN з відкритим кодом може бути налаштований на використання або TCP, або UDP і підтримує до 256-бітного шифрування. Оскільки він є відкритим кодом, вразливості безпеки зазвичай виправляються спільнотою з відкритим кодом, як тільки вони виявляються.

  OpenVPN часто використовується через різні переваги, які він приносить на стіл. Для початківців він, на відміну від інших протоколів, сумісний з Android та iOS. Він також може обійти будь-яку блокаду, з якою стикається. Крім того, він може отримати доступ до багатьох портів для зв’язку.

  Як працює OpenVPN?

  Простіше кажучи, OpenVPN встановлює приватне з’єднання – або тунель – між вашим клієнтом VPN та сервером VPN. Трафік, що проходить через нього, повністю захищений шифруванням, захищаючи ваші дані від Інтернет-провайдерів, хакерів та інших сторонніх сторін.

  Пакети даних шифруються клієнтом OpenVPN до того, як вони покинуть ваш пристрій чи комп’ютер. Їх отримує сервер OpenVPN, який використовує секретний криптографічний ключ для розшифровки. Розшифровані пакети даних надсилаються, наприклад, на призначений веб-сервер, як, наприклад, disneyplus.

  Після їх отримання веб-сервер надсилає запитувані вами дані на сервер OpenVPN, де він ще раз шифрується. Потім дані передаються назад на ваш пристрій або комп’ютер, на якому працює клієнт OpenVPN, який розшифровує їх.

  Що таке UDP?

  UDP є абревіатурою для User Datagram Protocol і не виконує виправлення помилок. В результаті пакети отримують без будь-яких спроб або підтверджень. Це робить UDP швидшим, але менш надійним, ніж TCP.

  Що таке TCP?

  TCP – абревіатура для протоколу управління передачею. На відміну від UDP, TCP виконує виправлення помилок. Її механізм повторної передачі забезпечує, що обидва кінці можуть отримувати пакети. Однак підвищена надійність призводить до збільшення затримки.

  Основні особливості OpenVPN

  Повна анонімність

  OpenVPN підтримує DHCP та динамічні IP-адреси, що може призвести до кращої анонімності під час перегляду Інтернету.

  Швидка швидкість

  Підтримка TCP-тунельного транспорту за протоколом OpenVPN пропонує вам багато переваг. Вона включає в себе безшовні онлайн-ігри, відеоконференції, аудіоконференції, & більше.

  Висока безпека

  Він забезпечує безпеку всіх ваших комунікацій за допомогою різних методів. Він використовує спільні ключі, аутентифікацію HMAC та 256-бітове шифрування через OpenSSL

  Біє брандмауери

  Він може працювати на будь-якому порту від 1 до 65535. Цей багатопортовий функціонал робить OpenVPN ідеальним протоколом тунелювання для обходу брандмауерів.

  Ідеальна таємниця вперед

  Функція PFS у OpenVPN додає додатковий рівень безпеки. В результаті ви отримуєте повну таємницю та цілісність даних.

  Більш портативний

  OpenVPN більш портативний, ніж інші протоколи. Зрештою, вона реалізована в просторі користувача та не потребує ніяких компонентів ядра, крім драйвера віртуальної мережі TUN / TAP..

  Плюси OpenVPN

  Ось деякі переваги використання OpenVPN:

  1. Дуже безпечно
  Якщо ви хочете захистити свої дані від зацікавлених осіб, OpenVPN – це настійно рекомендований протокол. Він використовує шифри високого класу та 256-бітове шифрування, що робить його неможливим для того, щоб кіберзлочинці перехоплювали або крали вашу інформацію за допомогою атак “людина-в-середині”.

  2. Сумісність міжплатформ
  Одне з найкращих речей щодо OpenVPN – це те, що він може бути встановлений і використаний на всіх популярних настільних і мобільних платформах, таких як Mac, iOS, Android та Windows. Він також підтримує менш популярні платформи, такі як Solaris, FreeBSD та OpenBSD.

  3. Складно блокувати
  Виявити та заблокувати підключення OpenVPN непросто, оскільки вони можуть використовувати порти як на TCP, так і на UDP. Крім того, налаштування OpenVPN на порт 443 дозволить вам ухилятися від будь-якого брандмауера, оскільки це той самий порт, який використовується трафіком HTTPS.

  4. Повний контроль над з’єднаннями
  На відміну від інших протоколів, OpenVPN надає вам можливість вибору між TCP та UDP для передачі ваших даних. Маючи більший контроль над своїми зв’язками, ви будете легше налаштувати їх відповідно до ваших потреб.

  5. Ідеальна підтримка вперед таємниці
  Цей неймовірно корисний захід безпеки значно знижує ризик ваших особистих даних значною мірою порушений. Ваше VPN-з’єднання стійке до різних типів хакерів, оскільки для кожного сеансу створюються унікальні ключі.

  Мінуси OpenVPN

  Ось кілька недоліків використання OpenVPN:

  1. Складна ручна настройка
  Якщо ви хочете налаштувати OpenVPN вручну, швидше за все, у вас виникнуть проблеми. Зрештою, інструкція є надто складною для кмітливих нетехнологів. Отже, вам краще вибрати послугу VPN, оскільки процес налаштування обробляється у фоновому режимі.

  2. Потрібне додаткове програмне забезпечення
  OpenVPN не інтегрується в жодну операційну систему, тому для її використання вам потрібно буде встановити сторонне програмне забезпечення. Цей недолік, однак, певною мірою був зменшений завдяки наявності VPN-сервісів із зручними інтерфейсами користувача..

  3. Уповільнення швидкості з’єднання
  OpenVPN вважається найбільш безпечним протоколом тунелювання. Однак надійна безпека, яку він пропонує, може призвести до падіння швидкості зв’язку.

  Порівняння протоколу OpenVPN

  OpenVPN проти L2TP проти IKEv2 проти SSTP проти PPTP

  Далі наведено поглиблене порівняння OpenVPN з іншими поширеними протоколами VPN.

  PPTP IKEv2 L2TP SSTP OpenVPN
  Шифрування128-розрядні256-бітний256-бітний256-бітний256-бітний
  Безпека Реалізація PPTP має кілька відомих вразливих місць безпеки Останній протокол VPN, який реалізує IPSec і дуже захищений При належному впровадженні IPSec над L2TP не має основних відомих вразливих місць Може вважатися безпечним як OpenVPN, коли використовується разом із надійними шифровими та ефемерними ключами Це можна вважати надзвичайно безпечним при використанні разом із надійними шифрами та ефемерними ключами
  Стабільність Нестабільний і може часто відключатися Після встановлення високостабільний та стійкий зв’язок Стабільне з’єднання Стабільний, але тим більше в Windows Стабільне з’єднання
  Швидкість Найшвидший протокол VPN через базове шифрування Швидше, ніж інші протоколи VPN, завдяки підтримці MOBIIKE, що робить його стабільним та стійким L2TL / IPSec все ще швидкий, незважаючи на тунельні накладні витрати, завдяки високій ефективності шифрування / дешифрування. Швидше, ніж PPTP та L2TP Велика швидкість на великих відстанях і на з’єднаннях з високою затримкою
  Підтримується ОС Усі платформи (вручну) Windows OS iOS Android (посібник) Mac OS X (посібник) BlackBerry (посібник) Windows OS iOS (посібник) Android (посібник) Mac OS X (посібник) та багато іншого… ОС Windows iOS (не підтримується) Android (не підтримується) MAC OS X та багато іншого… Windows OS iOS (посібник) Android Mac OS X (посібник) та багато іншого…
  Висновок Настійно рекомендується швидко обходити гео обмеження, але це не найкращий варіант безпеки Швидка швидкість, висока безпека, єдиний VPN-протокол, який підтримується Blackberry Простий у налаштуванні, стабільний та безпечний Безпечніший і швидший, ніж PPTP і L2TP, ідеально підходить для ОС Windows, може легко обходити міжмережеві екрани Хороша швидкість, сильна безпека, нативна підтримка більшості ОС.

  PureVPN пропонує підтримку всіх основних протоколів VPN та платформ.

  Як користуватися OpenVPN?

  Якщо ви хочете встановити VPN-з’єднання за допомогою OpenVPN, це можна зробити двома способами. Найпростіший метод – використання сервісу VPN з підтримкою OpenVPN, наприклад PureVPN. У цьому сценарії все, що вам потрібно зробити:

  1. Підпишіться на PureVPN.
  2. Завантажте та встановіть програму PureVPN для свого пристрою.
  3. Увійдіть, використовуючи свої дані PureVPN.
  4. Виберіть OpenVPN як потрібний протокол.
  5. Насолоджуйтесь безпечним і швидким VPN-з’єднанням!

  Якщо ви користувач з технічним досвідом, ви можете віддати перевагу маршруту конфігурації вручну. Ви знайдете необхідні кроки для налаштування OpenVPN вручну на різних пристроях нижче. Перш ніж почати, переконайтесь, що у вас є:

  • Працюючий Інтернет
  • Обліковий запис Premium PureVPN

  Налаштування OpenVPN на різних пристроях

  Як налаштувати OpenVPN в Windows?

  Щоб налаштувати OpenVPN вручну в Windows, виконайте наступні прості дії:

  1. Завантажте інсталятор OpenVPN PureVPN і витягніть його.

  2. Завантажте файли OpenVPN PureVPN і витягніть їх.

  3. Клацніть правою кнопкою миші інсталятор OpenVPN і виберіть Властивості.

  Як налаштувати OpenVPN в Windows

  4. На вкладці Загальні встановіть прапорець Розблокувати. Клацніть Застосувати, а потім Ок.

  Клацніть Застосувати, а потім Ок

  5. Клацніть правою кнопкою миші інсталятор OpenVPN та оберіть Запустити як адміністратор.

  Програма встановлення OpenVPN

  6. Клацніть Так, щоб розпочати процес встановлення.

  процес установки

  7. Натисніть кнопку Далі.

  Натисніть кнопку Далі

  8. Тепер натисніть Згоден.

  Тепер натисніть Згоден

  9. Клацніть Далі, а потім Встановити.

  Клацніть Далі, а потім Встановити

  10. Поставте прапорець Завжди довіряти програмне забезпечення у вікні “GZ Systems Limited”. Після завершення натисніть кнопку Встановити.

  GZ Systems Limited

  11. Після завершення встановлення натисніть кнопку Далі.

  натисніть кнопку Далі

  12. Зніміть прапорець Показ Readme і натисніть кнопку Готово.

  Показати поле Readme

  13. Клацніть правою кнопкою миші значок графічного інтерфейсу OpenVPN і виберіть Запустити як адміністратор.

  Піктограма графічного інтерфейсу OpenVPN

  14. Клацніть Так, щоб дозволити запуск програми.

  дозволити запуску програми

  15. Клацніть правою кнопкою миші піктограму системного лотка OpenVPN, перейдіть на потрібний сервер і виберіть Підключення.

  Значок системного лотка OpenVPN

  16. Введіть своє ім’я користувача та пароль PureVPN. Потім натисніть кнопку Гаразд.

  Ім'я користувача та пароль PureVPN

  17. Зараз ви підключені!

  Ви зараз підключені

  Як налаштувати OpenVPN на Mac?

  Щоб налаштувати OpenVPN вручну на Mac, виконайте наступні прості дії:

  1. Завантажте тут в’язкість.

  2. Завантажте звідси файли OpenVPN PureVPN і витягніть його.

  Як налаштувати OpenVPN на Mac

  3. Відкрийте програми, перейдіть до піктограми в’язкості та запустіть її.

  Значок в'язкості

  4. Клацніть в’язкість на панелі меню та виберіть Налаштування.

  виберіть Налаштування

  5. Клацніть на "+" значок.

  6. Виберіть Імпорт підключення та натисніть З файлу.

  Імпортне з'єднання

  7. Виберіть потрібний сервер із файлів OpenVPN PureVPN.

  Файли OpenVPN PureVPN

  8. Якщо ви хочете додати більше серверів, повторіть кроки 4-7.

  9. Натисніть кнопку Гаразд.

  Натисніть кнопку Гаразд

  10. Клацніть В’язкість на панелі меню та виберіть будь-який сервер.

  Натисніть В'язкість

  11. Введіть своє ім’я користувача та пароль PureVPN.

  12. Поставте прапорець “Запам’ятати деталі” у моєму вікні брелка і натисніть кнопку ОК.

  Запам’ятайте деталі в моєму вікні брелка

  13. Зараз ви підключені!

  Ви зараз підключені

  Примітка. Якщо ви хочете встановити OpenVPN на Mac за допомогою Tunnel Bick, дотримуйтесь згаданих інструкцій.

  Як налаштувати OpenVPN на iPhone & iPad?

  Щоб налаштувати OpenVPN вручну на iPhone / iPad, виконайте наступні прості дії:

  1. Завантажте файли OpenVPN PureVPN для iOS та витягніть його.

  2. Завантажте програму OpenVPN Connect.

  3. Тепер зробіть наступне:

  а. Підключіть iPhone або iPad до свого Mac та відкрийте iTunes.

  б. Клацніть Програми та виберіть OpenVPN Connect.

  Як налаштувати OpenVPN на iPhone та iPad

  c. На комп’ютері Mac перетягніть потрібні сервери, а також Client.key, Client.crt, Ca.crt і WDC.key, щоб відкрити документи OpenVPN з файлів OpenVPN PureVPN.

  Файли OpenVPN PureVPN

  4. Торкніться програми OpenVPN Connect.

  Додаток OpenVPN Connect

  5. Торкніться значка "+" піктограми та імпортувати доступні профілі OpenVPN.

  Профілі OpenVPN

  6. Введіть своє ім’я користувача та пароль PureVPN.

  Ім'я користувача та пароль PureVPN

  7. Торкніться Зберегти та увімкніть VPN.

  8. Ви тепер підключені!

  переключити VPN

  Як налаштувати OpenVPN на Android?

  Щоб налаштувати OpenVPN вручну на Android, виконайте наступні прості дії:

  1. Завантажте звідси файли OpenVPN PureVPN для Android та витягніть його.

  2. Завантажте тут програму OpenVPN Connect.

  Як налаштувати OpenVPN на Android

  3. Після завершення встановлення натисніть кнопку Відкрити.

  натисніть кнопку Відкрити

  4. Торкніться опції Імпорт.

  Торкніться опції Імпорт

  5. Торкніться опції Імпортувати профіль із SD-карти.

  Варіант SD-карти

  6. Перейдіть до файлів OpenVPN PureVPN і виберіть потрібний сервер.

  Файли OpenVPN PureVPN

  7. Введіть своє ім’я користувача та пароль PureVPN.

  8. Торкніться Зберегти, а потім З’єднати.

  Ім'я користувача та пароль PureVPN

  9. Натисніть кнопку ОК.

  Натисніть кнопку ОК

  10. Далі торкніться Продовжити.

  Потім натисніть Продовжити

  11. Ви тепер підключені!

  Ви зараз підключені

  >

  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map