Що таке Pani Sniffing і як працюють пакети Sniffers?


Що таке Pani Sniffing та як працюють Pani Sniffers?

Коли пакети даних захоплюються або «нюхаються» через комп’ютерну мережу, саме це ми називаємо Знизування пакетів.


З іншого боку, Packet Sniffers – це інструменти, які застосовуються фахівцями для діагностики проблем, пов’язаних з мережею. Однак інструментами можна легко неправомірно використати, закінчившись сторонніми порушеннями.

img

Перейти до…

Знизування пакетів – пояснено

Коли ви передаєте дані комусь, вони розбиваються на невеликі одиниці, що називаються пакетами даних. Ці пакети даних рухаються по мережевому шляху і дістаються до приймача в його первісному вигляді. Як і підслуховування, під час цього процесу сторонні сторони можуть порушувати пакети даних. Це називається Знизування пакетів.

Використання пакетного нюху

Пакет нюхає має багато законних цілей використання. Мережеві інженери можуть використовувати його для діагностики та усунення неполадок у мережі або для збору статистичних даних щодо продуктивності певної мережі. Маючи правильні привілеї, вони також надають їм детальний вигляд того, як пристрої, підключені до мережі, спілкуються один з одним, і тому є безцінним, коли мова заходить про налаштування сильних протоколів безпеки та шифрування в корпоративних середовищах.

Однак, Знизування пакетів також має менш невинне використання. Оскільки ця технологія є таким потужним способом доступу до мережевого трафіку, включаючи конфіденційні та конфіденційні дані, він також став частиною стандартного набору інструментів хакера.

Пакетні снайпери

Пакетні снайпери – це інструменти або програмне забезпечення для нюхання пакетів, яке використовується для виконання нюху пакетів. Два види сніферів пакетів є; фільтрують і нефільтроване, де відфільтровано – це той, де збираються лише певні пакети даних, залишаючи інформацію, а нефільтроване – де збираються всі пакети даних..

За допомогою Pani Sniffer зловмисник може (потенційно) зчитувати всю інформацію, що передається через мережу. Сюди входить вміст електронних листів, паролі та, можливо, навіть фінансова інформація. Для цього потрібно, звичайно, що зловмисник має правильні привілеї, але це часто можна отримати за допомогою різних інших інструментів для злому, наприклад, чоловіка в середній атаці.

Як убезпечити себе від пакетування

Найкращий спосіб запобігти перехопленню ваших пакетів – це використання віртуальної приватної мережі (VPN). VPN працюють, створюючи зашифрований “тунель” між вашими пристроями та веб-сайтами, які ви відвідуєте. Найкращі VPN використовують протоколи шифрування військового рівня, які гарантують, що ніхто, навіть уряд, не може читати пакети, які ви надсилаєте та отримуєте..

Як працюють пакетні снайпери?

Перше, що потрібно зрозуміти, це те, що Packet Sniffers буває різних типів та форм. У корпоративних середовищах мережеві інженери мають законну потребу розуміти роботу мереж, за якими вони доглядають, і вони переважно мають фізичний доступ до мережевого обладнання. У цьому випадку Packet Sniffers – це, як правило, одноцільові апаратури, які безпосередньо встановлюються на мережевих вузлах.

Доступні інші типи Pani Sniffer. Одні з найнебезпечніших типів – це сніфери на основі програмного забезпечення, які можуть працювати на звичайному ноутбуці. Вони використовують мережеве обладнання на звичайних комп’ютерах і перетворюють це на потужний інструмент для прослуховування всього, що відбувається в мережі.

Packet Sniffers може збирати багато типів даних. Типовий нюхач зможе перехопити:

 • Порти, якими користується кожен користувач
 • Веб-трафік (HTTP, HTTPS)
 • Поштовий трафік (IMAP, POP3, SMTP)
 • Трафік передачі файлів (FTP, P2P)
 • Інфраструктурний трафік (DHCP, DNS, ICMP, SNMP)
 • Пульт дистанційного керування (RDP, SSH, VNC)
 • Інший трафік UDP та TCP

У дротовій мережі кількість цього даних може бути зібрана залежить від структури мережі.

У бездротовій мережі Packet Sniffers зазвичай мають доступ лише до одного каналу за раз.

Хто може використовувати пакетні снайпери?

Урядові установи

В ідеалі, урядові установи використовують Pani Sniffing для забезпечення безпеки даних, відстеження даних організації або моніторингу інтернет-трафіку.

Бізнес та рекламні агентства

Компанії та рекламні агенції можуть вдатися до Packet Sniffing як джерела надання своєї реклами для більшої кількості людей, які займаються серфінгом в Інтернеті, аналізувати їх поведінку та змінювати свої смаки та вподобання.

Інтернет-провайдери (Інтернет-провайдери)

Ваш Інтернет-провайдер відстежує вашу інтернет-активність, щоб побачити, чи намагаєтесь ви отримати доступ до будь-якого шкідливого вмісту або використовуєте більше пропускну здатність, ніж те, за що ви заплатили.

FAQ

Чи заборонено паніфікування пакетів?

Ви, безсумнівно, можете використовувати Pani Sniffer у мережі, якою володієте, наприклад, у домашній Wi-Fi мережі. Якщо ви думаєте про використання Pani Sniffer у загальнодоступній мережі, найкращою порадою є, однак, це не залежить від законів, які діють у вашій країні.

Які програмні засоби зазвичай використовуються в режимі Pani Sniffing?

Найпопулярніший Packet Sniffer – це Wireshark, який раніше був відомий як Ethereal, хоча існує маса інших варіантів.

Використовується незаконне VPN?

У переважній більшості країн використання VPN є абсолютно законним і навіть рекомендується, якщо ви працюєте з критичною або конфіденційною інформацією.

При цьому, якщо ви подорожуєте, варто перевірити, чи дозволяє країна, в якій ви перебуваєте, використовувати свій VPN: краще бути безпечним, ніж вибачте.

Ось ще кілька посібників щодо загроз WiFi:

Перегляньте наші інші путівники, щоб переконатися, що ви можете помітити інші типи нападів.

 • Злий близнюк
 • VPN та людина в керівництві про атаку середнього рівня
 • Посібник із попередження викрадення сесії
 • DNS Spoofing
 • Посібник з ананасів WiFi
 • Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me