Ako nastaviť užívateľské profily v Kodi 18


Ako nastaviť užívateľské profily v Kodi 18

Publikované: 2. júla 2019


Každý užívateľ Kodi môže ľahko vytvárať rôzne profily Kodi. V tejto príručke sa dozviete, ako nastaviť užívateľské profily na serveri Kodi. Použite tiež PureVPN iba za 0,99 dolárov, aby ste získali prístup k ďalším doplnkom a zvýšili súkromie na svojich streamovacích zariadeniach. Zabite uzamknutie nudy a streamujte Kodi tak, ako chcete.

Čo sú profily spoločnosti Kodi?

Kodi umožňuje používateľom vytvárať rôzne „profily“ a meniť ich jediným kliknutím myši. Predvolený profil (správca), ktorý ste prvýkrát vytvorili, sa nazýva „hlavný“ a dá sa ďalej použiť na vytvorenie ľubovoľného počtu profilov pre viacerých používateľov. Táto funkcia umožňuje používateľom blokovať prístup k určitej sieti alebo priečinku, vytvárať a prispôsobovať rôzne knižnice médií a nastavovať doplnky.

To dokonca umožňuje užívateľom mať individuálne RSS kanály a keymapy. Prepínanie medzi profilmi je tiež veľmi jednoduché a používatelia si môžu vychutnať prispôsobené prostredie Kodi na rovnakom zariadení.

Prečo nastavovať rôzne profily Kodi?

Vytvorenie knižníc segregovaných médií

Všetci používatelia radi prispôsobujú svoje mediálne knižnice podľa svojich potrieb a vkusu. Táto funkcia je užitočná pre používateľov, ktorí radi zdieľajú svoje zariadenie so svojimi priateľmi, ale nechcú, aby si vymieňali dôležité nastavenia alebo im umožňovali prístup do svojich osobných priečinkov..

Môžete si tiež vytvoriť samostatné knižnice médií, aby si všetci užívatelia mohli vychutnať svoje vlastné zážitky z Kodi bez zásahov kohokoľvek iného.

Testovanie rôznych doplnkov Kodi

Profily Kodi sú tiež obľúbené medzi pokročilými používateľmi Kodi, ktorí vždy hľadajú nové doplnky na vyskúšanie. Tieto mnohé experimenty však môžu spôsobiť preťaženie knižnice Kodi. Ak ste tiež používateľom systému Kodi, môžete sa vyhnúť problémom, ak vytvoríte dva samostatné profily. Jeden na testovanie a jeden na osobné použitie.

Nastavenie verzie Kodi pre deti

Internet zaplavujú ľahko dostupné informácie, dobré aj zlé. Preto je veľmi náročné obmedziť deťom prístup k akémukoľvek explicitnému obsahu. Táto funkcia je najlepšia pre rodičov, ktorí hľadajú verziu Kodi pre deti, s jednoduchým rozhraním a kontrolovaným prístupom k obsahu a doplnkom..

Ako nastaviť užívateľské profily v Kodi 18.2 Leia

Profily Kodi sú super zábavné a ľahko sa inštalujú. Toto je jednoduchý spôsob, ako ho vytvoriť.

Krok 1: Spustite aplikáciu Kodi na svojom zariadení

Krok 2: Vyberte ikonu „Systém“ vľavo hore na obrazovke pomocou ikony, ktorá vyzerá ako kosačka

Krok 3: Teraz prejdite na „Nastavenia profilu“

Krok 4: V podkategórii profilov sa vám zobrazia všetky profily, ktoré ste predtým vytvorili. Ak nastavujete nový užívateľský profil prvýkrát, zobrazí sa vám iba správcovský profil s názvom Hlavný používateľ. Teraz vyberte položku Pridať profil a vytvorte nový profil..

Krok 5: Zobrazí sa textové pole a budete musieť zadať „Názov profilu“.

Krok 6: Po dokončení kliknite na tlačidlo „OK“

Krok 7: Teraz by sa malo zobraziť okno označené ako „Prehliadač pre priečinok“. Jednoducho ho nechajte prázdne a zvoľte „Ok“.

Krok 8:

 • Názov profilu – Tu môžete zmeniť názov profilu
 • Profilový obrázok – Tu pridáte konkrétny obrázok pre profil, aby bol ľahko identifikovateľný
 • Adresár profilu – Tu môžete nastaviť heslo pre konkrétny typ obsahu. Napríklad môžete nastaviť rôzne zámky pre videá, hudbu, doplnky, správcu súborov atď. S textovým prístupovým kódom, číselným prístupovým kódom alebo kombinovaným zoznamom. Toto je najlepšie na nastavenie verzie Kodi pre deti s riadeným alebo obmedzeným prístupom
 • Zdroje médií – V tomto priečinku sú k dispozícii všetky filmy a televízne programy. Aj keď je najlepšie nechať túto možnosť synchronizovanú s profilom správcu, môžete mať aj dve úplne samostatné priečinky. Umožňuje nižšie uvedené možnosti.
  Separate – Samostatné informácie o médiách s úplnou kontrolou
  Zdieľané s predvoleným nastavením – Zdieľajte mediálne informácie s hlavným používateľom s úplnou kontrolou
  Shared with default (Iba na čítanie) – Zdieľajte informácie o médiách s predvolenými používateľmi, pričom ich uzamknete hlavný kód
  Samostatné (zamknuté) – Ak má profil predvolené informácie o médiách s predvoleným používateľom, nemožno ich však zmeniť bez povolenia hlavného kódu.
 • Informácie o médiách – Tu môžete nastaviť samostatné informácie o kusoch médií pre každý užívateľský profil. Ponúka rovnaké možnosti ako „Zdroje médií“, ale odporúčame vám nechať tento „samostatný“ na vytvorenie jednotlivých profilov.

Ak si nie ste istí, aké zmeny je potrebné vykonať v nastaveniach uvedených vyššie alebo v mediálnych zdrojoch, môžete ich ponechať ako predvolené.

Ak chcete robiť veci samostatne, v ďalšom kroku môžete mať aj jednorazovú kópiu informácií o médiách a zdrojov. Táto voľba vám umožní kopírovať existujúce nastavenia iba ako východiskový bod, zatiaľ čo zdroje a informácie o médiách zostanú oddelené.

Ako prepínať užívateľské profily v Kodi

Teraz, keď viete, ako vytvoriť viac užívateľských profilov v aplikácii Kodi, možno budete chcieť vedieť, ako prepínať medzi týmito profilmi. Tu je jednoduchý spôsob, ako to urobiť.

 1. Spustite program Kodi
 2. Choď do nastavení’
 3. Vyberte položku „Nastavenia profilu“.
 4. Na ľavom bočnom paneli kliknite na položku Profily
 5. Kliknite pravým tlačidlom myši na profil, ktorý chcete otvoriť
 6. Kliknite na položku Načítať profil.
 7. Načítanie Kodi bude trvať niekoľko sekúnd a váš profil bude pripravený na použitie

Ako upraviť nastavenia profilu v Kodi

Teraz viete, ako vytvoriť viac profilov a prepínať medzi nimi. Ďalším krokom je naučiť sa, ako upraviť nastavenia pre každý z profilov. Postupujte podľa krokov nižšie.

 1. Spustite program Kodi
 2. Choď do nastavení’
 3. Potom „Nastavenia profilu“
 4. Z ľavého bočného panela vyberte možnosť Všeobecné
 5. Zobrazí sa dve možnosti

Zobraziť prihlasovaciu obrazovku pri štarte: Ak chcete zabrániť ostatným používateľom v prístupe k vášmu profilu a jeho obsahu, táto voľba zabezpečí, že vždy, keď sa niekto pokúša získať prístup k službe Kodi, zobrazí sa výzva na výber profilu a zadanie hesla..

Automatické prihlásenie pri štarte: Táto možnosť vám umožňuje zvoliť, ktorý profil sa použije pri spustení Kodi ako primárny. Zvyčajne je to sada pre posledný prihlásený profil; môžete použiť túto možnosť na nastavenie ľubovoľného profilu ako predvoleného.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me