Ako odstrániť svoju históriu Google Voice


Ako odstrániť svoju históriu Google Voice

Spoločnosť Google je známa výrobou inovatívnych aplikácií, ktoré poskytujú používateľovi maximálne pohodlie. Takéto aplikácie sú integrované s výkonnou AI, ktorá uľahčuje a uľahčuje toľko každodenných úloh. Hlavným menom týchto aplikácií je výkonný pomocník Google, ktorý počúva a plní naše príkazy bez toho, aby sme sa museli dotýkať našich smartfónov..


Aj keď tieto funkcie môžu byť vynikajúce, ich používanie je obrovské. Zdá sa, že sa zdá, že tieto aplikácie a služby sú zadarmo, ale za našimi chrbtami používa spoločnosť Google údaje, ktoré zhromažďuje prostredníctvom týchto aplikácií, pre svoje vlastné výhody..

Ako odstrániť ikonu bannera hlasovej histórie Google

Čo môže spoločnosť Google urobiť s vašou hlasovou históriou?

„Ak produkt nekúpite, potom ste produkt.“

V modernom digitálnom veku sa toto vyhlásenie vzťahuje na každého, kto využíva službu bezplatne. Bez ohľadu na to, ktorú službu používate, ak s ňou nie sú spojené žiadne náklady, znamená to, že spoločnosť môže na vyťaženie peňazí použiť iný model. A Google má určite ďalšie možnosti, ako zarobiť peniaze z vašich súkromných údajov.

Google je spoločnosť zameraná na reklamu vo vyhľadávaní. Musíte si všimnúť reklamy Google v bezplatných verziách aplikácií, ktoré používate na svojom zariadení s Androidom. Reklamy sa tiež objavia vždy, keď na Googli niečo hľadáte. Aby spoločnosť Google prostredníctvom týchto reklám zarobila viac, závisí od akýchkoľvek údajov, ktoré poskytnete, a používa ich na vytváranie prispôsobených reklám, ktoré vás nalákajú na kúpu inzerovaného produktu..

Ak sa oboznámite so zmluvnými podmienkami spoločnosti Google, ktoré sa vzťahujú na všetky jej bezplatné služby, jasne sa uvádza, že technický gigant bude mať právo „hosťovať, ukladať, reprodukovať, upravovať, vytvárať odvodené diela, komunikovať, publikovať, verejne vystupovať, verejne zobrazovať a distribuovať “všetky údaje uložené v jeho aplikáciách. Patria sem údaje, ktoré pridáte do svojej aplikácie História hlasu Google.

Prečo chcete odstrániť históriu Google Voice?

Google Voice Search alebo Google Voice, ako sa najčastejšie hovorí, je úžasná aplikácia, ktorá počúva vaše príkazy a plní ich bez toho, aby ste sa museli dotknúť zariadenia. Funguje to prostredníctvom aplikácie Google Assistant a ďalších aplikácií. Funkcie služby Google Voice nájdete aj v aplikácii Prekladač Google, vďaka čomu môžete prekladať jazyky hovorené ústne aj na cestách.

Rovnako ako všetky vaše údaje, aj spoločnosť Google ukladá a používa vašu hlasovú históriu na reklamné účely. Predstavte si, že každý príkaz, ktorý robíte, je spracovávaný obrovskými strojmi, ktoré sa snažia naučiť a napodobňovať ľudské správanie. Vaše každodenné návyky sa analyzujú prostredníctvom týchto hlasových správ a pridávajú sa do vášho vlastného profilu vytvoreného a spravovaného spoločnosťou Google.

Najhoršie na histórii služby Google Voice je to, že môže nahrávať naše hlasy bez toho, aby sme o tom vedeli. Príkaz „Ok Google“ zvyčajne otvorí aplikáciu Google Assistant. Spoločnosť Google môže mnohokrát nepochopiť čokoľvek, čo ste povedali ako príkaz „Ok Google“, a potom počuje vašu konverzáciu najmenej ďalších 10 sekúnd. Tieto konverzácie môžu obsahovať čokoľvek a určite by ste nechceli, aby si ich niekto vypočul a pridal zhromaždené údaje do svojho profilu..

Ak chcete, aby váš osobný život zostal osobným, bolo by lepšie, keby ste zo svojho zariadenia úplne vymazali históriu Google Voice!

Ako odstrániť hlasovú históriu z panela Aktivita Google

Existujú rôzne spôsoby, ako odstrániť históriu Google Voice z vášho účtu. Závisí to od zariadenia, ktoré chcete odstrániť. Nasledujúce metódy vám pomôžu odstrániť históriu Google Voice z vášho zariadenia:

Krok 1: Vyhľadajte panel Aktivita Google pre svoje záznamy hlasového vyhľadávania kliknutím na tento odkaz, keď ste prihlásení do svojho účtu Google.

Krok 2: Kliknutím na tri bodky na pravom konci panela vyhľadávania otvorte rozbaľovaciu ponuku.

Krok 3: Kliknite na príkaz Odstrániť záznamy a potvrďte svoj výber.

Tieto kroky nie sú dostatočné na zaručenie konkurenčného súkromia vašich hlasových vyhľadávaní. Aj po odstránení vašich predchádzajúcich záznamov bude spoločnosť Google ukladať nové, kým jej nepoviete zastavenie. Nasledujúce kroky zaručia úplné zabezpečenie vašej hlasovej histórie:

Krok 1: Vráťte sa na panel Aktivita Google a kliknite na tri bodky na pravom konci vyhľadávacieho panela.

Krok 2: Kliknite na položku „Ovládacie prvky aktivity“"

Krok 3: Stlačte prepínač vedľa položky „Hlas & Zvuková aktivita “, aby spoločnosť Google nemohla zhromažďovať vaše nahrávky.

Ochrana osobných údajov je dôležitá pre nás všetkých. Sledujte ďalšie príručky uvedené nižšie, aby ste na webe zostali bezpečne.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me