Ako odstrániť účet telegramu


Ako odstrániť účet telegramu

Bez ohľadu na to, ako úžasná a bezpečná aplikácia tvrdí, že je, nemôžete jednoducho potešiť každého. Ľudia sú rôzni a často majú rôzne preferencie. Väčšina ľudí stále skúšajú rôzne aplikácie, až kým nenájdu tú, ktorá im najviac vyhovuje. Na rozdiel od iných aplikácií, ktoré umožňujú používateľom okamžite deaktivovať svoje účty niekoľkými kliknutiami, proces deaktivácie účtu Telegramu je dosť zdĺhavý a komplikovaný. Na rozdiel od iných konkurenčných aplikácií nemôžete svoj telegramový účet odstrániť priamo odstránením jeho aplikácie pre iOS alebo Android.

Ak chcete deaktivovať svoj účet Telegram, musíte sa prihlásiť pomocou počítača alebo mobilného prehliadača. Pred odstránením Telegramového účtu by ste mali vedieť niekoľko vecí. Podľa politiky Telegramu by ste po aktivácii deaktivácie účtu nemohli túto službu používať niekoľko dní. Ak sa teda chcete znova stať používateľom Telegramu, možno budete musieť na registráciu znova počkať niekoľko dní.

img

Obsah

Prečo by ste mohli chcieť odstrániť svoj telegramový účet

V priebehu rokov Telegram zaznamenal niekoľko bezpečnostných problémov. Je známe, že Telegram šíri škodlivý softvér do počítačov so systémom Windows, od kybernetických útokov až po porušenia údajov.


Je pochopiteľné, že po tom, čo sa každý deň dozviete o narušeniach a únikoch údajov, by ste chceli svoj účet Telegram odstrániť. Tu je niekoľko dôvodov, prečo chcete aplikáciu odstrániť:

 1. V roku 2017 došlo k masívnemu narušeniu bezpečnosti, keď sa hackerom podarilo šíriť škodlivý softvér do počítačov so systémom Windows prostredníctvom telegramu. O aplikácii je známe, že uniká metaúdajom jej používateľov.
 2. Ako účastník máte menšiu kontrolu nad svojimi konverzáciami. Pretože ktokoľvek v skupine môže navzájom mazať správy, môže to spôsobiť zmätok a manipuláciu.
 3. Telegram používa bezpečnostný protokol známy ako MTProto, ktorého bezpečnosť a dôveryhodnosť je stále neistá. Priemyselní kryptografovia protokol zamietli ako nedostatočne zabezpečený.

Metódy na odstránenie účtu telegramu

Keďže sme sa stretli s mnohými ľuďmi, ktorí sa pýtali „ako odstrániť telegramový účet“ online, rozhodli sme sa vytvoriť komplexného sprievodcu, ktorý uľahčí ľuďom v núdzi. Váš účet telegramu môžete odstrániť dvoma spôsobmi: metódu sebazničenia a manuálnu deaktiváciu. Teraz budeme podrobne vysvetľovať oba procesy.

Metóda sebazničenia na odstránenie účtu telegramu

Ako sme už povedali, Telegram je súkromie a priateľ nadšencov zabezpečenia. To je dôvod, prečo má Telegram zabudovanú funkciu samodeštrukcie. Ak používateľ telegramu zostane počas určitého časového obdobia neaktívny, aplikácia je navrhnutá na sebazničenie. Táto funkcia odstráni nielen váš telegramový účet, ale tiež odstráni vaše predchádzajúce konverzácie a prenesené súbory.

Aplikácia sa samodestrukuje, ak používateľ zostal neaktívny po dobu 6 mesiacov, v predvolenom nastavení je to časovač samodeštrukcie aplikácie. Bohužiaľ, používateľ nemôže túto funkciu zakázať, môžete však predĺžiť alebo skrátiť čas na vlastné zničenie. Časovač autodeštrukcie môže byť nastavený od 1 mesiaca do roku. Ak chcete zmeniť časovač samodičenia, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 1. prístup ‘nastavenie’ z aplikácie Telegram.
 2. Ísť do „Súkromie a bezpečnosť“ pútko.
  ako odstrániť účet telegramu
 3. pod „Súkromie a bezpečnosť“ možnosti, hľadať „Odstrániť môj účet“.
  ako odstrániť účet telegramu
 4. Nastavte časovač vlastnej deštrukcie na 1 mesiac a je dobré ísť.
  ako odstrániť účet telegramu

Ručné mazanie prostredníctvom počítača alebo mobilného prehliadača

Ako bolo uvedené vyššie, Telegram neumožňuje svojim používateľom deaktivovať alebo odstrániť svoje účty z aplikácie. Takže, ak si želáte vymazať svoj telegramový účet okamžite, budete si ho musieť manuálne odstrániť pomocou počítača alebo mobilného prehliadača. Ak chcete odstrániť svoj telegramový účet, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 1. prístup Stránka deaktivácie telegramu z počítača alebo mobilného prehľadávača.
 2. Mali by ste byť požiadaní o vaše prihlasovacie informácie. prosím zadajte číslo odhlásili ste sa a stlačte tlačidlo Ďalej.
  vymazať telegramový účet

 3. Po zadaní požadovaných informácií a pokračovaní dostanete a overovací kód v aplikácii Telegram.
 4. Na záložke potvrdzovacieho kódu zadajte kód prijatý v aplikácii a stlačte Prihlásiť sa.
 5. Pole uvádzajúce ‘prečo odchádzaš?’ je voliteľné. Môžete buď poskytnúť svoj názor, alebo preskočiť.
  vymazať telegramový účet
 6. Akonáhle ste stlačili hotovo, objaví sa správa – s otázkou, či ste si istí svojím rozhodnutím. Správa tiež obsahuje upozornenie, že po deaktivácii už nebudete môcť používať telegram niekoľko dní. Kliknite na „Áno, odstrániť môj účet“ a pokračujte.
  vymazať telegramový účet

Účet bol úspešne odstránený

Blahoželáme! Úspešne ste odstránili svoj telegramový účet. Ako už bolo uvedené vyššie, po odstránení účtu by ste sa do Telegramu nemohli používať ani sa naň prihlásiť niekoľko dní. Ak si teda chcete jednoducho oddýchnuť od aplikácie, odporúčame vám upraviť si čas sebazničenia a jednoducho zostať neaktívny, skôr sa rozhodnete pre manuálnu deaktiváciu. Ak ste sa však rozhodli, pokračujte vyššie uvedeným postupom a natrvalo odstráňte účet Telegramu.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me