Ako Port Forward PS4


Ako Port Forward PS4

Presmerovanie portov je pomerne častým pojmom medzi online hráčmi a to hlavne preto, že v určitom okamihu hráči prežili svoju hru kvôli nedostupnosti kvôli problémom s NAT.


video_thumb

Skoč do…

Ako prenášať svoju konzolu PlayStation 4 ďalej

Zatiaľ čo porty potrebné na otvorenie typu NAT na PS4 sú rovnaké, proces sa líši od smerovača k smerovaču, pretože nie všetky smerovače majú rovnakú konfiguráciu. Aj keď sa nastavenia smerovača môžu líšiť, kroky na presmerovanie portov vpred na Playstation 4 sú na všetkých smerovačoch väčšinou rovnaké. Musíte len kopať okolo nastavení routeru.

Tu sú kroky na postup vpred na PS4:

  1. Otvor nastavenie v aplikácii PlayStation 4.
  2. Ďalej prejdite nadol a vyberte položku sieť.
  3. vybrať Zobraziť stav pripojenia.
  4. Poznámka: IP adresa konzoly. Toto bude potrebné neskôr v procese zasielania portov.
  5. Poznámka: Mac adresa konzoly. To sa môže vyžadovať aj pre ďalšie kroky.
  6. Prihlásiť sa do webového rozhrania smerovača.
  7. Ručne priraďte a statická IP adresa tvojmu PS4 konzoly. Použite údaje zo štvrtého alebo piateho kroku podľa vášho smerovača.
  8. Vyhľadajte pravidlá preposielania portov pre váš smerovač.
  9. Po pridaní portov pre TCP 80, 443, 3478, 3479, 3480 a UDP 3478, 3479.

Po dokončení zmien sa vám odporúča reštartovať vaše zariadenie. Po reštarte by ste mali vidieť zlepšenie vášho typu NAT. Ak vás zaujíma najlepší typ NAT, je to typ 2 NAT, ktorý je mierny, pričom typ 3 je prísny a typ 1 je otvorený.

Dozviete sa viac o tom, čo je presmerovanie portov.

Čo je to NAT?

Network Address Translation (NAT) hrá veľkú úlohu, pokiaľ ide o pripojenie pre online hry pre viacerých hráčov, pretože rozhoduje o tom, ako sa bude spracovávať prichádzajúci prenos. Pre online hráčov hrá NAT dôležitú úlohu, pretože určuje, s kým môžete hrať.

Network Address Translation (NAT) je metóda, ktorú používajú smerovače na interpretáciu verejnej adresy IP, ktorá sa používa na internete, na súkromnú adresu IP, ktorá sa používa vo vašej domácej sieti a naopak..

Vo svete online hier môže NAT vytvárať prekážky, ak nie je správne nastavený. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli mať v sieti prísny NAT. S presmerovaním portov na mieste však môžete pohodlne prekonávať prekážky.

Keď už hovoríme o svete herných konzol, existujú tri hlavné typy NAT, ktoré klasifikujú pripojenie, ktoré majú k iným hráčom cez internet:

NAT Type 1 – Open

Toto je typ konfigurácie, kde je povolené všetko. To znamená, že sa vaša konzola Playstation 4 môže pripojiť k všetkým hrám a hostiteľským hrám. To nie je všetko, ostatní používatelia z celého sveta vás budú môcť nájsť a pripojiť sa k hrám, ktoré hostujete. Tento typ nastavenia je pripojený priamo na internet bez brány firewall.

NAT Type 2 – Mierne

V tomto type nastavenia bude vaša herná konzola priamo pripojená k iným hráčom, niektoré aspekty však budú obmedzené. Keď sa pripojíte na internet prostredníctvom smerovača, zvyčajne dostanete sieť NAT typu 2.

NAT Type 3 – Prísne

S týmto typom NAT má vaše PS4 obmedzené pripojenie k iným hráčom na serveri PlayStation. Ostatní hráči s typmi NAT 2 a NAT 3 sa nebudú môcť pripojiť k žiadnej hre, ktorú sa snažíte usporiadať. V NAT Type 3 váš router nemá žiadne otvorené porty a vyžaduje preposielanie portov.

To znamená, že budete mať najlepší zážitok z online hrania, ak používate sieť NAT 1.

Získajte informácie o filtrovaní NAT.

Najčastejšie otázky týkajúce sa forwardovania portov na PS4

Aké sú porty pre PS4?

Takmer všetci online hráči dúfajú, že budú mať typ NAT 2. Aby sa to stalo, budete musieť poslať nasledujúce porty na IP adresu vášho Playstation 4:

Čísla na presmerovanie portu Ps4:

Porty TCP: 80, 443, 1935, 3478 – 3480
Porty UDP: 3478-3479

Pomáha posielanie portov PS4 pri hraní online hier?

Účelom presmerovania portov je priame pripojenie konzoly PS4 k sieti Sony PlayStation. Po presmerovaní portov bude vaše PlayStation 4 automaticky získavať NAT Type 2 (Moderate), čo vám umožní vychutnať si herný zážitok bez akýchkoľvek zásahov.

Portujte svoje PS4 a hrajte hry s online hráčmi. Získajte doplnok PureVPN Forwarding za pouhých 0,99 dolárov

Je NAT Type 2 najlepší pre PS4?

NAT typ 2 je známy tým, že je najlepší na hranie online hier. Pri strednom zabezpečení to však môže viesť k ohrozeniu bezpečnosti vašej siete, preto musíte použiť presmerovanie portov s VPN nakonfigurovanou na vašom smerovači alebo konzole PS4..

Prečo je na PS4 potrebné presmerovanie portov?

Ak na vašom PS4 nie je nakonfigurované presmerovanie portov, nebudete môcť hrať online hry s priateľmi a ľuďmi z celého sveta. V predvolenom nastavení ide o typ NAT, väčšina smerovačov má povolenú bránu firewall, ktorá neumožňuje vstupu vonkajšej internetovej siete do siete Wi-Fi.

Vďaka prepínaniu portov nakonfigurovaným na konzole PlayStation 4 môžete jednoducho maximalizovať zážitok z hrania online. Prečítajte si viac informácií o presmerovaní portov pre hry

Je preposielanie bezpečné pre PS4?

Všeobecne platí, že presmerovanie portov je trezor. S čímkoľvek, čo sa robí online, však existujú riziká, ktoré sú dôvodom, prečo je nevyhnutné používať sieť VPN pri hraní hier. PureVPN vás chráni pred útokmi DDoS (bežné medzi hráčmi).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me