Ako skryť históriu prehliadača pred poskytovateľom internetových služieb


Ako skryť históriu prehliadača pred poskytovateľom internetových služieb

Vodítko bolo odobraté poskytovateľom internetových služieb, čo im umožňuje používať naše osobné údaje tak, ako sa im páči, a zarobiť z nich veľké doláre.


Pravidlá FCC Obama boli zrušené a nahradené novým zákonom o ochrane súkromia. Podľa nového zákona sú poskytovatelia internetových služieb teraz oprávnení zaznamenávať každú aktivitu, ktorú robíme online alebo v aplikáciách, ktoré používame, a predávať tieto údaje „najvyššiemu záujemcovi“.

Horšie je, že neexistuje spôsob, ako zistiť, komu by tieto informácie predali.

Ako skryť históriu prehľadávania od poskytovateľa internetových služieb

Čo znamená tento zber údajov pre používateľov…

Na začiatok môžu poskytovatelia internetových služieb sledovať každú navštívenú webovú stránku a všetku našu aktivitu na týchto webových stránkach.

Okrem toho by predávali osobné informácie marketingovým spoločnostiam alebo iným organizáciám tretích strán.

Marketingové firmy by naše údaje rozobrali, vykonali by rôzne analýzy a zistenia by využili na získanie prehľadu o našom každodennom živote.

Ak napríklad hľadáme obrázky kytíc, poskytovatelia internetových služieb by tento dopyt považovali za náš záujem a zobrazovali by sme reklamy, ktoré zodpovedajú tomuto záujmu, napríklad reklamy súvisiace s kyticami, svadobné kytice atď..

Bez ohľadu na to je zasielanie spamu cielenými reklamami iba jednou z obáv.

Druhou časťou je, že si nemôžeme byť úplne istí, že poskytovateľ internetových služieb nepoužije naše osobné informácie z akýchkoľvek iných dôvodov, ako je ich predaj marketingovým firmám..

Čo to pre nás znamená?

História prehliadača už nemôžeme uchovávať súkromnú, a preto nemôžeme zaručiť, aby naše súkromie online nebolo porušiteľné.

Alebo môžeme?

Čo je sledovanie ISP?

Sledovanie poskytovateľa internetových služieb sa týka praxe zhromažďovania a zaznamenávania údajov o vašich online aktivitách a pripojeniach poskytovateľom internetových služieb. Vieš, čo to znamená? Poskytovateľ internetu ľahko sleduje a zdokumentuje všetko od predvolieb prehľadávača po históriu vyhľadávania.

Prečo vás váš ISP sleduje??

Existuje mnoho dôvodov, prečo tak poskytovatelia internetových služieb robia, vrátane:

 • Ak chcete predať svoje osobné údaje

  Váš poskytovateľ internetových služieb môže profitovať z údajov, ktoré zhromažďujú, predajom inzerentom ponúkajúcim najvyššiu ponuku. Keď tieto spoločnosti kombinujú tieto informácie s údajmi, ktoré už majú v prehľadávacom a nákupnom návyku, dokážu nájsť dômyselnejšie, ale rušivejšie spôsoby zacielenia na vás..

  Aj keď táto prax môže znieť veľmi nezákonne, pravdou je, že v niektorých krajinách je úplne prijateľná. Dokonca ani v krajinách, kde to nie je možné, nič nezaručuje, že poskytovatelia internetových služieb neriešia dohody s reklamnými spoločnosťami v zákulisí..

 • Dodržiavať zákony o uchovávaní údajov

  V mnohých krajinách po celom svete sú poskytovatelia internetových služieb podľa zákona povinní uchovávať údaje o zákazníkovi po určitú dobu. Toto sa potom sprístupní orgánom činným v trestnom konaní, ak a kedy je to potrebné na účely vyšetrovania.

  To hrá dôležitú úlohu v boji proti terorizmu a zločinom, ale tiež bráni informátorom a novinárom v udržiavaní ich anonymity. Okrem toho existuje veľká šanca, že mnoho obyčajných občanov je predmetom prieskumu bez zjavného dôvodu.

 • Ak chcete sledovať použitie P2P

  Zdieľanie súborov je v mnohých častiach sveta nezákonné a v oblastiach s prísnymi zákonmi o autorských právach musia poskytovatelia internetových služieb monitorovať pripojenia používateľov, aby sa zabezpečilo, že sa nezúčastňujú na činnostiach torrentu. Ak ste chytili sťahovanie torrentov, bude vám zaslaná správa o porušení autorských práv, a preto budete možno musieť zaplatiť obrovské pokuty, alebo dokonca dostať na súd!

 • Na zníženie šírky pásma

  Niektorí poskytovatelia internetových služieb sa spoliehajú na údaje o pripojení svojich používateľov, aby mohli obmedziť šírku pásma – čo je definované ako zámerné spomalenie rýchlosti internetu. Budú tvrdiť, že sa tak deje na zníženie preťaženia siete, ale väčšina poskytovateľov internetových služieb používa obmedzovanie šírky pásma, aby presvedčila používateľov, aby prešli na nákladnejšie predplatné alebo zaplatili za nový, drahší dátový plán..

Prečo by vás to zaujímalo?

Odpoveď nemôže byť jednoduchšia – pretože ide o vaše súkromie! Všetko, čo robíte na internete (webové stránky, ktoré navštevujete, služby, ktoré používate, súbory, ktoré sťahujete atď.), Neustále sleduje niekto, čo okrem vážnej invázie do súkromia tiež vyzerá dosť divne..

Budete tiež zacielení na reklamy prispôsobené podľa vášho vkusu a záujmov. Niektorým ľuďom nevadilo byť inzerované, ale musíme im čeliť – rôzne spôsoby, akými inzerenti sledujú vaše správanie na webových stránkach, sú jednoducho nesprávne!

To však nie je všetko. Ak sa spoliehate na torrenting, aby ste získali prístup k súborom, ktoré potrebujete, môžete sa dostať do legálnej horúcej vody a ak trávite dlhé hodiny streamovaním, sťahovaním alebo hraním hier, veľmi by ste mohli byť vystavení obmedzeniu šírky pásma..

Aké údaje môže váš poskytovateľ internetových služieb vidieť?

Keďže poskytovatelia internetových služieb priradia vášmu zariadeniu IP adresu a vedia, na aké adresy IP sa pripájate, môžu na internete vidieť prakticky všetko, čo robíte. To však bude pre vášho poskytovateľa internetových služieb ešte jednoduchšie, ak webové stránky, ku ktorým pristupujete, používajú protokol HTTP a nie HTTPS – čo šifruje údaje odoslané medzi vami a webom.

Váš poskytovateľ internetových služieb vidí tieto veci:

 • Geografická poloha vášho mobilného telefónu
 • Vaša história vyhľadávania
 • Vaša transakcia kryptomeny
 • Vaša história prehliadania
 • Vaša nešifrovaná komunikácia
 • Vaše heslá (ak sú napísané na nezašifrované webové stránky)
 • Vaše stiahnuté súbory

Ako zabrániť tomu, aby vás váš poskytovateľ internetových služieb sledoval?

Teraz, keď viete, že vaši poskytovatelia internetových služieb sa pozerajú, možno by vás zaujímalo, ako obmedziť, ak nie odstrániť, ich schopnosť sledovať vás. Realisticky povedané, nemôžeme bojovať s poskytovateľmi internetových služieb ani ich prosiť, aby nevyužívali naše osobné informácie na svoje zisky. Čo však môžeme urobiť, je skryť našu históriu prehliadača pred poskytovateľmi internetových služieb a úplne anonymizovať naše online aktivity.

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť.

 • Použite Tor

  Ak chcete skryť históriu prehľadávania pred poskytovateľmi internetových služieb, môžete začať s programom Tor. Aj keď Tor nie je stopercentne bezpečný, stále je to dobrá voľba.

  Tor je klient prehliadača, ktorý vám umožní udržať anonymitu vašej histórie vyhľadávania na webe pred zvedavými očami chamtivých poskytovateľov internetových služieb. Ponúka šifrované prostredie prehľadávania, ktoré vám umožňuje skryť aktivitu prehľadávania pred sledovaním alebo sledovaním treťou stranou.

  Tor však zaostáva, pokiaľ ide o šifrovanie čohokoľvek iného ako prehliadača. Napríklad Tor nemôže blokovať poskytovateľov internetových služieb v sledovaní osobných informácií extrahovaných z aplikácií, ktoré sťahujeme a používame.

  Podobne ani Tor v našich domovoch nemôže chrániť zariadenia internetu vecí.

  Niektorí poskytovatelia internetových služieb navyše nemusia klientom Tor ani dovoliť. Môžu dokonca zakázať pripojenie na internet, ak sa zistí, že prenos je smerovaný z Tor.

 • Použite rozšírenie prehliadača HTTPS

  Ďalšou realizovateľnou možnosťou, ktorú môžete použiť na skrytie histórie prehliadača pred poskytovateľmi internetových služieb, je rozšírenie prehliadača HTTPS. Je to vynikajúci nástroj, ktorý zabraňuje prehliadaču v úniku akejkoľvek činnosti, ktorú vykonávate na webovej stránke.

  Úlohou rozšírenia HTTPS je šifrovať všetky navštívené webové stránky. Váš poskytovateľ internetových služieb by samozrejme vedel o webových stránkach, ktoré navštevujete, nikdy by však nevedeli o činnosti, ktorú tam vykonávate.

  Povedzme napríklad, že navštívite streamingovú webovú stránku. Poskytovateľ internetových služieb môže sledovať, či používateľ navštívil webovú stránku s priamym vysielaním, ale nemôže sledovať, aké videá boli pozerané alebo boli použité vyhľadávacie dotazy..

 • Použiť virtuálnu súkromnú sieť (VPN)

  Používanie siete VPN je ako nasadenie šifrovania internetu na steroidy.

  Virtuálna súkromná sieť vám umožňuje nielen skryť históriu prehliadača pred poskytovateľmi internetových služieb, ale tiež skryť všetky vaše online aktivity pred hackermi, krádežami údajov, snoopermi atď..

  VPN chráni nielen váš prehliadač, ale aj samotný počítač, smartfóny, ktoré používate, prenosný počítač a vlastne zariadenia internetu vecí, ktoré máte doma..

  Keď si predplatíte službu VPN, šifruje sieťové pripojenie, ktoré prepája každé zariadenie v domácnosti s internetom.

  VPN vám umožňujú používať na prehliadanie webových stránok anonymné IP (internetový protokol). Použitím adresy IP pochádzajúcej z inej krajiny podvádzate poskytovateľa internetových služieb, aby si myslel, že na webovú stránku sa dostanete z iného zdroja alebo regiónu, a nie z vášho domu..

  Okrem toho VPN šifruje vaše sieťové pripojenie 256-bitovým šifrovaním AES. Šifrovanie na vojenskej úrovni vám umožňuje používať internet s úplným pokojom.

  S najvyššou úrovňou šifrovania, ktorú poskytuje VPN, môžete nakupovať online alebo vykonávať online transakcie bez obáv.

PureVPN – spoľahlivá sieť VPN na ochranu vášho súkromia!

256-bitové šifrovanie AES používame na ochranu vašich osobných údajov pred tretími stranami, ako sú poskytovatelia internetových služieb, inzerenti a počítačoví zločinci. Okrem toho sa vaša skutočná adresa IP nahradí jednou z našich 300 000+ jedinečných adries IP, čo znemožňuje spätné prepojenie vašich online aktivít s vami..

PureVPN rešpektuje vaše právo na súkromie a dodržiava prísne zásady bez protokolov, aby vás udržiaval v čo najväčšej anonymite. K dispozícii sú aplikácie pre všetky hlavné platformy a veľkorysá 31-dňová záruka vrátenia peňazí zaručuje, že vaša investícia zostane chránená.

S nami po vašom boku získate tiež neobmedzený prístup k množine prémiových funkcií, ako sú ochrana pred únikom DNS, prepínač internetového zabíjania, ochrana pred únikom WebRTC atď., Ktoré všetky zvyšujú vaše súkromie online na úplne novú úroveň..

Opätovné získanie súkromia

Záverečné slovo

Nový širokopásmový zákon o ochrane súkromia je len začiatkom obdobia ochrany súkromia. Aby sme v tejto ére mohli lepšie prežiť, musíme byť aktívni pri ochrane nášho súkromia. Našťastie máme vyššie uvedené nástroje ako VPN, aby sme zaistili bezpečnosť našich domácich sietí a súkromie našej rodiny pred nechcenými očami.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map