Ako vypnúť zdieľanie polohy v prehliadači Chrome


Ako vypnúť zdieľanie polohy v prehliadači Chrome

Kto vedel, že príde čas, keď papierové mapy zmiznú takmer a budú nahradené malými zariadeniami v našich vreckách. Tieto zariadenia by navyše boli dostatočne chytré na to, aby prehľadali lokalitu a navrhli najbližšie reštaurácie, kaviarne, hotely alebo akékoľvek cieľové miesta, ktoré chceme dosiahnuť. To je všetko možné vďaka zázračným algoritmom, ktoré stoja za online lokátormi.


Sledovanie polohy je teraz také univerzálne, že ho nájdete na všetkých mapách, ktoré majú čo robiť, dokonca aj mierne, s miestami. Netreba dodávať, že túto funkciu máte aj na všetkých inteligentných zariadeniach, ako sú smartfóny, tablety, inteligentné hodinky atď..

Nezáleží na tom, ako pohodlne sa budete cítiť pri používaní funkcie sledovania polohy, nezabudnite, že táto skúsenosť nie je vždy príjemná.

Pri označovaní fotografií z rôznych miest na sociálnych médiách alebo pri kontrole v hoteloch alebo kaviarňach zabúdame, že zanechávame jasné online stopy našich aktivít..

Preto je nevyhnutné naučiť sa, ako vypnúť zdieľanie polohy v prehliadači Chrome a vyhnúť sa akýmkoľvek možným rizikám pre naše súkromie a bezpečnosť.

ako vypnúť zdieľanie polohy v chrome ikonu

Sledovanie geolokácie je spojené s rizikami ochrany súkromia a bezpečnosti

Sledovanie polohy môže byť výhodné. Ak sa však údaje o polohe dostanú do nesprávnych rúk, nebude to nepríjemné, ale tiež dosť nebezpečné. Počítačový stalker alebo akýkoľvek iný počítačový zločin môže presne určiť vašu polohu a udržať si prehľad o každom svojom pohybe. Môže o vás veľa vedieť, ako je vaše správanie, vaše každodenné postupy, váš záujem a ďalšie informácie..

V skutočnosti tým, že rozdáte svoju skutočnú polohu, pozývate takmer každého, aby vás ľahko sledoval späť k vám domov a vedel, kde žijete. To isté platí, ak ide o zariadenie vášho partnera, súrodencov alebo detí. Sledovanie polohy sa môže stať veľmi nebezpečným pre bezpečnosť vás a vašich blízkych.

Okrem toho nie sú to len počítačoví zločinci, ktorí používajú trackery na lokalizáciu vášho súčasného pobytu, ale aj vládne agentúry. V skutočnosti sa vyskytli prípady týkajúce sa aplikácie, ktorá umožnila orgánu činnému v trestnom konaní sledovať polohu používateľa v reálnom čase, čo by inak vyžadovalo súdny príkaz.

Preto ak chcete nechať svoje aktivity v súkromí a nechcete, aby ostatní sledovali každý váš pohyb, je najlepšie deaktivovať aplikácie a služby sledovania polohy..

Ako vypnúť zdieľanie polohy v prehliadači Chrome

Možno vás zaujíma tento bod: prečo je poloha prehliadača Chrome zameraním nášho sprievodcu? Pre začiatok je prehliadač Chrome najpoužívanejším prehliadačom na tejto planéte. Od roku 2019 má prehliadač Google Chrome celosvetový trhový podiel 61,72%, za ním nasleduje Safari, 15,23% a zvyšok..

Okrem toho je funkcia sledovania polohy prehliadača Google Chrome prepracovanejšia a efektívnejšia v porovnaní s inými prehliadačmi so schopnosťou geografického sledovania.

Bez ohľadu na to sú uvedené niektoré návody, ktoré sa dajú ľahko sledovať, ako zakázať sledovanie polohy prehliadača Chrome na rôznych zariadeniach.

Zakázanie sledovania polohy prehliadača Chrome na počítači (prehliadač)

 • odpálenie Prehliadač Chrome na pracovnej ploche
 • Kliknite na položku Chrome Ikona ponuky a potom prejdite na Nastavenia
 • Prejdite nadol a kliknutím otvorte Pokročilé
 • Prejdite na Nastavenia obsahu pod Ochrana osobných údajov a bezpečnosť časť
 • Prejdite na Poloha a prepnite na Pred prístupom sa opýtať (odporúčané)

Poznámka: V okne Nastavenia obsahu môžete nastaviť ďalšie funkcie tak, aby sa „opýtali pred prístupom“, ako napríklad fotoaparát, mikrofón, upozornenia atď..

Zablokujte sledovanie polohy prehliadača Chrome v systéme Android

 • Otvorte zariadenie s Androidom a prejdite na stránku nastavenie
 • Klepnite a otvorte umiestnenia (alebo prejdite na Pripojenie na zariadení Samsung)
 • kohútik chróm
 • kohútik oprávnenie a vypnúť umiestnenia

Vypnite sledovanie polohy v prehliadači Chrome na iPhone

 • kohútik nastavenie na ploche
 • Posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte položku chróm
 • pod chróm nastavenia, ťuknite na položku umiestnenia
 • Nastavte nastavenia polohy na nikdy
 • Po dokončení nebude prehliadač Chrome vášho iPhone sledovať vašu polohu

Sieť VPN je perfektným nástrojom na anonymizáciu vašej polohy

Ak sa domnievate, že zakázanie sledovania polohy v prehliadači Chrome by vás zabránilo radaru, nemalo by sa viac mýliť. Nakoniec, možno budete niekedy potrebovať GPS prehliadača Chrome.

Najlepším spôsobom, ako skutočne skryť svoju polohu alebo spoof, je nastavenie siete VPN.

PureVPN vlastní rozsiahlu skupinu IP adries pochádzajúcich z rôznych miest. V súčasnosti získate viac ako 300 000+ anonymných adries IP zo 180 a viac miest, ako sú Nemecko, USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Brazília a ďalšie. Tým, že podvrhnete svoju skutočnú polohu anonymnou IP, môžete si byť istí, že vás nikto nesleduje, a dokonca aj ak je niekto, potom sú na divokej husacej honičke..

Okrem anonymity môžete tiež chrániť svoje dôležité údaje pred hackerskými pokusmi, sledovaním alebo špionážou pomocou nášho 256-bitového šifrovania, ktoré používa rovnaká technológia ako vo vojenských a iných vládnych agentúrach..

Zabezpečte preto svoju anonymitu dnes šifrovaním vašej prevádzky a spoofing vašej polohy pomocou PureVPN.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map