Deň ochrany osobných údajov 2020


Deň ochrany osobných údajov 2020

# DPD2020

Tento rok 2020 oslavme Deň ochrany osobných údajov a šírime povedomie o súkromí na internete ao tom, ako zabezpečiť našu digitálnu prítomnosť pred zvedavými očami.


img

 • Deň ochrany osobných údajov
 • Je to dôležité
 • Vytvorte povedomie
 • Udalosť DPD
 • Názory expertov
 • Zabezpečte sa teraz

img

Čo je Deň ochrany osobných údajov?

Deň ochrany osobných údajov sa každoročne oslavuje nadšencami a obhajcami súkromia 28. januára. Je to medzinárodné úsilie o šírenie informovanosti medzi jednotlivcami a podnikmi o dôležitosti súkromia a presadzovanie potreby ochrany osobných údajov.

Prvýkrát ho iniciovala Európska rada v roku 2006 ako Deň ochrany údajov a čoskoro nasledovali ďalšie krajiny. Deň ochrany súkromia údajov oslavuje kvôli zvyšujúcemu sa významu súkromia online aj mnoho ďalších krajín vrátane USA, Kanady, Indie a 27 krajín Európskej únie..

img

Prečo by sa mal oslavovať Deň ochrany osobných údajov?

Keďže sa zhromažďuje stále viac informácií online, ochrana nášho súkromia je teraz kritickejšia ako kedykoľvek predtým. Každý deň vytvárame nekonečný prúd údajov, pretože trávime väčšinu času na internete a na našich zariadeniach.

Ale aj tak mnohí z nás nechápu, koľko našich osobných informácií sa zhromažďuje, ukladá a používa tretími stranami, ani nezohľadňujeme vplyv na súkromie, pokiaľ ide o naše akcie online..

Webové stránky a spoločnosti môžu zistiť, kto sme, kde sa nachádzame a čo sa nám páči a nepáči, takže nám môžu slúžiť produktom a službám, aj keď ich nechceme. A to je len špička ľadovca!

Rastú aj kybernetické útoky, napríklad ransomware WannaCry, ktorý ovplyvnil ľudí vo viac ako 150 krajinách a spôsobil stratu obrovského množstva citlivých údajov alebo narušenie bezpečnosti spoločnosti Yahoo, ktoré odhalilo osobné údaje 3 miliárd účtov..

S dňom určeným na zvýšenie informovanosti o súkromí online a zachovanie bezpečnosti osobných údajov sme dostali príležitosť zmeniť spôsob, akým sa správame na internete, a prevziať väčšiu zodpovednosť, pokiaľ ide o naše súkromie online..

Staňte sa súčasťou niečoho veľkého

Deň ochrany osobných údajov sa koná každoročne a jeho cieľom je zvýšiť informovanosť o dôležitosti rešpektovania súkromia online, ochrany údajov a umožnenia dôvery. Každý rok sú partneri IAPP so spoločnosťou Stay Safe Online na podporu dňa ochrany údajov a tento rok sú oslavy významnejšie ako kedykoľvek predtým. IAPP a KnowledgeNet, ktoré sa oslavujú iba jeden deň, rozširujú slávnosti počas celého januára.

Túto správu môžete šíriť takto:

 • Domov
 • Práca
 • spoločenstvo

Povedomie o ochrane osobných údajov doma

Vychovávajte o dôležitosti súkromia online so svojimi priateľmi a rodinou a o tom, ako by mal byť online v bezpečí.

Dajte ostatným uvedomiť si, že osobné informácie by sa mali uchovávať v súkromí. Je nevyhnutné oceniť a chrániť naše online súkromie, pretože je neustále ohrozené. Ak chcete porozumieť tomu, ako poškodzujeme naše súkromie online, dôkladne zvážte, ako sa vaše osobné informácie zhromažďujú prostredníctvom aplikácií a webových stránok.

Dajte ostatným uvedomiť si, že osobné informácie by sa mali uchovávať v súkromí. Je nevyhnutné oceniť a chrániť naše online súkromie, pretože je neustále ohrozené. Ak chcete porozumieť tomu, ako poškodzujeme naše súkromie online, dôkladne zvážte, ako sa vaše osobné informácie zhromažďujú prostredníctvom aplikácií a webových stránok.

Povedomie o ochrane osobných údajov v kanceláriách

Okrem toho, aby vaši kolegovia vzdelávali svojich priateľov a rodinu, porozumeli úlohe, ktorú by mali zohrávať pri zabezpečovaní zachovania ich súkromia online.

Začnite znížením neporiadkov na pracovnom zariadení. Nainštalujte najnovší bezpečnostný softvér, webový prehľadávač a operačný systém. Chráňte svoje zariadenie proti vírusom, malvéru a iným online hrozbám inštaláciou robustného softvéru, ktorý zabezpečuje vašu digitálnu existenciu – VPN.

Povedomie o ochrane osobných údajov v Spoločenstve

Súkromie online a bezpečnosť online je možné dosiahnuť spontánne, ak ostatní vo vašom okolí postupujú správne. To, čo ste sa naučili vo svojej komunite, môžete zdieľať prostredníctvom dobrovoľníctva v miestnej škole alebo v odborovej rade.

Deň ochrany osobných údajov oslavuje LinkedIn

Deň ochrany súkromia údajov v roku 2020: Vízia pre budúcnosť, live v utorok 28. januára o 13:00 hod. EST / 10:00 hod. PST.Najdete tu celú agendu a streamujte udalosť tu.
Pozrite sa na posledný ročník podujatia.

Názory expertov

Keď sa zapojíme do tohto dňa ochrany osobných údajov, uvádzame niekoľko ďalších rád odborníkov, ako môžeme naše údaje uchovať v bezpečí:

 • Wes Widner, riaditeľka spravodajstva o hrozbách a strojového učenia v nórčine,

  navrhuje, aby sa predajcovia a spotrebitelia začali oboznámiť so šifrovaním. Ďalej vysvetľuje, že od ľudí sa nevyžaduje, aby mali všetky pracovné vedomosti o algoritmoch a iných technických odboroch, ktoré pracujú v pozadí. Stále by si mali byť vedomé rôznych typov šifrovania, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

 • Dave Martin, riaditeľ NSFOCUS IB,

  navrhuje, aby používatelia alebo spotrebitelia vytvorili inú komunikačnú cestu, v ktorej musí každý, kto ich kontaktuje online, musieť overiť informácie o svojom účte. Spracováva, že ak má niekto podozrivý odkaz v textovej správe alebo e-maile, nemal by ho otvoriť. Ďalej dodal, že používatelia musia vo svojich osobných systémoch používať antivírusový softvér alebo softvér na zisťovanie škodlivého softvéru.

 • Národná aliancia pre kybernetickú bezpečnosť (NCSA),

  navrhuje, aby si používatelia boli vedomí informácií, ktoré zdieľajú online, a aby rozumeli skutočnej hodnote svojich osobných údajov.

 • Nadácia elektronických hraníc (EFF),

  navrhuje, aby si rodičia boli plne vedomí zariadení, ktoré používajú ich deti vo vzdelávacích inštitúciách, v ktorých sa vzdelávajú.

Ako môžeme chrániť naše súkromie online?

Keďže sa moderná doba posunula smerom k uchovávaniu údajov online, ochrana osobných údajov online je dnes problémom pre takmer každého. Ochrana osobných údajov tu môže znamenať jednu z týchto informácií: Informácie umožňujúce identifikáciu osôb (PII) alebo informácie, ktoré nepatria do kategórie PII, ako napríklad správanie návštevníkov na webových stránkach..

Oslavujeme preto tieto údaje o ochrane osobných údajov sledovaním najlepších tipov na ochranu osobných údajov a ochranu údajov nielen dnes, ale aj po zvyšok roka.!

Získajte viac informácií o Dni ochrany osobných údajov 2020

Ako zostať v bezpečí online

Ako zostať v bezpečí online

návšteva

Ako zostať v bezpečí online – fakty o bezpečnosti na internete (všetko, čo potrebujete vedieť) Ochrana osobných údajov Všetci sa v tejto ére zaoberajú

Ochrana osobných údajov – v tejto ére majú obavy všetci

návšteva

Prezrite si niektoré z najväčších porušení údajov všetkých čias Ochrana osobných údajov dôležitá pre ľudí všetkých vekových skupín

Prečo je ochrana osobných údajov dôležitá pre ľudí všetkých vekových skupín?

návšteva

Keďže svet napreduje smerom k technologickému pokroku, ktorý pomáha zjednodušovať každodenné úlohy, existuje tiež vážne znepokojenie v súvislosti s „ochranou osobných údajov“.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map