Je Bitmoji bezpečný?


Je Bitmoji bezpečný?

Čo je Bitmoji?

Bitmoji je bezplatná aplikácia, ktorá je k dispozícii pre zariadenia iOS aj Android. Aj keď má bezplatná verzia aplikácie obmedzené funkcie, nákupy v aplikácii vám umožňujú ísť nadpriemerne a získať prístup ku všetkým funkciám. Bitmoji je ľahko dostupné prostredníctvom AppStore alebo PlayStore. Bitmoji umožňuje svojim používateľom vytvárať a zdieľať vlastné emodži a avatary. Po akvizícii spoločnosťou Snapchat si Bitmoji rýchlo získala popularitu nielen medzi dospievajúcimi, ale aj dospelými.


Aplikácia sa integruje s ďalšími chatovacími aplikáciami ako Messenger pre Facebook, WhatsApp, Snapchat a iMessage. Aplikácia umožňuje pomocou klávesnice zariadenia používateľom vytvárať vlastné emodži a dokonca aj svoju vlastnú kreslenú verziu. Máte na výber z dvoch možností, buď si môžete vytvoriť avatar pomocou štýlu Bitsrips alebo Bitmoji. Štýl Bitsrips ponúka podrobné možnosti prispôsobenia a môže vytvárať skutočne avatary, na druhej strane je bitmoji menej podrobný, ale preferovaný pre rýchlu tvorbu.

Bitmoji pomáha používateľom vytvárať nielen estetiku tváre, ako sú napríklad prvky avataru, ale tiež umožňuje používateľom upravovať svoje avatary podľa svojich módnych preferencií alebo obliekania. Keď používatelia vytvoria svoje vlastné avatary, stanú sa prístupnými prostredníctvom klávesnice zariadenia, rovnako ako vstavané emodži, a môžu sa používať v e-mailoch, textoch a aplikáciách na odosielanie správ online..

Je-bitmoji-safe-icon

Vyžaduje bitmoji úplný prístup?

Povolenia požadované aplikáciami sú nepríjemné. Často sa čudujete, prečo konkrétna aplikácia vyžaduje prístup k vašim kontaktom alebo prístup k mikrofónu. Existuje však niekoľko aplikácií, ktoré na fungovanie potrebujú úplný prístup. Bitmoji je jednou z týchto aplikácií. Ľudia sú zvyčajne najmenej obťažovaní aplikáciami klávesnice ako Bitmoji – požiadajú o úplný prístup k zariadeniu. Poskytnutie prístupu k vášmu zariadeniu znamená sprístupnenie všetkých súkromných informácií vývojárovi aplikácie. Vaše kontakty, správy, e-maily, osobné informácie, údaje, prihlasovacie údaje a bankové informácie, všetko bude pre aplikáciu prístupné.

Nehovoríme, že bitmoji je tienistá aplikácia alebo by mohla ukradnúť vaše údaje. Práve vás informujeme o prístupe, ktorý tieto aplikácie vyžadujú a radi poskytujeme. Aplikácie klávesnice ako Bitmoji vyžadujú úplný prístup, pretože potrebujú informácie o svojich používateľoch. Na základe analýz svojich používateľských informácií môžu klávesnice ako Bitmoji prísť s prediktívnymi návrhmi na automatické dokončovanie a vykonávanie automatických funkcií. Informácie prístupné aplikáciám im pomáhajú rásť a uľahčujú prácu používateľom.

Webové stránky Bitmoji vysvetľujú, prečo aplikácia vyžaduje úplný prístup k zariadeniu. Tu musia vývojári spoločnosti Bitmoji povedať:„Žiadame povolenie na plný prístup, aby sme mohli stiahnuť vaše vlastné obrázky Bitmoji z našich serverov.“.

Vývojári bitmoji tiež zabezpečujú, že aplikácia napriek úplnému prístupu zariadenia udelenému jej používateľmi nedokáže interpretovať údaje zadávané pomocou klávesnice. Toto sú ich presné slová:„Klávesnica Bitmoji nedokáže prečítať ani získať prístup k čomukoľvek, čo píšete pomocou klávesnice iPhone alebo inej klávesnice tretích strán“.

Údaje, ktoré Bitmoji zhromažďuje

Bitmoji nemá vlastnú politiku ochrany osobných údajov. Keďže program Bitmoji bol získaný spoločnosťou Snapchat, má rovnaké zásady ochrany osobných údajov ako program Snapchat. Bitmoji má prístup k základným demografickým informáciám používateľa, ktoré predstavujú vaše meno, vek, pohlavie a dátum narodenia, za ktorým nasleduje vaše telefónne číslo, e-mail a prihlasovacie údaje..

Bitmoji má tiež prístup k informáciám o využití vašej služby. Tento druh informácií umožňuje aplikácii zaznamenávať a ukladať spôsob interakcie s aplikáciou a vzorce používania. Netreba dodávať, že aplikácia má prístup k všetkému zdieľanému a prijatému obsahu, kontaktným údajom a informáciám uloženým v úložisku zariadenia. Okrem toho má aplikácia prístup aj k súborom cookie a polohe vášho zariadenia.

Aplikácie tretích strán, ako napríklad Bitmoji, často používajú tieto údaje na zvýšenie pohodlia používateľov. S tým nie je nič zlé. Informácie o používateľovi môžu byť použité na profilovanie, ktoré uľahčuje cielené reklamy. Ide o model speňažovania, ktorý často používajú aplikácie ako Bitmoji, kde bezplatná aplikácia zarába zobrazovaním reklám svojim používateľom podľa svojich preferencií.

Ako je Bitmoji neistý?

Ako už bolo vysvetlené vyššie, služba Bitmoji požaduje úplný prístup k vášmu zariadeniu. Určite to vyvolá niekoľko poplachov pre používateľov, ktorí berú svoje súkromie a bezpečnosť vážne. Nezáleží na tom, čo Bitmoji tvrdí na svojej webovej stránke, keďže je to klávesová aplikácia, ktorá požaduje plný prístup, Bitmoji má technicky prístup k vašim údajom o stlačení klávesov..

Ako bolo vysvetlené vyššie, takéto aplikácie používajú prístupové údaje na vytvorenie používateľského komfortu. Preto je pravdepodobnejšie, že Bitmoji zaznamená a analyzuje údaje týkajúce sa vašich preferencií v aplikácii, ako je časté používanie konkrétneho emodži, skôr ako vaše súkromné ​​informácie. Koniec koncov, je to otázka perspektívy. Nadšenec súkromia by radšej nepoužíval svoj telefón na vykonávanie finančných transakcií ani na prenášanie citlivých informácií, pretože zariadenie by sa mohlo ľahko stratiť alebo odcudziť.

Pretože Bitmoji má prístup k vašej totožnosti, protokolom hovorov, mikrofónom, kamerám a ID zariadenia, nadšenci v oblasti ochrany súkromia by radšej boli nadšení z klávesnice aplikácie, ktorá požaduje prístup k ID používateľa, mikrofónu a kamere, než o starosti s údajmi o stlačení klávesov. Ako už bolo povedané, je to všetko perspektíva. Úprimne povedané, ak beriete svoje súkromie príliš vážne, zaujímalo by vás, či je Bitmoji na prvom mieste bezpečný alebo nepoužívajúci aplikáciu..

Stojí za to Bitmoji?

Ako bolo vysvetlené vyššie, nadšenci v oblasti ochrany osobných údajov preferujú aplikácie, ktoré požadujú nadmerné povolenia. S používaním klávesových aplikácií tretích strán, ako je Bitmoji, je vždy spojené riziko ochrany osobných údajov. Je to teda otázka perspektívy. Či už chcete, aby vám textové správy urobili zábavný zážitok, alebo uprednostňujete svoje súkromie. Nehodnotíme integritu vývojárov Bitmoji ani ich nevyhlasujeme za nebezpečnú aplikáciu. Aj keď vývojári úspešne chránia a nezamýšľajú sprístupniť informácie o používateľovi neoprávnenému personálu, história nám hovorí, že úniky informácií sú nevyhnutné..

Bitmoji má dostatočnú dôveryhodnosť pre svoje meno, pretože je získaná spoločnosťou Snap Inc. Aj keď sa Bitmoji nevyzerá ako tienistá aplikácia, nadmerné povolenia občas zvyšujú alarm. Na takéto obavy zvyčajne odpovedajú zásady ochrany osobných údajov aplikácie. Vyhradená politika ochrany osobných údajov je nevyhnutnosťou, pretože uľahčuje používateľom a rieši ich obavy týkajúce sa ochrany osobných údajov. Bitmoji nemá vlastné pravidlá ochrany osobných údajov a pravidlá spoločnosti Snapchat odhaľujú veľmi málo podrobností o aplikácii.

Chcete získať späť svoje súkromie online? Možno by ste si mali pozrieť sprievodcov:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map