Je môj Wifi bezpečný? Ako zabezpečiť domácu sieť WiFi jednoduchými krokmi?


Je môj Wifi bezpečný? Ako zabezpečiť domácu sieť WiFi jednoduchými krokmi?

Toto je základný kontrolný zoznam, ktorý by ste mali dodržiavať pri zabezpečení bezdrôtovej siete:


 • Názov svojej domácej siete (SSID) sa pravidelne mení.
 • Vždy si vytvorte jedinečné a silné heslo a často ho aktualizujte.
 • Vždy používajte a aktivujte najsilnejšie sieťové šifrovanie.
 • Filtrujte adresu MAC vo svojej sieti.
 • Nikdy nezdieľajte vaše sieťové poverenia so svojimi hosťami.
 • Obmedzte dosah bezdrôtového signálu.
 • Keď nie ste doma, vypnite Wi-Fi.
 • Aktualizujte firmvér smerovača.
 • Na dosiahnutie maximálnej bezpečnosti používajte produkty zabezpečenia siete, napríklad VPN.

Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si podrobného sprievodcu nižšie o tom, ako zabezpečiť sieť Wi-Fi.

Wi-Fi pripojenie zabezpečené pomocou vojenského šifrovania PureVPN.

Ako funguje bezpečné zabezpečenie Wi-Fi?

WiFi je najvyhľadávanejším vstupným bodom, ktorý počítačoví zločinci používajú na infiltráciu do vášho pripojenia Wi-Fi na získavanie údajov, ako je heslo (pre heslo nepoužívajte žiadne osobné informácie (napr. Meno domáceho zvieraťa)). Je ironické, že hackeri to dokážu urobiť bez toho, aby vo svojom dome urobili jediný krok, aby dostali heslo a hackli router bez toho, aby sa tam fyzicky nachádzali..

S postupujúcou technológiou sa zvyšuje naša závislosť od spoľahlivej zabezpečenej bezdrôtovej siete Wi-Fi prostredníctvom smerovača alebo iného zariadenia. Zabezpečené pripojenie Wi-Fi funguje tak, že šifruje vaše internetové aktivity 256-bitovým šifrovaním AES. Po pripojení k sieti s nainštalovanou sieťou VPN nainštalovanou na vašom smerovači alebo akomkoľvek zariadení sa vaša online komunikácia, napríklad heslo, cestuje tam a späť cez zabezpečený bezdrôtový sieť Wi-Fi.

Aká nezabezpečená je verejná bezdrôtová sieť WiFi?

Čistá škála pokrytia verejnej bezdrôtovej siete Wi-Fi prostredníctvom smerovača alebo iného zariadenia a jej pohodlie sú oboje za cenu. Rovnaké dôvody, prečo sú nezabezpečené prístupové body bezdrôtovej siete Wi-Fi prostredníctvom smerovača alebo iného zariadenia žiaduce pre používateľov, sú to, čo priťahuje hackerov, pretože verejná bezdrôtová sieť Wi-Fi nevyžaduje žiadne overenie alebo heslo, ktoré hackerovi poskytuje príležitosť získať informácie neobmedzený prístup k vašim zariadeniam.

Najväčším rizikom spojeným s verejnou sieťou Wi-Fi je schopnosť hackera umiestniť sa medzi vami a prístupovým bodom k internetu, ako sú bezdrôtové smerovače. Keď je sieť kompromitovaná, namiesto toho, aby ste hovorili priamo s hotspotovým (napr.) Routerom, posielate bezdrôtovým sieťovým informáciám prístup, ako je názov siete, mac adresy, wifi heslo, predvolené heslo, nastavenia routeru, model routera, hosť hesla hesla routera sieť a domáca sieť, adresa IP, hackerovi, ktorý ju potom pošle ďalej.

Zistite, na čo sa prihlasujete

Je samozrejmé, že musíte poznať zmluvné podmienky. Všeobecne platí, že keď sa pripájate k sieti, verejná sieť Wi-Fi zobrazí T&Stránka Cs predtým, ako vám poskytnú prístup k internetovým bezdrôtovým sieťam, a je vašou zodpovednosťou, aby ste si pred prístupom do svojej internetovej siete prečítali údaje o svojej vlastnej bezpečnosti a o tom, aké údaje budú zhromažďovať v súvislosti s vašimi osobnými informáciami z relácie internetovej siete, a čo s tým robia.

Aj keď nie je jasné, či sa dá súhlas použiť na zlo v súvislosti so zmluvnými podmienkami – pomáhajú chrániť aj poskytovateľa siete Wi-Fi – nielenže slepo preklikávajú na ľubovoľných kontextových obrazovkách, s ktorými sa stretnete, keď ste na , Vždy hľadajte názov siete bez ohľadu na to, ku ktorému wi-fi pripojeniu máte prístup pomocou protokolu s názvom WPA2 alebo Wireless Chránený prístup2, WPA2 je momentálne najpoužívanejší bezdrôtový smerovač. A ak vás požiadajú o nainštalovanie dodatočného softvéru alebo rozšírení prehľadávača alebo vyžadujú prístup k vášmu telefónu, nezabudnite sa rýchlo vrátiť späť kvôli svojej vlastnej bezpečnosti a získať prístup k akejkoľvek inej zabezpečenej sieti, ktorá poskytuje ochranu Wi-Fi.

Pokiaľ nepoužívate sieť VPN

Sieť Wi-Fi má krehkú povahu. Ich účelom nie je iba preniesť internetovú sieť do rádiových signálov, ale uľahčiť komunikáciu medzi smerovačmi pripojenými k sieti wifi. Vďaka obrovskému toku údajov (adresy MAC, sieť Wi-Fi, nastavenia smerovača, adresa IP, domáca sieť, hosťovská sieť, používateľské meno a heslo) sa z nich stáva horúci cieľ, pokiaľ na bezdrôtových smerovačoch, domácej sieti, smerovači atď nepoužívate sieť VPN. uistite sa, že poskytujete ochranu mac adresám, wi-fi sieťam, domácej sieti, ip adrese, nastaveniam routeru, adrese MAC zariadení, bezpečnosti sieťového routera, aby ste si zaistili zvýšenie bezpečnosti WiFi v sieťach wifi alebo wifi.

WiFi VPN

Sieť VPN nakonfigurovaná na smerovači zabezpečí zabezpečenie pripojenia wi-fi všetkých zariadení (smerovač a adresa makra zariadenia atď.), Ktoré sú k smerovaču pripojené. Ak je na zariadení nakonfigurovaná sieť VPN, podarí sa jej zabezpečiť iba zabezpečenie zariadenia, a nie iné, ktoré používajú sieť Wi-Fi na prístup k internetovej sieti. Aplikáciu môžete použiť namiesto rozhrania webového prehľadávača na konfiguráciu predvoleného hesla aj pre vaše siete Wi-Fi alebo siete Wi-Fi.

Zabezpečené Wi-Fi PureVPN je pre každého

PureVPN je vybavený modernými bezpečnostnými protokolmi, ktoré zabezpečujú vaše pripojenie Wi-Fi v bezpečí pred všetkými externými hrozbami a zabezpečujú tak bezdrôtovú sieť. PureVPN poskytuje 256-bitové zabezpečenie šifrovania na vojenskej úrovni, ktoré môže chrániť vašu bezdrôtovú sieť routerov pred všetkými druhmi hackerov, počítačoví zločinci a dokonca aj hlavné dozorné agentúry na ochranu vášho používateľského mena a hesla, adresy MAC, zabezpečenia siete smerovača atď..

PureVPN môže tiež udržiavať vašu aktuálnu polohu v anonymite na webe, takže nie je možné, aby vás niekto sledoval pomocou vášho smerovača. PureVPN je tiež lepšou alternatívou pre prístup k funkciám vzdialenej správy smerovača, ktoré na webe odhaľujú jeho rozhranie založené na webovom prehliadači..

Ako vám môže PureVPN prospieť??

Pýtate sa: Je wifi bezpečné? Odpoveď znie, áno. Medzi desiatkami výhod spojených s pripojením na internet pomocou VPN poskytuje PureVPN výnimočnú online bezpečnosť, takže vaša skutočná identita a vaše údaje sú zabezpečené proti sledovateľom, marketingovým agentúram, počítačovým zločincom a skupinám dohľadu..

• 256-bitové šifrovanie AES– Aj keď je desaťročný šifrovací štandard najslávnejší medzi komunitami VPN, pretože ponúka najvyššiu dôvernosť vašich údajov.

• Rozdelené tunelovanie– Rozdeľte svoje požiadavky týkajúce sa internetu medzi serverom VPN a internet prostredníctvom rozdelenia tunelov a buďte si istí, pokiaľ ide o vaše súkromie online.

• Zabezpečený vzdialený prístup – K zariadeniu sa môžete vzdialene pripájať pripojením k sieti Wi-Fi z ľubovoľného kúta sveta, ak ste bezpečne pripojení k sieti VPN..

• Ochrana proti čuchaniu paketov – Hackeri pestujú škodlivý softvér na čítanie vašej internetovej komunikácie. Zabezpečené Wi-Fi PureVPN vás vždy chráni pred škodlivým softvérom a spywarom.

• Internet Kill Switch– Prepínač internetového zabíjania PureVPN je tlačidlo zabezpečené proti výpadku, ktoré zaisťuje, že vaše súkromie online zostane stále nedotknuté v prípade výpadku pripojenia VPN.

PureVPN Exkluzívne funkcie

ikona

Zabezpečené WiFi

Používatelia Androidu sa môžu pripojiť k akémukoľvek Wi-Fi s úplnou dôverou a pokojom

ikona

Rozdelené tunelovanie

Získajte slobodu pri distribúcii vášho internetového prenosu podľa potreby medzi PureVPN a poskytovateľom internetových služieb

ikona

VPN hotspot

Zmeňte svoje Windows zariadenie na hotspot a zabezpečte všetky pripojené zariadenia

ikona

Konfigurácia smerovača

PureVPN je kompatibilný so širokou škálou smerovačov na zabezpečenie vašej domácej alebo kancelárskej siete

ikona

Prepínač internetového zabíjania

Pomocou našej funkcie IKS zabezpečenej proti zlyhaniu zabezpečte, že vaša skutočná online identita zostane tajomstvom

ikona

256-bitové šifrovanie

PureVPN používa na zaistenie sieťového prenosu Wi-Fi vojenské šifrovanie AES 256-bitové šifrovanie

ikona

Ochrana pred únikom

Použite našu službu, aby ste boli neustále chránení pred únikmi IPv6, WebRTC a DNS

ikona

Anonymné prehliadanie

Skryte svoju skutočnú IP adresu pomocou PureVPN a vychutnajte si anonymné prehliadanie webu

Viac informácií o funkciách PureVPN

 • Rozdelené tunelovanie
 • Šifrovanie AES
 • Prepínač internetového zabíjania
 • Bezpečné zdieľanie súborov P2P
 • Ochrana pred únikom IPv6
 • iOS on Demand
 • Ochrana pred únikom DNS
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map