Netflix nefunguje na Apple TV? Tu je postup, ako to vyriešiť.


Netflix nefunguje na Apple TV? Tu je postup, ako to vyriešiť.

Publikované: 3. marca 2020


Používatelia Apple TV čelia rôznym problémom súvisiacim s streamovaním, keď používajú aplikáciu Netflix na svojich 2. a vyšších zariadeniach. V niektorých prípadoch sú používatelia privítaní chybovým pozdravom „Netflix je momentálne nedostupný“, v iných sieťach Netflix neustále padá; zatiaľ čo niektorí používatelia môžu zistiť, že Netflix nemá na Apple TV žiadny zvuk. Ak aj vy čelíte niektorému z týchto nepríjemných problémov, prečítajte si pokyny na riešenie problémov uvedené nižšie.

Netflix nepracuje na Apple TV

Netflix je teraz k dispozícii pre Apple TV 2 a novšie verzie. Nakoniec používatelia Apple TV dostali prestávku od vyskúšania rôznych domácich remesiel, ktoré sotva fungovali. Apple TV je hostiteľom takmer všetkých hlavných streamingových služieb, ako sú Amazon Prime a Hulu, ale s pridaním Netflixu do zoznamu sa Apple TV stala v komunite streamovania horúcou voľbou..

Netflix v Apple TV ponúka jedinečný spôsob streamovania, ale rovnako ako všetky zariadenia s podporou Netflixu existujú špecifické prekážky, ktorým používatelia často čelia. Ak aj vy čelíte niektorému z problémov, ktoré sme spomenuli na začiatku, prejdite nadol na ich konkrétne riešenia.

„Netflix je momentálne nedostupný“

Ak sa zobrazuje chybové hlásenie „Netflix je momentálne nedostupný“, nižšie uvádzame niekoľko rýchlych opráv, ktoré môžete vyskúšať.

Skontrolujte Netflix na inom zariadení

Skúste použiť Netflix na inom zariadení, ako je napríklad smartphone alebo počítač, aby ste zistili, či je problém so sieťovým pripojením. Ak Netflix funguje dobre na inom zariadení, problém je v Apple TV.

Preinštalujte Netflix na Apple TV

Môžete odstrániť aplikáciu Netflix z vášho Apple TV a potom ju znova nainštalovať, aby ste zistili, či dokáže problém vyriešiť. Tu je postup:

 • Stlačte a podržte stredné tlačidlo na dotykovej ploche a uvidíte, ako sa Netflix začne triasť
 • Teraz stlačte tlačidlo prehrávania
 • Vyberte možnosť Odstrániť.
 • Teraz choďte do App Store, vyhľadajte Netflix a preinštalujte ho

Reštartujte zariadenie Apple TV

Televízor Apple TV môžete na niekoľko minút odpojiť a potom ho znova zapnúť a reštartovať. Môžete to urobiť aj z nastavení. Tu je postup:

 • Prejdite na „nastavenia“, „systém“ pre 4K / 4. genové zariadenie alebo „Všeobecné; pre 3. gen a nižšie
 • Teraz vyberte možnosť Reštartovať.

Skontrolujte aktualizáciu Apple tvOS

Očakávanú aktualizáciu Apple tvOS môžete skontrolovať podľa týchto krokov. Vyberte možnosť „Nastavenia“ > „Systém“ alebo „Všeobecne“ > „Aktualizácie softvéru“ Ak je k dispozícii aktualizácia, vyberte možnosť „Aktualizovať softvér“ alebo „Automaticky aktualizovať“ a potom „Prevziať a nainštalovať“.

Obnovte nastavenia Apple TV

Obnovenie všetkých nastavení v Apple TV môže problém vyriešiť navždy. Prejdite na „Nastavenia“, „Všeobecné“, „Obnoviť“, „Obnoviť všetky nastavenia“

Skontrolujte svoje pripojenie k internetu

Otvorte „Nastavenia“ > , Network ‘ > „Testovať sieť“ > ‘Áno’ > Teraz vyberte očakávanú rýchlosť sťahovania z vášho internetového pripojenia.

Skontrolujte aktualizáciu nastavení siete

Takto môžete aktualizovať nastavenia siete:

 • Otvorte „Nastavenia“, potom „Všeobecné“, potom „Sieť“ a „Wi-Fi“ alebo „Ethernet“.
 • Pre používateľov ethernetu: Vyberte „Ethernet“ > „Konfigurovať IP“ > „Automaticky“. Teraz vyberte „Konfigurovať DNS“ > , Automatic ‘.
 • Pre používateľov siete Wi-Fi: Vyberte sieť Wi-Fi > „Konfigurovať IP“ > „Automaticky“. Teraz vyberte „Konfigurovať DNS“ > , Automatic ‘.

Tu je niekoľko rýchlych opráv pre najčastejšie chyby používateľov Netflix Apple TV. Poďme rýchlo prejsť k nasledujúcemu problému a jeho sprievodcovi riešením problémov.

Na Netflixe nie je žiadny zvuk

Ľudia sa tiež sťažujú na Netflix, ktorý nemá žiadny zvukový výstup na Apple TV. Ak máte aj tento problém, skontrolujte nižšie uvedené riešenia.

Skúste Prehrať iný film alebo Zobraziť

Netflix niekedy nemusí mať zvuk z dôvodu zlomeného alebo poškodeného titulu v knižnici. Ak je problém s týmto konkrétnym názvom alebo so samotnou aplikáciou Netflix, môžete prehrať ďalší film alebo televíznu reláciu.

Upravte nastavenia zvuku na zariadení

Môžete skúsiť zmeniť nastavenia zvuku na vašom Apple TV a zistiť, či to problém vyrieši. Tu je postup:

Pre používateľov 2. a 3. generácie Apple TV: Prejdite na „Nastavenia“ > „Video a zvuk“ > „Zvukový formát“ > , Dolby ‘ > Vyberte možnosť Auto a začiarknite políčko Netflix.

Pre používateľov Apple TV 4. a 4K: Otvorte „Nastavenia“, „Video a zvuk“, „Formát zvuku“, „Zmeniť formát“, „Používajte najlepšie dostupné možnosti“.

Skontrolujte problémy s hardvérovým pripojením

Netflix môže tiež stratiť zvuk, ak má vaše zariadenie problémy s hardvérovým pripojením. Tu je návod, ako môžete tieto problémy skontrolovať a vyriešiť.

Použite kábel HDMI ↦ Pripojte ho priamo k televízoru ↦ Obráťte konce káblov HDMI ↦ Skúste iný kábel HDMI ↦ Vyskúšajte nový port HDMI

Vyššie uvedené riešenia môžu vašu aplikáciu Netflix dostať späť do dokonalého audiovizuálneho zdravia v okamihu. Teraz, bez ďalšieho obchádzania, prejdime k ďalšiemu problému.

Zlyhania aplikácií Netflix na Apple TV

Ak zistíte, že aplikácia Netflix na vašom zariadení Apple TV začala padať, môžete znova a znova vyskúšať riešenia uvedené nižšie. Riešenia sú takmer rovnaké ako riešenia, ktoré sme načrtli pre problém č. 1, takže by sme preskočili podrobnosti pre väčšinu z nich.

 • Aktualizujte svoje Apple TV
 • Otestujte sieťové pripojenie
 • Reštartujte smerovač >>Obnovte pôvodné nastavenie Apple
 • Reštartujte zariadenie Apple TV
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me