Čo je to Port Forwarding?

Teraz sa zavádza 7-dňová prémiová skúška do práce, flákač, & zostaňte v bezpečí online


Čo je to Port Forwarding?

Port Forwarding je dôležitá funkcia, ktorá vám umožňuje prístup k zariadeniu, serveru alebo službe odkiaľkoľvek na svete. Jednoducho povedané, Port Forwarding umožní používateľom vytvárať dedikované servery, spúšťať rôzne typy služieb a oveľa viac.

Berúc do úvahy význam tejto funkcie, PureVPN vyvinul výkonný doplnok na presmerovanie portov, ktorý používateľom umožňuje poslať ďalej akékoľvek porty pri súčasnom používaní siete VPN.

Ak chcete úplne porozumieť tomuto doplnku a jeho výhodám, prečítajte si úplnú príručku.

img

Na čo sa presmerovanie portov používa?

Je to technika, ktorá sa bežne používa na presmerovanie počítača prevádzka cez vybrané porty medzi počítačmi LAN (lokálna sieť) a vzdialenými počítačmi (internet).

Stručne povedané, je to proces, ktorý vám umožňuje odoslať sieťový prenos prostredníctvom čísla portu podľa vášho výberu a sprístupniť ho ostatným v miestnej sieti alebo na internete..

Na toto presmerovanie sa zvyčajne používa program VPN alebo proxy. Stále to však môžete urobiť aj pomocou hardvérových komponentov, ako sú smerovač, proxy server alebo firewall.

Zistite viac o čísle portu?

Druhy zasielateľstva

Mapovanie portov existuje v niekoľkých formách. Najbežnejšie používané formuláre sú uvedené nižšie:

Presmerovanie miestneho prístavu

Je to najbežnejšie používaný v porovnaní s inými druhmi presmerovania portov. Zvyčajne sa používa na odosielanie údajov z inej klientskej aplikácie v rovnakom systéme. Pomocou lokálneho preposielania portov sa môžete ľahko pripojiť z lokálneho počítača na iný server. Brány firewall, ktoré blokujú určité webové stránky, môžete tiež obísť pomocou lokálneho preposielania portov.

Vzdialené presmerovanie portov

Umožňuje aplikáciám, ktoré sú na serverovom pripojení Secure Shell (SSH), prístup k službám na strane klienta SSH. Existujú aj iné proprietárne schémy tunelov, ktoré využívajú vzdialené preposielanie portov na rovnaké všeobecné účely. Jednoducho povedané, vzdialené preposielanie portov vám umožňuje pripojiť sa zo servera tunela k vzdialenej sieťovej službe, ktorá sa nachádza na klientovi tunela – bočné.

Dynamické presmerovanie portov

Umožňuje vám prechádzať bránou firewall alebo NAT pomocou dierok brány firewall. Cieľom tejto metódy je umožniť klientom bezpečné pripojenie k dôveryhodnému serveru, ktorý slúži ako sprostredkovateľ na odosielanie / prijímanie údajov na jeden alebo viac cieľových serverov..

Ako funguje zasielanie portov?

Na odoslanie akejkoľvek požiadavky cez internet sa vytvoria a pošlú pakety údajov cez internet. Tieto pakety obsahujú podrobnosti vašej žiadosti, ktorá obsahuje aj cieľ vášho počítača alebo zariadenia.

Sieťový smerovač zvyčajne skúma hlavičku paketu IP pred jeho odoslaním na akékoľvek prepojené a vhodné rozhranie. Potom zasiela údaje do cieľa, ktorý je v hlavičke.

Port forwarding však veci trochu zmení. Pri presmerovaní portov odpočúvacia aplikácia (váš klient VPN) načíta hlavičku paketu, zapíše poznámku do cieľa a potom prepíše informácie o hlavičke pred ich odoslaním na iný počítač alebo server – ten, ktorý sa líši od počítača / servera, ktorý ste zamýšľali.

Týmto sekundárnym hostiteľským cieľom môže byť odlišný server používajúci inú IP adresu, iný port alebo úplne inú kombináciu týchto dvoch. V prípade siete VPN alebo proxy je týmto sekundárnym cieľom zvyčajne server používaný poskytovateľom, ktorý maskuje alebo zakrýva vašu pôvodnú adresu IP.

Pohľad na presmerovanie portov

Nasledujúci príklad vám pomôže vysvetliť, ako funguje funkcia preposielania portov.

V nasledujúcom príklade IP adresa 101.0.0.1 odošle požiadavku na 101.0.0.3 na porte 90. Sprostredkovateľský hostiteľ – 101.0.0.2 – zachytí pakety, prepíše hlavičky paketov a pošle ich na adresu IP 101.0.0.4 na porte 9090. :

101.0.0.1->101.0.0.2->101.0.0.4
Požiada oVlastne pošle na
101.0.0.3:90101.0.0.4:9090

Hostiteľ, 101.0.0.4, odpovie na túto požiadavku a pošle ju na adresu 101.0.0.2. Potom 101.0.0.2 prepíše paket – naznačuje, že odpoveď je od 101.0.0.3 – a pošle ju na 101.0.0.1:

101.0.0.4->101.0.0.2->101.0.0.1
Odošle svoju odpoveď na adresuOdošle odpoveď na
101.0.0.2:9090101.0.0.1:90

Pokiaľ ide o číslo 101.0.0.1, poslala požiadavku na číslo 101.0.0.3 na port 90 a dostala odpoveď od 101.0.0.3 na port 90. To sa však v skutočnosti nestalo. Premávka sa nikdy nedotkla 101.0.0.3. Ale kvôli spôsobu prepísania paketov 101.0.0.1 vidí, že dostal odpoveď od 101.0.0.3.

Vnímaný cieľ je vždy z pohľadu žiadajúceho počítača. Ako vidíte na diagrame: Napriek tomu, že sa 101.0.0.4 stáva cieľovým miestom prenosu v reálnom čase od 101.0.0.1, cieľom všetkých prenosov (pokiaľ vie žiadajúci hostiteľ) je 101,0.0,3..

Viac sa dozviete viac o tom, ako funguje presmerovanie portov, prostredníctvom nižšie uvedeného videa:

Použite prípady presmerovania portov

Funkcia Port Forwarding je veľmi užitočná v mnohých veciach, ktoré robíme doma alebo v práci. Nasleduje niekoľko dôležitých prípadov použitia Port Forwarding:

 • Prístup k vašim bezpečnostným kamerám, keď ste preč
 • Preposielanie portov na konzoly Xbox aj PlayStation
 • Nastavenie servera u vás doma, napríklad Minecraft alebo Teamviewer
 • Urýchlenie sťahovania.
 • Nájdenie smerovača v sieti.
 • Optimalizácia smerovača.
 • Testovanie portov vo vašej sieti.
 • Obnovte stratené heslá smerovača.
 • Port forwarding umožňuje prístup k počítaču, notebooku alebo serveru odkiaľkoľvek na svete.
 • Umožní vám zdieľať prístup k vašim webovým stránkam / FTP alebo iným službám.
 • Umožňuje vám hrať online hru s priateľmi tak, že sa vašim priateľom umožní pripojiť sa k vášmu hernému serveru.
 • Bezpečné zasielanie e-mailov klientom.
 • Prístup k obmedzeným webovým stránkam odkiaľkoľvek.
 • Prepojenie s hostingovými servermi prostredníctvom brány firewall na úrovni dátových centier odkiaľkoľvek.
 • Zvýšiť odolnosť proti útokom DDoS.
 • Na účely p2p.
 • Získanie vzdialeného prístupu (RDP).
 • Prístup k súkromným sieťovým aplikáciám za NAT na vzdialený prístup.
 • Prepojenie s Fantasy Grounds z rôznych smerovačov.
 • Prístup k službám na serveri NAS spoločnosti Synology.
 • Prístup k službám na zariadení Plex.

Ako povolím preposielanie portov v sieti VPN?

Máte problémy s pripojením vašich obľúbených hier pre viac hráčov alebo chatového programu na internet? Zlyhá webový prehľadávač tabletu aj napriek tomu, že je pripojený k sieti Wi-Fi? Váš problém môže byť zablokovaný port na vašom smerovači, ktorý sa dá ľahko opraviť.

Váš smerovač stojí medzi vašimi zariadeniami a internetom a uistite sa, že všetky prichádzajúce a odchádzajúce údaje sú správne nasmerované.

Predstavte si svoj router ako stenu, ktorá zabraňuje nechcenej a škodlivej premávke pri otváraní portov a umožňuje tak užitočnú komunikáciu, ako sú webové stránky, hry a programy na zdieľanie súborov. Porty sú ako dvere v stene vyhradené iba pre užitočnú premávku a váš router robí dobrú prácu s automatickou konfiguráciou väčšiny portov, ktoré potrebujete na bezpečné používanie Internetu..

V niektorých prípadoch však musíte svojmu smerovaču povedať, aby otvoril určitý port, takže program nebude zablokovaný. Tu budete potrebovať funkciu PureVPN na presmerovanie portov.

Preposielanie portov s doplnkom PureVPN

Existuje mnoho dôvodov, prečo budete potrebovať doplnok PureVPN na presmerovanie portov. Je známe, že siete VPN a Port Forwarding zvyčajne spolu nefungujú. Ak chcete používať Port Forwarding, musíte vypnúť službu VPN. Toto vás však vystaví online hrozbám všetkého druhu.

Tu prichádza doplnok PureVPN na presmerovanie portov. Pomocou tohto doplnku budete môcť súčasne používať port forwarding a PureVPN..

Podobne funkcia Port forwarding na vašom počítači nefunguje. Ale s doplnkom PureVPN to bude fungovať aj na vašom PC.

Otvorte porty pre ľubovoľnú hru podľa vášho výberu pomocou prémiovej skúšobnej verzie doplnku Port Forwarding spoločnosti PureVPN za pouhých 0,99 dolárov

Prečítajte si viac informácií o doplnku PureVPN

Výhody súčasného používania technológie PureVPN a presmerovania portov

Presmerovanie portov vás chráni pred hackermi. Vaše zariadenia a servery zostávajú chránené pred neželaným prístupom, zatiaľ čo vaše aktivity zostávajú skryté pred všetkými druhmi špiónov a hackerov. Preposielanie portov je pre koncového používateľa transparentné, zatiaľ čo zvyšuje bezpečnosť sietí.

Jediná vyhradená adresa IP

Podobne je preposielanie portov výhodné pre tých, ktorí sa pri používaní internetu chcú držať jednej adresy IP. Môžu to byť podnikatelia alebo ľudia pracujúci pre právnické osoby. Zvyčajne si predplatia vyhradenú IP prostredníctvom poskytovateľa VPN a využívajú funkciu presmerovania portov na spojenie s touto konkrétnou jedinečnou IP adresou.

Presmerovanie portov je užitočné aj pre tých, ktorí chcú prevádzkovať webový server alebo herný server v jednej sieti. Tí, ktorí sa chcú pripojiť k tejto sieti, to môžu ľahko urobiť pomocou funkcie presmerovania portov.

PureVPN vám poskytuje prístup k funkcii Port Forwarding a zároveň zaisťuje, že v tomto procese zostanete v bezpečí. Všetky údaje, ktoré posielate do az prístroja, zostávajú 100% chránené a bezpečné. A bez ohľadu na to, ako sa hacker usilovne pokúša, vaša online komunikácia zostáva skrytá a bezpečná pomocou najlepších metód šifrovania.

Tak na čo čakáš? Vyskúšajte PureVPN teraz a používajte Port Forwarding bez toho, aby ste boli vystavení jeho zraniteľnostiam.

Najčastejšie otázky(Často kladené otázky)

Ako skontrolovať, či je môj port otvorený?

Môžete skontrolovať, či je váš port otvorený alebo nie, prostredníctvom služieb kontroly portov, ako je CanYouSeeMe.org a ismyportopen.com..

Je Port Forwarding bezpečný?

Výzvou pri manuálnom nastavovaní presmerovania portov prostredníctvom smerovača je to, že vaša online komunikácia už nemusí zostať bezpečná. Pri používaní služby Port forwarding existuje niekoľko zraniteľností online, a preto na zabezpečenie svojich online aktivít potrebujete port forwarding VPN.

Hackeri tiež nemôžu pristupovať cez zaslané porty. Všetko záleží na cieľových portoch alebo na tom, ako dobrý je firewall vášho smerovača a ako bezpečný je interne aj externe.

Čo spúšťa port?

Spúšťanie portov sa podobá presmerovaniu portov, s výnimkou niekoľkých kľúčových rozdielov. Keď nastavíte spustenie portu, zatvorí sa port, ktorý ste vybrali. Tento port sa otvorí, iba ak je vyvolaný odchádzajúcou komunikáciou. Po ukončení odchádzajúcej komunikácie, ktorá spustila otvorenie portu, sa port po určitom čase uzavrie.

Je to užitočné pri zvyšovaní bezpečnosti pripojenia, pretože miestnemu zariadeniu dáva kontrolu nad otvorením pripojenia alebo iným spôsobom udržiava port zatvorený. Pomáha to pri odstraňovaní rizík spojených s presmerovaním portov, keď je port otvorený dlhú dobu, aj keď sa nepoužíva.

Vyžaduje port forwarding statickú IP adresu?

Áno, na presmerovanie portov bude pre vaše zariadenie potrebná statická adresa IP. V predvolenom nastavení vám poskytovateľ internetových služieb pridelí dynamickú IP adresu, ktorá sa vždy zmení. To je dôvod, prečo presmerovanie portov nebude môcť pripnúť vaše zariadenie v domácej sieti.

Znižuje port forwarding ping?

V niektorých prípadoch môže presmerovanie portov znížiť váš ping. Pre niektorých používateľov však môže ping drasticky eskalovať. Všetko záleží na serveri, ku ktorému sa pripájate, a ako ďaleko je tento server umiestnený od vášho fyzického umiestnenia.

Aký je rozdiel medzi presmerovaním portov a spustením portov?

Ako už možno viete, niektoré aplikácie a hry vyžadujú, aby boli niektoré porty otvorené, aby fungovali úspešne. Preposielanie portov a spúšťanie portov sa môžu použiť na povolenie zariadení na prístup k službám mimo siete. Ich procesy sa však mierne líšia.

Presmerovanie portov umožňuje externé pripojenia na dobu neurčitú, takže sa považuje za menej bezpečné, pretože porty zostávajú na smerovači otvorené. Spúšťanie portov však umožňuje externé pripojenia na určité časové obdobie, čím sa stáva bezpečnejšie a flexibilnejšie ako jeho náprotivok.

Čo je UPnP?

UPnP, známy tiež ako Universal Plug and Play, je protokol, ktorý rieši niektoré bezpečnostné problémy vyvolané presmerovaním portov. Umožňuje aplikáciám na vašich zariadeniach otvoriť porty podľa potreby a po dokončení ich zatvoriť. Je to pohodlnejšie, pretože vás ušetrí od problémov s otváraním a zatváraním portov manuálne.

Získajte viac informácií o tom, čo je upnp

Ako otvoriť porty na vašom smerovači?

Nájdenie a otvorenie portov na vašom smerovači je jednoduché. Nasleduj kroky:

 • Vyhľadajte adresu IP smerovača.
 • Prejdite na nastavenia smerovača.
 • Zadajte svoje prihlasovacie údaje (používateľské meno a heslo).
 • Vyhľadajte kartu Presmerovanie portov.
 • Otvorte preferovaný port. Zadajte napríklad 8840, aby ste otvorili port 8840. Ak chcete otvoriť dva porty, zadajte 8840, 8820 alebo 8810-8815, aby ste otvorili porty od 8810 do 8815..
 • Uložte nastavenia.
 • Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map