Ochrana pred únikom DNS


Ochrana pred únikom DNS

Pristupujte na webové stránky z celého sveta a buďte si istí, pokiaľ ide o vaše súkromie online. Ochrana servera PureVPN proti úniku DNS je navrhnutá tak, aby vaše internetové aktivity boli vždy bezpečné. Po pripojení sú všetky prístupové adresy IP zabezpečené najvyšším stupňom šifrovania.


Zabezpečte svoje DNS pomocou PureVPN DNS Leak Protection, ktorá zaisťuje najvyššie utajenie vašich online aktivít.

Čo je to DNS?

DNS (Domain Name System) funguje tak, že preklad doménových mien na adresy IP umožňuje prehliadačom vzájomne interagovať. Každé zariadenie pripojené k internetu má jedinečnú IP adresu, ktorú ostatné zariadenia používajú na komunikáciu. DNS servery eliminujú potrebu, aby si ľudia zapamätali IP adresy, ako je 192.168.1.1 (v IPv4), alebo zložitejšie novšie alfanumerické adresy IP, napríklad 2300: de00: 1298: 1 :: g482: v6b3 (v IPv6)..

Ako môžem skontrolovať, či moja sieť VPN funguje správne?

Zaistenie toho, či vaša VPN funguje správne, môže byť výzvou samo o sebe, pretože úniky DNS sú prekvapujúco bežným problémom. Aj keď sa môžete pokúsiť preskúmať nastavenia VPN sami a zabezpečiť, že všetko funguje dobre a vyhnúť sa únikom DNS, nie je to pre každého také ľahké.

Berúc toto do úvahy, spoločnosť PureVPN navrhla test úniku DNS, ktorý zdôrazňuje, či je vaša požiadavka na server DNS (Domain Name Server) vystavená na internete. Ako sa bezpečnostné chyby stávajú čoraz bežnejšie, vaša skutočná IP je vystavená riziku zvedavosti, aj keď používate VPN, a je ľahké ju využiť.

Vykonajte test úniku DNS

Ak už mám VPN, prečo musím skontrolovať ochranu DNS?

Pripojenie VPN zabezpečuje vaše pripojenie na internet smerovaním vašich internetových požiadaviek cez tunel VPN, a tak maskuje vašu skutočnú identitu a online aktivity a chráni vás pred únikmi DNS. Na druhej strane, úniky DNS sú, keď v dôsledku problémov so softvérom váš poskytovateľ internetových služieb dokáže sledovať vaše internetové aktivity bez ohľadu na to, či používate VPN alebo nie!

Keďže vaše žiadosti o DNS poskytujú návyky prehliadania, môžu sa proti vám veľmi dobre použiť. V prípade, že má jednotlivec prístup k vašim požiadavkám súvisiacim s DNS, okrem vášho poskytovateľa internetových služieb alebo servera VPN vyvoláva obavy. To znamená, že vaše online aktivity sú zraniteľné a už nie ste v bezpečí kvôli únikom DNS. Ak chcete skontrolovať, vykonajte test úniku, aby ste predišli únikom serverov DNS, alebo použite službu VPN, ktorá môže zabrániť únikom serverov DNS.

Aké sú príčiny úniku DNS?

Existuje mnoho príčin úniku DNS. Najbežnejšie sú:

1. Nesprávne nakonfigurovaná sieť

Pri nesprávnom nastavení vystavujete svoje zariadenie kybernetickým útokom a porušeniam údajov. Keď pripojíte zariadenie k relatívne novej sieti Wi-Fi, nastavenia DHCP v sieti (predvolený protokol, ktorý definuje IP adresu vašich zariadení v sieti), môžu automaticky priradiť servery DNS, aby sa postarali o vaše webové požiadavky..

Problém je v tom, že server DNS alebo servery DNS môžu patriť vášmu poskytovateľovi internetových služieb alebo taký, ktorý môže byť nezabezpečený (nešifrovaný), ktorý spôsobuje únik DNS. V takom prípade, keď sa pripojíte k sieti VPN, webové požiadavky DNS prejdú šifrovaný tunel VPN, čo spôsobí úniky DNS..

2.Internetový protokol verzie 6 (IPv6)

Protokol IPv4 sa skutočne vyčerpáva, ale internet sa zároveň nachádza vo fáze konverzie medzi IPv4 a IPv6. Väčšina služieb VPN neposkytuje IP adresu IPv6, čo je dôvod, prečo by poskytovatelia VPN pre tých, ktorí používajú protokol IPv6, nezabezpečili bezpečnosť..

Aby bolo zaručené, že dostanete najvyššiu anonymitu online, PureVPN ponúka IP adresu, ktorá má ochranu proti úniku IPv6, ktorá je navrhnutá tak, aby chránila váš online prenos pred zvedavými očami, hackermi, sledovačmi a sledovacími subjektmi. Týmto môžete zabrániť úniku DNS. Po pripojení k sieti PureVPN si môžete byť istí, pokiaľ ide o vaše súkromie online na protokoloch IPv4 a IPv6 a prestať sa obávať úniku DNS..

3. Transparentné servery DNS

Poskytovatelia internetových služieb na celom svete vypracovali postup uloženia svojho servera DNS vytvoreného používateľom v prípade, že používateľ chce zmeniť nastavenia tak, aby používal server tretej strany. Ak poskytovateľ internetových služieb zaznamená akékoľvek zmeny nastavení DNS, použije priehľadný server proxy.

Transparentný proxy server DNS je klonovaný server, ktorý zastavuje a preposiela webový prenos poskytovateľom internetových služieb, ktorý vlastní DNS server alebo servery DNS. Známy tiež ako nútený poskytovateľ internetových služieb, je to forma úniku DNS, ktorá je výsledkom nesprávneho postupu vášho poskytovateľa internetových služieb. Server DNS poskytovateľa VPN alebo servery DNS zaisťujú, že váš webový prenos bezpečne prechádza a zabraňuje úniku DNS.

4.Outatovaný softvér

Vždy sa uistite, že váš softvér je aktualizovaný, pretože aktualizácie zvyšujú bezpečnosť vašich zariadení proti škodlivým hráčom. Netesnosti servera DNS sú bežné u zastaraného softvéru na rozdiel od najnovšieho softvéru. Týmto spôsobom môžete zabrániť aj úniku DNS. Vždy sa uistite, že pravidelne vykonávate test úniku DNS.

Ako PureVPN poskytuje ochranu proti úniku DNS?

PureVPN je služba VPN, ktorá sa zaväzuje zabezpečiť používateľom najlepší zážitok online. To znamená poskytnúť výnimočnú online bezpečnosť a bezkonkurenčnú rýchlosť online. PureVPN ponúka špičkovú ochranu proti úniku DNS a zaisťuje, že vaša online prevádzka je v bezpečí pred zvedavými očami vášho poskytovateľa internetových služieb alebo akejkoľvek inej špionážnej entity.

PureVPN je ochrana pred únikom DNS

Zakaždým, keď pristupujete k doméne (Facebook, Google, atď.), Vygeneruje sa požiadavka DNS, ktorá odhalí vašu skutočnú online identitu na webe. Požiadavky DNS sa odosielajú na server DNS alebo servery DNS, ktorý je nastavený vo vašich konfiguračných nastaveniach. Poskytovatelia internetových služieb sú inteligentní, vyberajú domény, ktoré väčšinou hľadáte, napriek tomu, že ste pripojení k sieti VPN..

PureVPN VPN server je rýchly, bezpečný a šifrovaný, čo vám pomôže vyhnúť sa tomuto špionážnemu / monitorovaciemu zásahu tým, že zakáže požiadavke DNS dosiahnuť vášho ISP, a vyrieši požiadavku v rámci svojej vlastnej siete serverov VPN DNS. Tento proces zaisťuje bezpečnosť vašej online identity; preto zostávate úplne anonymní online.

Viac informácií o funkciách PureVPN

 • Rozdelené tunelovanie
 • Šifrovanie AES
 • Zabezpečené WiFi
 • Bezpečné zdieľanie súborov P2P
 • Ochrana pred únikom IPv6
 • iOS on Demand
 • Prepínač internetového zabíjania
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map