Sú VPN legálne?


Sú siete VPN legálne?

Premýšľate "Sú siete VPN legálne v mojej krajine?" Čítajte ďalej a zistite to!


Virtuálne súkromné ​​siete, známe ako VPN, sú vynikajúce na zachovanie súkromia a vyhýbanie sa obmedzeniam umiestnenia na internete. Tieto výkonné nástroje nielen skryjú vašu IP adresu, ale tiež zašifrujú všetku vašu komunikáciu, aby sa vaše online aktivity stali anonymnými.

Aj keď siete VPN poskytujú množstvo výhod a sú vo všeobecnosti legálne, niekoľko krajín ich zakazuje používať. Ak teda hľadáte informácie o zákonnosti VPN vo vašej krajine, ste na správnom mieste.

Sú siete VPN legálne

Predtým, ako budeme diskutovať o tom, kde je použitie VPN zakázané alebo zakázané, najskôr odpovedzme na najpravdepodobnejšiu otázku na internete, vzhľadom na prudký nárast úsilia v oblasti dohľadu a cenzúry …

Sú siete VPN legálne?

Áno! VPN sú legálne vo väčšine krajín po celom svete, ale ich používanie na akúkoľvek nezákonnú činnosť nie je povolené. Je samozrejmé, že ak sa vám nedarí dosiahnuť výhody VPN, môžete a budete stíhaní zákonom.

Aj keď sieť VPN môže pomôcť chrániť vašu online identitu a osobné údaje pred zvedavými očami, zapojením sa do nezákonných aktivít, ako je predaj drog, šírenie škodlivého softvéru alebo vykonávanie neetických aktivít, ako sú prenasledovanie, šikanovanie, hackovanie alebo krádež údajov, vás pravdepodobne dostanú vo vážnych právnych ťažkostiach.

Je smutné, že v niektorých krajinách je používanie siete VPN nezákonné, ale to má viac spoločného s nimi, ktorí chcú dozerať na online aktivity svojich občanov a kontrolovať, ku ktorým informáciám majú prístup..

Oprávnené použitie VPN

Jednou bežnou mylnou predstavou, pokiaľ ide o VPN, je to, že ich potrebujú len hlupáci alebo jednotlivci, ktorí sa schovávajú vo svojich pivniciach a oddávajú sa nejakej protiprávnej činnosti. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy. Rovnako ako pri každom vynáleze alebo stvorení nie je nič zo svojej podstaty zlé. Je to len o tom, ako ho ľudia používajú.

Tu je niekoľko populárnych použití VPN:

2. Prístup k blokovaným webovým stránkam

Pomocou siete VPN získate prístup na všetky webové stránky, služby a aplikácie, aby ste si mohli užívať požadovaný obsah z ľubovoľného kúta sveta. Zmení vašu IP adresu na ľubovoľnú krajinu podľa vášho výberu, čo vám umožní okamžitý prístup k požadovanému obsahu.

4. Nájdite lacné ponuky online

Ak hľadáte lacné ponuky online, VPN je váš záchranca! Jednoducho sa pripojte k serverom VPN na rôznych miestach a porovnajte ceny, ktoré ušetríte na letenkách, požičovniach áut, predplatnom softvéru atď..

 • všetko
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • ja
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • W
 • X
 • Y
 • Z

Krajiny, v ktorých sú VPN nezákonné

Nasledujúce krajiny sa zamieňali s používaním VPN a zaviedli pre ne čiastočný alebo úplný zákaz:

SEVERNÁ KÓREA Je VPN v Severnej Kórei legálna? žiadny

Severná Kórea má svoj vlastný intranet pre občanov, zatiaľ čo skutočný prístup na internet je vyhradený iba pre úradníkov na vysokej úrovni. VPN sú v krajine zakázané, aj keď cudzincom môže byť dovolené používať tieto nástroje.

IRAQ Je VPN v Iraku legálne? žiadny

Internetová cenzúra je pre irackých občanov nevyhnutnou súčasťou ich života. V snahe zastaviť extrémistickú militantnú skupinu ISIS a monitorovať každého používateľa internetu vláda zakázala priame VPN.

BELARUS Je VPN v Bielorusku legálny? žiadny

Po stopách Číny a Ruska Bielorusko tiež zakázalo VPN a Tor v rámci svojho úsilia zabrániť občanom používať anonymné nástroje na prístup na zakázané webové stránky..

OMAN Je VPN v Ománe? žiadny

Ománska vláda aktívne cenzuruje internet a keďže VPN nie sú pre verejné a súkromné ​​inštitúcie úplne nezákonné, používanie týchto služieb je pre jednotlivcov zakázané.

ČÍNA Je v Číne legálna sieť VPN? žiadny

V Číne boli zakázané všetky neautorizované siete VPN, aby sa zabránilo obchádzaniu Veľkého firewallu občanmi. Na to, aby poskytovatelia VPN mohli fungovať v krajine, musia byť oficiálne licencovaní vládou.

TURKMENISTAN Je VPN v Tukrménsku legálna? žiadny

Turkménsko má iba jedného vládou kontrolovaného poskytovateľa internetových služieb, ktorý uľahčuje vykonávanie dohľadu a blokovania. Pokusy o použitie VPN a proxy serverov na obídenie internetovej cenzúry v krajine sú zablokované a môžu mať vážne následky..

RUSKO Je VPN v Rusku legálna? žiadny

Nové ruské nariadenia vyžadujú od poskytovateľov VPN, aby sa zaregistrovali na úradoch a blokovali prístup na čierne zoznamy webových stránok. Okrem toho musia používatelia platiť vysoké pokuty, ak sú chytení pomocou nevládnych sietí VPN.

UNITED ARAB EMIRATES Je VPN legálne v SAE? žiadny

Spojené arabské emiráty, jedna z mála krajín, ktoré majú zákony týkajúce sa používania VPN, schválili nový zákon, v ktorom sa uvádza, že používatelia VPN môžu byť uväznení a pokutovaní až do výšky 500 000 dolárov, ak sa zistí, že spáchali trestný čin. Inštitúcie, banky a spoločnosti však môžu VPN používať voľne.

IRAN Je VPN v Iráne legálne? žiadny

Irán prijal prísny zákon týkajúci sa používania VPN, ktorý zakazuje občanom používať VPN, ktoré nie sú sankcionované vládou. Nedodržanie tohto zákona by malo za následok trest odňatia slobody vo výške 91 dní až jeden rok. Iránski vládni úradníci však nerešpektujú svoje vlastné cenzárske zákony a tieto nástroje naďalej používajú.

TURECKO Je VPN v Turecku legálne? žiadny

Keďže v Turecku je internet značne cenzurovaný, medzi občanmi je populárna použitie sietí VPN na prístup k sieťam sociálnych médií, ako sú Twitter, WhatsApp a Facebook. Tor je však spolu s niektorými poskytovateľmi VPN v krajine blokovaný, aby sa zabránilo obchádzaniu vládnej cenzúry.

Krajina sa nenašla!

Krajiny, v ktorých sú VPN legálne

Nasledujúce krajiny nemajú zákony, ktoré zakazujú používanie VPN a ich občania ich môžu používať bez obáv z akýchkoľvek právnych následkov:

AFGANISTAN Je VPN v Afganistane legálna? Áno

Aj keď je afganská vláda prísna, pokiaľ ide o webové stránky, ako sú webové stránky súvisiace s pornografiou, alkoholom, hazardnými hrami atď., Používanie VPN je v krajine stále legálne.

ALBANIA Je VPN v Albánsku legálna? Áno

Ústava Albánska chráni právo občanov na slobodu prejavu a tlače. Nielenže je internet bez vládnej cenzúry, ale aj VPN sú úplne legálne.

ALŽÍRSKO Je VPN v Alžírsku legálna? Áno

V Alžírsku sa od poskytovateľov internetových služieb požaduje, aby regulovali a monitorovali online obsah, a hoci sa vyskytli určité prípady, keď vláda blokuje niektoré stránky, v súčasnosti nie sú žiadne zákazy VPN.

ANDORRA Je VPN v Andorre legálna? Áno

Andorra, jedna z krajín s najväčšou penetráciou na internete, nemá žiadnu internetovú cenzúru ani vládny dohľad. Používanie VPN je tiež povolené.

ANGOLA Je VPN v Angole legálne? Áno

Aj keď sú siete VPN v Angole legálne, krajina urobila titulky pre pokus o ohrozenie slobody prejavu a prístupu k informáciám.

ANTIGUA A BARBUDA Je VPN legálne v Antigue a Barbude? Áno

Občania majú možnosť využívať neobmedzený prístup na internet v Antigue a Barbude. Navyše používanie VPN nie je nezákonné.

ARGENTINA Je VPN v Argentíne legálna? Áno

V Argentíne nie sú žiadne zákazy používania sietí VPN, ale boli navrhnuté zákony, vďaka ktorým by sa online cenzúra mohla stať skutočnosťou.

ARMENIA Je VPN v Arménsku legálna? Áno

Existujú zdokumentované dôkazy o filtrovaní internetu v Arménsku a v minulosti boli zablokované aj sociálne médiá. Používanie siete VPN je však legálne.

ARUBA Je VPN na Arube legálne? Áno

Občania majú na Arube prístup k internetu s úplnou slobodou. Okrem toho je povolené aj používanie sietí VPN.

AUSTRÁLIA Je VPN v Austrálii legálne? Áno

Aj keď sa blokovanie webových stránok používa v Austrálii a na ukladanie zákazníckych metaúdajov po dobu najmenej dvoch rokov sa vyžaduje telefonické spojenie, siete VPN sú stále legálne a stále ich používajú mnohí občania..

Rakúsko Je VPN v Rakúsku legálne? Áno

Používanie siete VPN je v Rakúsku úplne legálne a ústava krajiny chráni právo občanov na slobodu prejavu a tlače.

Azerbajdžan Je VPN v Azerbajdžane legálny? Áno

Azerbajdžan ťažko cenzuruje internet vrátane spravodajských miest opozície a sociálnych médií. Vláda tiež blokuje online aktivistov, ale našťastie VPN ešte nie sú nezákonné.

Bahrajn Je VPN v Bahrajne legálne? Áno

Neexistujú žiadne zákony, ktoré by bránili používaniu sietí VPN v Bahrajne, hoci vláda aktívne cenzuruje tlač a internet.

Bangladéš Je VPN v Bangladéši legálne? Áno

Je známe, že bangladéšska vláda v minulosti blokovala sociálne médiá vrátane WhatsApp a Facebook. V skutočnosti dokonca raz omylom úplne prerušili prístup na internet! Používanie sietí VPN je však v Bangladéši legálne.

Barbados Je VPN v Barbadose legálne? Áno

Občania Barbadosu majú prístup na internet bez akýchkoľvek obmedzení. Používanie VPN je tiež úplne legálne.

Belgicko Je VPN v Belgicku legálne? Áno

Aj keď sa v Belgicku vyskytli správy o internetovej cenzúre, používanie sietí VPN vás nedostane do žiadnych právnych problémov.

Belize Je VPN v Belize legálne? Áno

Napriek tomu, že vláda obmedzila prístup na internet a blokovala služby VoIP, používanie sietí VPN je v Belize legálne.

Benin Je VPN v Benine legálne? Áno

Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by sa vláda pokúšala cenzurovať internet a siete VPN sú v súčasnosti v Benine legálne.

Bhután Je VPN v Bhutáne legálne? Áno

Hoci je používanie siete VPN v Bhutáne legálne, vláda občas blokuje obsah, ktorý považuje za urážlivý pre štát.

Bolívia Je VPN v Bolívii legálna? Áno

Aj keď bolívijská vláda cenzuruje novinárov a dokonca sa snaží monitorovať sociálne médiá, používanie sietí VPN je stále legálne.

Bosna a Hercegovina Je VPN legálne v Bosne a Hercegovine? Áno

Aj keď vláda Bosny a Hercegoviny prijala právne predpisy, ktoré kriminalizujú obsah sociálnych médií, o cenzúre internetu nedošlo. Používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Botswana Je VPN v Botswane legálny? Áno

V súčasnosti v Botswane neexistuje internetová cenzúra, ktorú poverila vláda, a používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Brazília Je VPN v Brazílii legálne? Áno

Brazílska vláda sa pokúsila zaviesť právne predpisy, ktoré by jej dali právomoc kontrolovať a cenzurovať internet. V roku 2016 tiež zakázali WhatsApp viackrát. Napriek tomu neexistuje zákon, ktorý občanom zakazuje používať VPN.

Brunej Je VPN v Bruneji legálne? Áno

Zatiaľ čo vláda aktívne monitoruje využívanie svojich občanov na internete, VPN sú v Bruneji stále legálne.

Bulharsko Je VPN v Bulharsku legálne? Áno

Bulharská vláda pozorne monitoruje online činnosť svojich občanov a žiada poskytovateľov internetových služieb, aby v reálnom čase poskytovali prístup k všetkým internetovým prenosom. Používanie sietí VPN je v súčasnosti legálne.

Burkina Faso Je VPN v Burkine Faso legálna? Áno

V Burkine Faso je penetrácia internetu veľmi nízka, keď od roku 2017 používa internet iba 11,2% obyvateľov. Používanie VPN je v krajine úplne legálne..

Burundi Je VPN v Burundi legálne? Áno

Iba malé percento obyvateľstva používa internet v Burundi, ale trpí cenzúrou. V roku 2015 vláda zablokovala prístup k WhatsApp a Viber. Používanie sietí VPN je však legálne.

Kambodža Je VPN v Kambodži legálna? Áno

Kambodžská vláda monitoruje a riadi činnosť online. V skutočnosti sa vyskytlo veľa prípadov opozície členov za ich príspevky na Facebooku. Používanie sietí VPN je však v tejto krajine legálne.

Kamerun Je v Kamerune legálna VPN? Áno

Kamerunská vláda v anglofónnych regiónoch krajiny viackrát zablokovala prístup na internet, čo ovplyvnilo približne 20% obyvateľstva krajiny. VPN však môžu byť použité legálne.

Kanada Je VPN v Kanade legálne? Áno

Hoci bola kanadská vláda vyzvaná, aby zakázala používanie sietí VPN, takéto iniciatívy sa ešte nezačali. V čase písania tohto článku je používanie VPN v Kanade legálne.

Cape Verde Je VPN na Kapverdách legálne? Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že by vláda vynútila cenzúru používateľom internetu na Kapverdách. Používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Stredoafrická republika Je VPN v Stredoafrickej republike legálna? Áno

Občania Stredoafrickej republiky môžu používať VPN legálne, aj keď sa vláda v minulosti snažila cenzurovať svojich občanov, väčšinou zákazom textových správ..

Čad Je VPN v Čade legálne? Áno

Aj keď je používanie siete VPN v Čade legálne, vláda aktívne cenzuruje prístup svojich občanov k internetu, najmä počas protestov alebo volieb. Nedávno v celej krajine zakázali aplikácie na zasielanie správ a BBC.

Čile Je VPN v Čile legálne? Áno

Používanie VPN je v Čile legálne, hoci vláda v minulosti monitorovala využívanie svojich občanov na sociálnych sieťach.

Kolumbia Je VPN v Kolumbii legálna? Áno

Kolumbijci majú prístup na internet bez akýchkoľvek zásahov alebo obmedzení vlády. Používanie sietí VPN je tiež zákonné. Kým krajina vydala správy o zákaze bitcoínov minulý rok, teraz zrušila zákaz a rozhodla sa zdaňovať bitcoiny.

Bahamské spoločenstvo Je VPN v Bahamskom spoločenstve legálne? Áno

Zatiaľ čo sa vláda v minulosti pokúšala zaviesť internetovú cenzúru, VPN sú na Bahamách legálne.

Komory Je VPN na Komoroch legálne? Áno

Občania Komor majú necenzurovaný prístup na internet a vláda zatiaľ nepodnikla kroky proti nelegalizácii sietí VPN..

Konžská demokratická republika Je VPN v Konžskej demokratickej republike legálna? Áno

Aj keď v Konžskej demokratickej republike dochádza k častým výpadkom internetu a blokovaniu sociálnych médií, VPN sa v krajine stále môžu legálne používať..

Konžská republika Je VPN v Konžskej republike legálna? Áno

Vláda Konžskej republiky aktívne cenzuruje internet a často sa uchýlila k jeho úplnému zastaveniu, najmä v reakcii na rozsiahle protesty. Používanie siete VPN je však v krajine naďalej legálne.

Kostarika Je VPN v Kostarike legálna? Áno

Používanie siete VPNS je v Kostarike legálne, hoci vláda dostala kritiku za svoj zákon o počítačovej kriminalite, ktorý ohrozuje právo občanov na slobodu internetu..

Pobrežie Slonoviny Je VPN Pobrežie Slonoviny legálne? Áno

Na Pobreží Slonoviny neexistujú žiadne zdokumentované správy o internetovej cenzúre a občania môžu siete VPN legálne používať.

Chorvátsko Je VPN v Chorvátsku legálne? Áno

Používanie sietí VPN je v Chorvátsku legálne a občania majú prístup na internet bez zásahov vlády alebo cenzúry.

Kuba Je VPN na Kube legálna? Áno

Zatiaľ čo vláda Kuby je známa silnou cenzúrou internetu, v krajine je používanie VPN stále povolené.

Curacao Je VPN v Curacao legálne? Áno

Situácia slobody tlače v Curacao je alarmujúca, pretože novinárom hrozí, že prestanú podávať správy o určitých činnostiach. Našťastie VPN sa ešte stále musia stať nezákonnými.

Cyprus je VPN na Cypre legálny? Áno

Internet na Cypre nepodlieha žiadnym vládnym obmedzeniam a používanie VPN je úplne legálne.

Česká republika Je VPN v Českej republike legálne? Áno

Česká republika má jednu z najnižších mier cenzúry internetu, ale sloboda jej občanov online sa dostala pod hrozbu, keď sa vláda pokúsila zaviesť systém, ktorým by sa identifikácia na internete stala povinnou pre každého používateľa. Používanie sietí VPN je v danej krajine legálne.

Dánsko Je VPN v Dánsku legálne? Áno

Dánska vláda roky blokuje webové stránky. Dokonca nedávno prijali nový zákon, ktorý by mohol viesť k podstatnej cenzúre na internete. Používanie siete VPN je však v krajine stále legálne.

Džibutsko Je VPN v Džibuti legálne? Áno

Keďže občanom Džibutska slúži jediný vládny poskytovateľ internetových služieb, nezískajú neobmedzený prístup na internet a sú nútení platiť vysoké ceny. Používanie sietí VPN je však úplne legálne.

Dominika Je VPN v Dominike legálna? Áno

Občania majú v Dominike prístup na internet s úplnou slobodou. Používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Dominikánska republika Je VPN v Dominikánskej republike legálna? Áno

Občania Dominikánskej republiky nepodliehajú žiadnej cenzúre internetu a môžu VPN používať legálne.

Ekvádor Je VPN v Ekvádore legálne? Áno

V roku 2016 únikový dokument odhalil, že Asociácia poskytovateľov internetu v Ekvádore (AEPROVI) spolupracovala s vládou Ekvádoru na blokovaní určitých webových stránok na ich žiadosť. Avšak používanie VPN je v krajine legálne.

Egypt Je VPN v Egypte legálna? Áno

Napriek tomu, že Egypt má dobre zdokumentovanú históriu porušovania práva občanov na tlač, používanie VPN ešte nie je nezákonné. Pokiaľ ide o internetovú cenzúru, egyptská vláda minulý rok zablokovala hlasové hovory cez Skype, Facebook Messenger, FaceTime, Viber a WhatsApp..

Salvádor Je VPN v Salvádore legálne? Áno

Zatiaľ čo Salvádor bol v správach o problémoch týkajúcich sa slobody informácií v krajine, používanie sietí VPN je úplne legálne.

Rovníková Guinea Je VPN v Rovníkovej Guinei legálna? Áno

Používanie VPN v Rovníkovej Guinei je úplne zákonné, hoci vláda má povesť obmedzenia slobody prejavu a tlače svojich občanov..

Eritrea Je VPN v Eritrei legálna? Áno

Napriek tomu, že v Eritrei má prístup na internet iba 1% občanov, Výbor na ochranu novinárov ho považuje za najcenzurovanejšiu krajinu na svete. V čase písania tohto článku je používanie sietí VPN legálne.

Estónsko Je VPN v Estónsku legálna? Áno

Estónsko je jednou z naj slobodnejších krajín na svete, pokiaľ ide o prístup k internetu a jeho používanie. V skutočnosti to bolo spolu s Islandom na prvom mieste v indexe Sloboda na internete 2017. Ako ste očakávali, občania môžu VPN používať legálne.

Etiópia Je VPN v Etiópii legálna? Áno

Používanie sietí VPN je v súčasnosti v Etiópii povolené. Avšak, ako dlho to tak zostane, nie je isté vzhľadom na to, ako vláda nielen zakázala služby VoIP tretích strán, ako je Skype, ale kriminalizovalo ich využívanie.!

Fidži Je VPN na Fidži legálna? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o vládnej vláde uloženej na internete na Fidži a používanie VPN je tiež legálne.

Fínsko Je VPN vo Fínsku legálne? Áno

Hoci je používanie siete VPN legálne, vyskytlo sa niekoľko hlásených prípadov cenzúry internetu zo strany vlády. Zoberme si napríklad fínsky detský porno filter, ktorý vyvolal kontroverziu, pretože ľudia cítili, že mnoho webových stránok bolo nesprávne cenzurovaných.

Francúzsko Je VPN vo Francúzsku legálne? Áno

Francúzska vláda nedávno schválila a prijala návrh na boj proti terorizmu s cieľom rozšíriť právomoci policajného dohľadu av roku 2016 zablokovala viac ako 2 700 webových stránok. Používanie VPN je však v krajine stále legálne.

Gabon Je VPN legálne v Gabone? Áno

Gabon zverejnil správy o zavedení 12-hodinovej zákazu internetových zákazov a trvalého blokovania stránok sociálnych médií, ako je Facebook. Používanie sietí VPN je legálne.

Gambia Je VPN v Gambii legálna? Áno

Je VPN v Gambii legálne? Áno

Gruzínsko Je VPN v Gruzínsku legálne? Áno

Aj keď sa vláda v oblasti cenzúry a dozoru na internete dozvedela, použitie Gruzínska je v Gruzínsku legálne.

Nemecko Je VPN v Nemecku legálne? Áno

Zatiaľ čo Nemecko zaviedlo nový zákon, ktorý umožňuje vláde cenzurovať sociálne médiá, používanie sietí VPN nie je v krajine nezákonné.

Ghana Je VPN v Ghane legálna? Áno

Ghana je všeobecne uznávaná ako jedna z najprogresívnejších afrických krajín, pokiaľ ide o demokraciu a slobodu, takže používanie VPN je úplne legálne. Mnohí však boli prekvapení zámerom vlády zatvoriť sociálne médiá počas volieb.

Grécko Je VPN v Grécku legálne? Áno

Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že grécka vláda sa snaží cenzurovať internet prostredníctvom rozsiahleho blokovania obsahu. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

Grenada Je VPN v Grenade legálne? Áno

Aj keď vláda Grenady schválila zákon, ktorý potrestá ľudí za dlhé tresty odňatia slobody alebo vysoké pokuty za urážlivý online obsah, používanie sietí VPN je stále legálne.

Guatemala Je VPN v Guatemale? Áno

Guatemala je známa tým, že bežne porušuje slobodu prejavu a osobné súkromie svojich občanov. Použitie VPN je však úplne legálne.

Guinea Je VPN v Guinei legálna? Áno

Občania Guiney majú neobmedzený prístup na internet a môžu v rámci krajiny legálne používať siete VPN.

Guinea-Bissau Je VPN v Guinei-Bissau legálna? Áno

Používanie sietí VPN je v Guinei-Bissau legálne a neexistujú žiadne správy o zasahovaní vlády do internetu.

Guyana Je VPN v Guyane legálna? Áno

Vláda Guyany internet neobmedzuje ani cenzuruje. Používanie VPN je v súčasnosti navyše legálne.

Haiti Je VPN na Haiti legálna? Áno

Používanie sietí VPN je na Haiti úplne legálne a neexistujú žiadne správy o tom, že by sa vláda snažila obmedziť používanie internetu.

Honduras Je VPN v Hondurase legálne? Áno

Kongres Hondurasu v súčasnosti diskutuje o návrhu zákona, ktorý by porušoval slobodu prejavu jeho občanov. Využitie siete VPN je však odteraz legálne.

Maďarsko Je VPN v Maďarsku legálne? Áno

Aj keď vláda nedávno prijala nové pravidlá týkajúce sa sledovania a šifrovania, VPN sú v Maďarsku stále legálne.

Island Je VPN na Islande legálny? Áno

Pokiaľ ide o prístup k internetu a jeho používanie, Island je jednou z naj slobodnejších krajín na svete. Nie je preto prekvapením, že používanie sietí VPN je v tejto krajine legálne.

India Je VPN v Indii legálna? Áno

Aj keď je používanie VPN v Indii legálne, vláda cenzúru na internete vykonáva selektívne.

Indonézia Je VPN v Indonézii legálna? Áno

Občania Indonézie čelia aj cenzúre internetu. Vláda zablokovala webové stránky ako Netflix, Vimeo a YouTube. K týmto sieťam sa však dá pristupovať pomocou VPN, pretože ich používanie ešte nie je nezákonné.

Írsko Je VPN v Írsku legálne? Áno

Aj keď v Írsku existuje určitá internetová cenzúra, siete VPN sú úplne legálne a môžu ich používať občania.

Izrael je VPN v Izraeli legálny? Áno

Zatiaľ čo Izrael nedávno schválil zákony o cenzúre webu na boj proti online trestnej činnosti, používanie sietí VPN je v krajine stále legálne.

Taliansko Je VPN v Taliansku legálne? Áno

Používanie sietí VPN je v Taliansku legálne a nevyskytli sa žiadne správy o zasahovaní vlády do internetu.

Jamajka Je VPN na Jamajke legálna? Áno

Vláda nevykazuje správy o internetovej cenzúre na Jamajke. Používanie sietí VPN je tiež zákonné.

Japonsko Je VPN v Japonsku legálne? Áno

Internet v Japonsku je vo všeobecnosti bez cenzúry vlády a používanie sietí VPN v krajine je tiež legálne.

Jordánsko Je VPN v Jordánsku legálne? Áno

Jordánska vláda ukladá na internete určitú cenzúru, najmä pokiaľ ide o politické otázky. Používanie siete VPN je však stále legálne.

Kazachstan Je VPN v Kazachstane legálny? Áno

Aj keď je používanie VPN v Kazachstane legálne, vláda aktívne cenzuruje internet. Zoberme si napríklad nedávny zásah sociálnych médií zameraný na aktivistov za ľudské práva.

Keňa Je VPN v Keni legálne? Áno

Nedávna štúdia spoločnosti OONI ukázala „takmer žiadne známky internetovej cenzúry“ v Keni. Ako sa očakávalo, používanie VPN je v tejto krajine legálne.

Kiribati Je VPN v Kiribati legálne? Áno

Vláda neuvádza žiadne správy o internetovej cenzúre v Kiribati. Občania Kiribati môžu tiež používať VPN.

Kosovo je VPN v Kosove legálne? Áno

Kosovský zákon o odpočúvaní umožňuje orgánom prístup ku všetkým komunikačným údajom a zvyšuje obavu o súkromie svojich občanov. Napriek tomu je používanie VPN stále legálne.

Kuvajt Je VPN v Kuvajte legálne? Áno

Kuvajtská vláda aktívne cenzuruje internet prostredníctvom nového zákona o počítačovej kriminalite, ktorý obmedzuje slobodu prejavu a zameriava sa na online aktivistov. Našťastie je používanie VPN v krajine stále legálne.

Kirgizsko Je VPN v Kirgizsku legálne? Áno

Vláda Kirgizska sa zapája do internetovej cenzúry a to platí najmä o žurnalistike. Neexistuje však žiadny zákon, ktorý by bránil používaniu sietí VPN.

Laos Je VPN legálna v Laose? Áno

Vláda Laosu ťažko cenzuruje svojich občanov a ich používanie internetu. Našťastie je používanie VPN stále legálne.

Lotyšsko Je VPN v Lotyšsku legálne? Áno

V Lotyšsku neexistujú žiadne správy o cenzúre alebo vládnych zásahoch do internetu. Používanie sietí VPN je tiež legálne.

Libanon Je VPN v Libanone legálne? Áno

Libanon je známy svojou cenzúrou a vláda sa dokonca raz pokúsila zakázať používanie VoIP. V krajine je však povolené používanie sietí VPN.

Lesotho Je VPN legálna v Lesotho? Áno

Občania Lesotha sú schopní používať internet bez vládnej cenzúry. Používanie VPN je navyše úplne legálne.

Libéria Je VPN v Libérii legálne? Áno

Zatiaľ čo občania Libérie zažívajú dohľad a cenzúru na internete zo strany vlády, používanie sietí VPN je stále legálne. Je známe, že vláda cenzuruje tlač.

Líbya Je VPN v Líbyi legálna? Áno

Internet v Líbyi nie je bez vládnych zásahov a obmedzení. Našťastie VPN sú v krajine stále legálne.

Lichtenštajnsko Je VPN v Lichtenštajnsku legálne? Áno

Lichtenštajnsko je známe svojou slobodou tlače a nedostatkom vládnej cenzúry na internete. Používanie sietí VPN je tiež legálne.

Litva Je VPN v Litve legálna? Áno

Občania Litvy majú vo všeobecnosti neobmedzený prístup na internet a môžu VPN tiež používať legálne.

Luxembursko Je VPN v Luxembursku legálne? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy luxemburskej vlády o cenzúre internetu. Používanie sietí VPN je tiež legálne.

Macedónsko Je VPN v Macedónsku legálna? Áno

Občania Macedónska sú schopní používať internet bez vládnej cenzúry. Okrem toho je v krajine povolené používanie sietí VPN.

Madagaskar Je VPN na Madagaskare legálny? Áno

Hoci na Madagaskare prevláda cenzúra médií, vláda ešte musí obmedziť používanie internetu. Používanie sietí VPN je úplne legálne.

MALAWI Je VPN v Malawi legálne? Áno

Neexistujú správy o zasahovaní vlády do prístupu občanov na internet alebo o zavedení cenzúry internetu. Používanie siete VPN je v Malawi tiež zákonné.

MALAJZIA Je VPN v Malajzii legálna? Áno

Malajzia mala v minulosti problémy s internetovou cenzúrou a jej nedávny zákon proti falošným správam vyvoláva obavy týkajúce sa mediálnej cenzúry. Používanie sietí VPN je napriek tomu stále legálne.

MALDIVY Je VPN na Maldivách legálne? Áno

Maldivská vláda často blokuje webové stránky, ktoré sa považujú za pornografické alebo antiislámske, ale používanie sietí VPN ešte nie je nezákonné..

MALI Je VPN v Mali povolený? Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že by vláda zasahovala do prístupu občanov k internetu a používanie sietí VPN je v Mali tiež legálne.

MALTA Je VPN na Malte legálne? Áno

Hoci občania Malty môžu legálne používať VPN, existujú obavy týkajúce sa cenzúry internetu. Mnohí tvrdia, že nové mediálne zákony predstavujú vážne ohrozenie slobody internetu, zatiaľ čo maltská vláda to popiera tvrdením, že nemá záujem o cenzúru internetu..

MARSHALL ISLANDS Je VPN na Marshallových ostrovoch legálne? Áno

Neexistujú žiadne správy o vláde, ktorá by sa snažila obmedziť prístup občanov k internetu, a používanie sietí VPN je tiež legálne na Marshallových ostrovoch..

MAURITÁNIA Je VPN v Mauritánii legálna? Áno

Hoci je používanie sietí VPN povolené zákonom, Mauritánia má s internetovou cenzúrou spojené už minulosť. Objavili sa správy o tom, že vláda porušuje digitálne práva, a novinári samocenzujú svoje pokrytie problémov v dôsledku obáv z nových zákonov v oblasti počítačovej kriminality v krajine..

MAURITIUS Je VPN legálne na Mauríciu? Áno

Maurícius občas ukladá obmedzenia internetu vrátane filtrovania obsahu. Neexistujú však žiadne správy o tom, že by vláda aktívne cenzurovala internet, a používanie VPN je v tejto krajine legálne..

MEXICO Je VPN v Mexiku legálne? Áno

Občania Mexika majú vo všeobecnosti neobmedzený prístup na internet a môžu tiež VPN využívať legálne. Situácia sa však môže zmeniť, keďže správy vlády, ktoré používajú sledovací softvér na špionáž prominentných aktivistov a novinárov, sa nedávno objavili.

MICRONÉZIA Je VPN v Mikronézii legálna? Áno

Neexistujú žiadne zdokumentované správy o pokuse vlády zasahovať do internetového využívania svojich občanov a používanie sietí VPN je tiež zákonné.

MOLDOVA Je VPN v Moldavsku legálna? Áno

Vláda v roku 2016 dostala kritiku zo strany niekoľkých médií a organizácií, ktoré tvrdili, že to povedie k narušeniu súkromia a vysokej cenzúre. Používanie VPN je v Moldavsku stále legálne.

MONACO Je VPN legálne v Monaku? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že by monacká vláda cenzurovala používanie internetu občanmi. VPN sú tiež úplne legálne.

MONGOLIA Je VPN v Mongolsku legálna? Áno

Vláda Mongolska aktívne cenzuruje používanie svojich občanov na internete a dokonca zakázala zoznam 774 slov a fráz na internete. Bez ohľadu na to je používanie VPN v Mongolsku stále legálne.

MONTENEGRO Je VPN legálne v Čiernej Hore? Áno

Existujú správy o uvalení obmedzení internetu na občanov Čiernej Hory. Vláda nedávno v deň volieb zablokovala aplikácie na odosielanie správ, ako sú WhatsApp a Viber. Aj napriek tomu sú VPN v krajine povolené.

MOROCCO Je VPN v Maroku legálne? Áno

Aj keď sú VPN v Maroku legálne, táto krajina má správy o zákaze Skype, Viber a podobných komunikačných aplikácií VoIP. Okrem toho novinári sami cenzurujú svoje spravodajstvo o citlivých otázkach, keďže štát trestá oznamovanie a vyšetrovacie hlásenia..

MOZAMBIQUE Je VPN v Mozambiku legálne? Áno

Keďže vláda Mozambiku špehuje internetové aktivity svojich občanov, použitie VPN je jediným riešením a našťastie v krajine sa ešte stále musia stať nezákonnými..

Mjanmarsko Je VPN v Mjanmarsku legálna? Áno

Mjanmarsko má históriu, pokiaľ ide o internetovú cenzúru, hoci vláda sa stáva menej obmedzujúcou, pokiaľ ide o práva jej občanov. Používanie sietí VPN je tiež legálne.

NAMIBIA Je VPN v Namíbii legálna? Áno

Občania Namíbie môžu používať siete VPN a využívať prístup na internet bez akýchkoľvek obmedzení zavedených vládou.

NAURU Je VPN legálne v Nauru? Áno

Nauru v minulosti uvalil obmedzenia na internet vrátane zákazu stránok sociálnych médií, ako je Facebook. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

NEPAL Je VPN v Nepále legálna? Áno

Aj keď Nepál aktívne nesleduje internetovú aktivitu, vláda dala najavo svoj zámer cenzurovať internetové aktivity svojich občanov. Našťastie je používanie VPN dovolené.

HOLANDSKO Je VPN v Holandsku legálna? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o holandskej vláde, ktorá sa snaží uvaliť obmedzenia na internet. Používanie VPN je tu navyše legálne.

NOVÝ ZÉLAND Je VPN na Novom Zélande legálny? Áno

Zatiaľ čo je známe, že vláda Nového Zélandu monitoruje internetové aktivity svojich občanov, neexistuje dôveryhodný dôkaz o cenzúre internetu. Používanie siete VPN je v tejto krajine tiež legálne.

NICARAGUA Je VPN v Nikarague legálna? Áno

Nikaragujská vláda neobmedzuje ani nesleduje internetové aktivity svojich občanov a umožňuje používanie sietí VPN.

NIGER Je VPN v Nigeri legálna? Áno

Vedeli ste, že iba 2% z celkovej populácie používa internet v Nigeri? A našťastie to dokážu bez akýchkoľvek obmedzení a cenzúry. Používanie VPN je tu tiež legálne.

NIGÉRIA Je VPN v Nigérii legálna? Áno

Zatiaľ čo nigérijská vláda má kontroverzný postoj k slobode prejavu, najmä pokiaľ ide o sociálne médiá, používanie sietí VPN je v krajine stále legálne..

NÓRSKO Je VPN v Nórsku legálna? Áno

Nórsko s jednou z najvyšších mier penetrácie internetu dáva svojim občanom slobodu prístupu na internet bez akýchkoľvek obmedzení a cenzúry. Používanie sietí VPN je tiež legálne.

PAKISTAN Je VPN v Pakistane legálny? Áno

Vláda Pakistanu v minulosti zablokovala množstvo najlepších webov, ako sú YouTube, Twitter a Facebook. Používajú tiež filtrovanie internetu, aby zabránili používateľom v prístupe na určité stránky a obsah. Používanie sietí VPN však musí byť zakázané.

PALAU Je VPN v Palau legálne? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že by vláda Palau cenzurovala internet a občania majú zo zákona povolené používať aj siete VPN.

PALESTINE Je VPN v štáte Palestína legálne? Áno

Palestínska vláda aktívne cenzuruje internet a médiá. Mnoho webových stránok bolo zrušených aj z politických dôvodov. Používanie sietí VPN je tu však stále legálne.

PANAMA Je VPN v Paname legálne? Áno

Vláda Panamy necenzuruje svojich občanov na internet a tiež im umožňuje legálne používať VPN.

PAPUA NOVÁ GUINEA Je VPN v Papue-Novej Guinei legálna? Áno

Neexistujú žiadne správy, ktoré by naznačovali, že Papua-Nová Guinea obmedzuje prístup svojich občanov na internet, aj keď nový zákon o počítačovej kriminalite v krajine vyvoláva obavy zo zvýšenej cenzúry. Používanie VPN je však stále legálne.

PARAGUAY Je VPN legálne v Paraguaji? Áno

Občania Paraguaja môžu využívať necenzurovaný prístup na internet. Používanie sietí VPN je tu tiež úplne legálne.

PERU Je VPN v Peru legálne? Áno

Neexistujú žiadne zdokumentované správy o tom, že sa peruánska vláda snaží obmedziť internetové aktivity svojich občanov, a používanie sietí VPN je tiež zákonné..

FILIPÍNY Je VPN na Filipínach legálne? Áno

V poslednom období sa na Filipínach zlepšila sloboda internetu, pretože vláda nevyvinula žiadne úsilie na obmedzenie prístupu svojich občanov na internet. VPN sú tiež legálne používať v krajine.

POĽSKO Je VPN v Poľsku legálna? Áno

Zatiaľ čo poľská vláda nedávno schválila nový zákon na zvýšenie vládneho dohľadu napriek obavám o ochranu súkromia, VPN sú v krajine stále legálne.

PORTUGALSKO Je VPN v Portugalsku legálna? Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že portugalská vláda aktívne cenzuruje internet a používanie sietí VPN je tu tiež legálne.

QATAR Je VPN v Katare legálne? Áno

Aj keď sú siete VPN v Katare legálne, občania musia čeliť cenzúre. Vláda nariaďuje poskytovateľom internetových služieb, aby blokovali určité webové stránky s obsahom považovaným za pornografický alebo antiislamský, hoci na neškodné webové stránky sa tiež zameralo bez vysvetlenia..

RUMUNSKO Je VPN v Rumunsku legálna? Áno

Rumunská vláda v roku 2015 uviedla do platnosti svoje nové právne predpisy o hazardných hrách, ktoré od tej doby zosilneli obavy týkajúce sa cenzúry. Používanie VPN však v krajine ešte nemá byť zakázané.

RWANDA Je VPN v Rwande legálne? vy

Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že rwandská vláda aktívne špehuje občanov a blokuje spravodajské weby. Používanie VPN je tu tiež legálne.

SVÄTÉ SADY A NEVIS Je VPN v Svätý Krištof a Nevis legálny? Áno

Občania Svätého Krištofa a Nevisu majú neobmedzený prístup na internet a sú zo zákona oprávnení používať VPN.

SAINT LUCIA Je VPN v Svätej Lucii legálna? Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že by vláda Svätej Lucia obmedzovala prístup svojich občanov k internetu. Používanie VPN je tu tiež legálne.

Svätý VINCENT A GRENADÍNY Je VPN v Svätý Vincent a Grenadíny legálne? Áno

Svätý Vincent a Grenadíny nedávno schválili návrh zákona o počítačovej kriminalite, ktorý umožňuje online tresty odňatia slobody až na dva roky za ohováranie online, čo predstavuje vážnu hrozbu pre verejnú diskusiu a voľný tok informácií a správ. Používanie sietí VPN je napriek tomu stále legálne

SAMOA Je VPN legálne v Samoa? Áno

Neexistujú žiadne zdokumentované správy o samoanskej vláde, ktorá by obmedzovala používanie internetu jej občanov. Používanie sietí VPN v krajine je tiež úplne legálne.

SAN MARINO Je VPN legálne v San Maríne? Áno

Občania San Marína majú prístup na internet bez toho, aby podliehali cenzúre uloženej vládou. Používanie VPN je tu tiež legálne.

SAO TOME A PRINCIPE Je VPN legálna v Svätom Tome a Princípe? Áno

Vláda Svätého Tomáša a Princovho ostrova nezasahuje do internetu v krajine a umožňuje používanie sietí VPN.

SAUDI ARABIA Je VPN v Saudskej Arábii legálna? Áno

Saudská Arábia, ktorá je známa cenzúrou internetových aktivít svojich občanov, od začiatku roka 2008 zablokovala viac ako 5,5 milióna webových stránok a vnútorných odkazov. Je prekvapujúce, že používanie siete VPN v krajine ešte stále musí byť nezákonné..

SENEGAL Je VPN legálne v Senegale? Áno

V Senegale nie je bežne porušovaná ani sloboda tlače, ale zákony umožňujú vláde zvýšiť cenzúru, ak chcú.

SRBSKO Je VPN v Srbsku legálne? Áno

Aj keď je používanie sietí VPN v Srbsku legálne, vláda bežne porušuje slobodu prejavu svojich občanov online.

SEYCHELLES Je VPN na Seychelách legálne? Áno

Seychelská vláda sa aktívne snaží obmedziť prístup svojich občanov k internetu, najmä pokiaľ ide o umlčanie opozičných aktivistov. Používanie sietí VPN je tu však stále zákonné.

SIERRA LEONE Je VPN v Sierra Leone legálna? Áno

Občania Sierry Leone môžu používať internet bez akýchkoľvek obmedzení alebo cenzúry. Používanie siete VPN je v tejto krajine tiež legálne.

SINGAPORE Je VPN legálne v Singapure? Áno

Singapurská vláda je známa tým, že aktívne cenzuruje využívanie internetu jej občanmi. Nielenže sa zameriavajú na vládnych aktivistov, ale tiež rušia politické webové stránky. Používanie VPN je však stále legálne.

SINT MAARTEN Je VPN v Sint Maarten legálne? Áno

Občania Sint Maarten majú neobmedzený prístup na internet a sú zo zákona oprávnení používať VPN.

SLOVENSKO Je VPN na Slovensku legálny? Áno

Občania Slovenska sa nemusia obávať vládnej cenzúry a obmedzení. Používanie sietí VPN je navyše v krajine legálne.

SLOVINSKO Je VPN v Slovinsku legálne? Áno

VPN sú v Slovinsku úplne legálne a vláda necenzuruje využívanie internetu jeho občanmi.

SOLOMONSKÉ OSTROVY Je VPN na Šalamúnových ostrovoch legálne? Áno

Neexistujú žiadne dôveryhodné správy o tom, že by vláda obmedzovala používanie internetu jeho občanmi. Používanie siete VPN je tiež povolené na Šalamúnových ostrovoch.

SOMALIA Je VPN v Somálsku legálna? Áno

Somálsko je známe tým, že aktívne cenzuruje internet a vláda blokuje prístup k spravodajským serverom. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

JUŽNÁ AFRIKA Je VPN v Južnej Afrike legálna? Áno

Aj keď vláda Juhoafrickej republiky nemá na tomto zozname toľko obmedzení internetu ako iné niektoré krajiny, „Internetový cenzorský zákon“ bol veľmi kritizovaný. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

SOUTH KOREA Je VPN v Južnej Kórei legálne? Áno

Aj keď je Južná Kórea známa cenzúrou a monitorovaním internetu, jej občania majú zo zákona povolené používať VPN.

JUŽNÝ SUDÁN Je VPN v južnom Sudáne legálne? Áno

Občania južného Sudánu zažívajú internetovú cenzúru, pričom vláda blokuje niekoľko spravodajských webov. Používanie VPN je však tu úplne legálne.

ŠPANIELSKO Je VPN v Španielsku legálna? Áno

Internet v Španielsku je vo všeobecnosti oslobodený od akýchkoľvek obmedzení, aj keď krajina zverejnila správy o blokovaní katalánskych webových stránok nezávislosti. Používanie sietí VPN je v tejto krajine tiež legálne.

SRI LANKA Je VPN na Srí Lanke legálny? Áno

Srílanská vláda v minulosti cenzurovala využívanie internetu jeho občanmi. V skutočnosti dokonca zablokovali prístup k určitým webovým stránkam. Používanie sietí VPN je však stále legálne.

SUDAN Je VPN v Sudáne legálne? Áno

Zatiaľ čo občania Sudánu podliehajú rôznym druhom internetovej cenzúry, používanie VPN je v krajine stále legálne.

SURINAME Je VPN legálne v Suriname? Áno

Vláda Surinamu necenzuruje využívanie internetu jeho občanmi. Používanie VPN je tu navyše legálne.

ŠVAJČIARSKO Je VPN v Svazijsku legálny? Áno

Používanie siete VPN je v Svazijsku úplne zákonné a jeho občania môžu používať internet bez akejkoľvek cenzúry.

ŠVÉDSKO Je VPN vo Švédsku legálne? Áno

Občania Švédska majú neobmedzený prístup na internet a môžu v krajine legálne používať siete VPN.

ŠVAJČIARSKO Je VPN vo Švajčiarsku legálne? Áno

V posledných rokoch sa internet vo Švajčiarsku čoraz viac obmedzuje. Prednedávnom bol v parlamente prijatý návrh zákona, ktorý navrhuje cenzúru internetu na ochranu domácich hazardných hier. VPN sú tu však stále legálne.

SYRIA Je VPN v Sýrii legálna? Áno

Občania Sýrie zažívajú cenzúru a monitorovanie na internete. Narastajú aj prípady porušovania ľudských práv. VPN sú však v krajine stále legálne.

TAIWAN Je VPN na Taiwane legálny? Áno

Taiwan síce neobmedzuje používanie internetu jeho občanov, ale v minulosti sa o to pokúsil navrhnutím zákona o čiernej listine, ktorý sa stretol so silným odporom. Používanie sietí VPN je napriek tomu stále zákonné.

TAJIKISTÁN Je VPN v Tadžikistane legálny? Áno

Tadžikistan je známy svojou internetovou cenzúrou a umožňuje svojim občanom legálne používať VPN. Myšlienka vytvorenia štátom kontrolovanej dátovej brány však vyvolala obavy súvisiace so slobodou prejavu a súkromia v krajine.

TANZANIA Je VPN v Tanzánii legálne? Áno

Tanzánia aktívne cenzuruje internet a zdá sa, že situácia sa časom zhoršuje. VPN sú legálne používať tu.

THAJSKO Je VPN v Thajsku legálna? Áno

V Thajsku boli hlásené prípady zatýkania blogerov a poskytovateľov internetových služieb blokujúcich webové stránky. Používanie siete VPN je však v tejto krajine legálne.

TIMOR-LESTE Je VPN legálne vo Východnom Timore? Áno

Občania Východného Timoru majú necenzurovaný prístup na internet a sú zo zákona oprávnení používať VPN.

TOGO Je VPN legálne v Togu? Áno

Vláda Togo neukladá cenzúre využívanie internetu občanmi. Okrem toho sú VPN v krajine úplne legálne.

TONGO Je VPN legálne v Tonga? Áno

Aj keď vláda Tongy v roku 2015 schválila zákony, ktoré jej umožnili kontrolovať prístup na internet v krajine, siete VPN sú stále legálne používať tu.

TRINIDAD A TOBAGO Je VPN legálne v Trinidade a Tobagu? Áno

Občania Trinidadu a Tobaguu majú neobmedzený prístup na internet a majú zákonné povolenie používať VPN v krajine.

TUNISKO Je VPN v Tunisku legálne? Áno

Aj keď Tunisko podniklo drastické kroky na zvrátenie online cenzúry a podporu prístupu k internetu, právny rámec krajiny predstavuje značné ohrozenie slobody internetu. Používanie VPN je však tu legálne.

TUVALU Je VPN v Tuvalu legálne? Áno

Občania Tuvalu majú neobmedzený prístup na internet a majú zákonné povolenie používať VPN v krajine.

UGANDA Je VPN v Ugande legálna? Áno

Vláda Ugandy aktívne cenzuruje používanie internetu jej občanmi a počas volieb dokonca blokuje stránky sociálnych médií. Používanie VPN je tu však legálne.

UKRAJINA Je VPN na Ukrajine legálna? Áno

Zatiaľ čo Ukrajina vydala správy o blokovaní populárnych ruských internetových stránok, používanie sietí VPN sa musí stať nezákonnými.

SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO je vo Veľkej Británii legálne VPN?

Po nadobudnutí účinnosti zákona o vyšetrovacích silách môže vláda monitorovať internetové aktivity občanov Spojeného kráľovstva. Spojené kráľovstvo vydalo v minulosti tiež správy, keď mobilní operátori blokovali niektoré siete VPN. Používanie sietí VPN však v krajine zostáva legálne.

SPOJENÉ ŠTÁTY AMERICKÉ Je VPN v Spojených štátoch amerických legálne? Áno

Hoci vláda aktívne necenzuruje internetové aktivity svojich občanov, nedávne zrušenie pravidiel ochrany súkromia širokopásmového pripojenia znamená, že poskytovatelia internetových služieb môžu sledovať svojich používateľov. Našťastie neexistuje žiadny zákon, ktorý by bránil používaniu sietí VPN.

URUGUAY Je VPN v Uruguaji legálna? Áno

Neexistujú žiadne správy o uruguajskej vláde, ktorá ukladá cenzúru na internete. Navyše, VPN sú v krajine úplne legálne.

UZBEKISTAN Je VPN v Uzbekistane legálna? Áno

Vláda Uzbekistanu pravidelne cenzuruje činnosť svojich občanov na internete a v minulosti zablokovala stránky Skype, WhatsApp a spravodajské weby. Používanie sietí VPN je však v krajine stále legálne.

VANUATU Je VPN legálne vo Vanuatu? Áno

Občania Vanuatu môžu mať neobmedzený prístup na internet a v krajine majú zákonné povolenie používať VPN v krajine.

VATICAN CITY Je VPN vo Vatikáne legálne? Áno

Neexistujú žiadne správy o tom, že Vatikán ukladá internetovú cenzúru. Používanie VPN je tu navyše legálne.

VENEZUELA Je VPN legálne vo Venezuele? Áno

Venezuela je známa tým, že bežne blokuje stránky sociálnych médií, ako sú WhatsApp a Facebook. Vláda zákonne umožňuje jej občanom používať aj VPN.

VIETNAM Je VPN vo Vietname legálne? Áno

Občania Vietnamu zažívajú internetovú cenzúru, pričom schválením kontroverzného internetového dekrétu zakazujú stránky sociálnych médií a blogy diskutovať o aktuálnych udalostiach. Používanie sietí VPN však stále zostáva v krajine legálne.

JEMEN Je VPN v Jemene legálna? Áno

Houthiho milície sa pokúsili presadiť úplný zákaz používania internetu, hoci používanie sietí VPN sa ešte musí stať nezákonným.

ZAMBIA Je VPN v Zambii legálna? Áno

Internetová cenzúra bola v Zambii vždy problémom, keďže vláda zakázala webové stránky z politických dôvodov. Používanie sietí VPN je tu však úplne legálne.

ZIMBABWE Je VPN v Zimbabwe legálne? Áno

Zimbabwe je známe, že aktívne cenzuruje používanie internetu jeho občanmi, a dokonca zakázal sociálne aplikácie ako WhatsApp, najmä počas protestov. Používanie sietí VPN v krajine je však naďalej legálne.

Krajina sa nenašla!

ZÁVEREČNÉ SLOVO

Vyššie uvedené informácie nepredstavujú právne poradenstvo a slúžia iba na vzdelávacie účely. Ako dobrý občan ste zodpovední za to, aby ste vedeli všetky príslušné zákony a nariadenia vo vašej krajine. Preto ak potrebujete pomoc alebo radu, vždy sa poraďte s oprávneným a kvalifikovaným právnikom.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me