2020’de Kodi’ye Altyazı Ekleme


2020’de Kodi’ye Altyazı Ekleme

03 Temmuz 2019


Bu kılavuzda, OpenSubtitles ve Subscene ile Kodi’ye altyazı eklemeyi öğrenebilirsiniz. Bu Kodi eklentileri, altyazılı film akışı yapmak ve uyumlu cihazlar kullanmak isteyenler için en uygun olanlardır. Ayrıca, Kodi’de sorunsuz kanalların keyfini çıkarmak için PureVPN’i yalnızca 0,99 $ karşılığında kullanabilirsiniz.

Kodi için bazı video eklentileri otomatik altyazı getirme özelliklerine sahiptir, ancak tüm videolarla çalışmaz. Bazen seçiminiz üzerinde daha iyi kontrol elde etmek ve videonuz için doğru altyazıları almak için biraz ekstra ayak koymanız gerekir..

Neden Kodi Altyazısına İhtiyacınız Var??

Kodi altyazıları, özellikle yabancı bir dilde video içeriği yayınlarken gerekli hale gelir. Diyelim ki ana dili İngilizce olan biri değilsiniz; diyalogları kendiliğinden yakalamak zor olabilir. Böylece, altyazı eklemek, bir saniyeyi bile kaçırmadan tüm içeriği tükettiğinizden emin olabilir. Altyazılar, ses kalitesi iyi olmadığında veya ses seviyesini zar zor duyulabilir bir seviyeye getirmeniz gerektiğinde de işe yarar.

OpenSubtitles kullanarak Kodi’de Altyazı Ekleme

Opensubtitles gerçekten de bu amaç için en iyi hizmettir. Hizmet, bugüne kadar çok çeşitli dillerde yayınlanan hemen hemen tüm filmler ve TV şovları için altyazılara sahiptir. OpenSubtitles kullanarak Kodi’ye nasıl altyazı ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: OpenSubtitiles’a gidin ve ücretsiz bir hesap için kaydolun.

Sayfanın üst kısmından ‘kaydol’u tıklayın ve yeni bir kimlik ve şifre oluşturmak için talimatları izleyin. İşlem birkaç adımdan fazla sürebilir, bu yüzden sabırlı olun.

2. Adım: Ekranın sol üst kısmındaki dişli çark simgesini tıklayın ve “sistemi” açın.

3. Adım: “Eklentiler” i seçin

Adım 4; Rep Depodan yükle’yi seçin

5. Adım: Listeden “Kodi Eklenti deposu” nu seçin.

Bu, Kodi ile varsayılan olarak gelen resmi repo.
Not: Kodi’nin yerleşik deposundan başka en az bir depo yüklü değilse 6. adıma atlayın.

6. Adım: Listeden “Altyazılar” ı seçin

Adım 7: Şimdi ‘OpenSubtitles.org’u seçin.

8. Adım: “Yükle” düğmesini tıklayın

9. Adım: Yükleme tamamlandıktan sonra “OpenSubtitles.org” ekranın sağ üst köşesinde gösterilir

Adım 10: Şimdi “OpenSubtitles.org” u ve ardından “yapılandır” ı tıklayın.

Adım 11: İletişim kutusunda, 1. adımda oluşturduğunuz kullanıcı adını ve şifreyi girin

Adım 12: Kodi ana ekranına dönün ve “ayarlar” ı açın.

13. Adım: “Oyuncu” yu açın

14. Adım: Ekranın sol alt kısmındaki dişli çark simgesine gidin ve “Standart” ın seçili olduğundan emin olun.

Adım 15: Sol kenar çubuğundan “dil” e gidin, sağdan “İndirme Hizmetleri” nden “Altyazı indirilecek diller” i seçin. Çoğu kullanıcı için varsayılan dil İngilizce olarak ayarlanacaktır. Listeden birden fazla dil seçebilirsiniz.

Adım 16: TV şovları için altyazı ayarlamak için “varsayılan TV şovu hizmeti” ni tıklayın

Adım 16: “OpenSubtitles.org” u seçin

17.Adım: “Varsayılan film hizmeti” ni tıklayın ve ardından 16. adımı tekrarlayın

Kodi cihazında OpenSubtitles kurulduktan sonra ekranınız böyle görünecektir. Artık en sevdiğiniz filmi veya TV şovunu oynatabilirsiniz. Ekranın sağ alt kısmındaki altyazı simgesini tıkladığınızda OpenSubtitles oynatılan içerik için otomatik olarak altyazı getirir.

Abone Kullanarak Kodi’de Altyazı Ekleme

OpenSubtitles şu anda Kodi için mevcut olan en iyi altyazı hizmeti olsa da, uzun kurulum bazıları için sinir bozucu olabilir. Hızlı bir düzeltme arayan kullanıcılar için Subscene tercih edilebilir. OpenSubtitles kadar Kodi altyazısı sunmayabilir, ancak çoğunlukla amaca oldukça adil bir şekilde hizmet edebilir. En iyi yanı, bir hesap kaydetmeden doğrudan Kodi ile kurulabilmesidir. Abone kullanarak Kodi’ye altyazı eklemenin hızlı ve kolay bir yolu.

1. Adım: Kodi ana ekranına gidin ve “ayarlar” simgesine dokunun

2. Adım: “Oyuncu” yu açın

3. Adım: Sol kenar çubuğundan ‘dil’e gidin, ardından‘ İndirme Hizmetleri’nde sub Altyazı indirilecek diller ’i seçin. Varsayılan dil İngilizce olarak ayarlanır ve tercih ettiğiniz dilse bu seçeneği açık bırakın.

4. Adım: Şimdi “varsayılan TV şovu hizmetini” seçin.

5. Adım: more Daha fazlasını alın ’seçeneğini tıklayın ve Kodi için Subscene.com altyazısını indirin (henüz yapmadıysanız).

6. Adım: Elinize geçtikten sonra, Kodi için varsayılan altyazı hizmeti yapmak için ‘Subscene.com’u tıklayın

7. Adım: Şimdi “varsayılan film hizmeti” ni seçin ve yukarıdaki 6. adımı tekrarlayın.
Artık hazırsınız ve altyazı, bir başlık oynatıldıktan sonra varsayılan olarak altyazıları aramaya başlayacak.
Kodi cihazınız için varsayılan altyazı hizmeti olarak Abone seçeneğini seçmiş olsanız bile, OpenSubtit’leri de kullanabileceğinizi lütfen unutmayın. Oynatılan içerik için altyazı bulmak için her zaman hem veya başka bir altyazı hizmeti arasından seçim yapabilirsiniz..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me