Amazon Fire TV Stick’te Kodi Derlemesi Nasıl El ile Kaldırılır


Amazon Fire TV Stick’te Kodi Derlemesi Nasıl El ile Kaldırılır

Yayınlandı: 02 Temmuz 2019


Amazon FireStick üzerinde Kodi derlemesini kaldırmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Veya Yangın TV? Ardından bu kılavuzu okumaya devam edin. Kodi yapılarını kendiniz kaldırmanın ne kadar kolay olduğunu açıklayacağız. Ayrıca, Kodi’de arabelleksiz akışın keyfini çıkarmak ve kilitlenme stresinden kaçınmak için PureVPN’i yalnızca 0,99 $ karşılığında kullanabilirsiniz.

Amazon Fire Stick ve Kodi fıstık ezmesi gibi bir araya geliyor & jöle. Kullanımı oldukça kolaydır, ancak yüklemeye çalışırken işler zorlaşabilir ve bazı işlemler gerektirebilir veya Amazon Fire Stick’teki Kodi derlemesini manuel olarak kaldırma, özellikle teknoloji konusunda bilgili değilseniz.

Kodi Yapıları nedir?

Kodi, açık kaynak yapısı sayesinde özelleştirilmesi çok kolaydır ve Kodi eklenti topluluğu, Kodi derlemeleri olarak bilinen uygulamanın değiştirilmiş sürümlerini sık sık yayınlar.
İster kullanıcı arayüzünde bir değişikliğe veya en sevdiğiniz içeriğe hızlı bir erişime ihtiyacınız olsun, bu yapılar bir düzine depo yükleme zahmetine girmeden amacınıza hizmet edebilir. Amazon Fire Stick’inizden eski bir Kodi derlemesini bırakma ve yeni bir tane yükleme zamanı geldiğinde, manuel olarak yapmanıza yardımcı olacak basit bir rehber oluşturduk

Amazon Fire TV Stick’te Kodi Derlemesi Nasıl El ile Kaldırılır?

İki yol var. Yapıyı kaldırmak için Indigo veya Ares Sihirbazı gibi üçüncü taraf bir eklenti kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir nedenle güvensiz olduğunu düşünüyorsanız, bu basit adımları uygulayarak biraz fazla çaba harcayabilir ve manuel olarak kaldırabilirsiniz..

 • 1. Adım: Dosya gezgininizde “gizli öğeler” kutusunun işaretli olup olmadığını kontrol edin.
  Windows için: Görünüm sekmesini tıklayın ve “gizli öğeler” kutusunu işaretleyin.
  Android için: Dosya yöneticisini açın, menü düğmesini tıklayın, “ayarlar” ı açın ve “gizli öğeler” kutusunu işaretleyin.
 • Adım 2: Artık tüm gizli klasörleri ve dosyaları görüntüleyebildiğiniz, listeden platformunuzu arayabileceğiniz, konuma gidip tüm klasör ve dosyaları silebileceğinize göre.
  Windows 7, 8-8.1 için: Başlat menüsündeki çalıştırma kutusuna “% APPDATA% \ kodi \ userdata” yapıştırın.
  Windows 10 için: Çalıştır kutusuna “% LOCALAPPDATA% \ Packages \ XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p \ Lo” yapıştırın.
  Mac için: “/ Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /” komutunu çalışma kutusuna yapıştırın.
  Linux için: Bir terminal açın ve “~ / .kodi / userdata /” yapıştırın.
  Android için: “Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi /” klasöründen “userdata” ve “addons” klasörlerini silin.
  İOS için: “/ private / var / mobile / Kütüphane / Tercihler / Kodi / userdata /”

Not: Yukarıda belirtilen tüm komutları tırnak işaretleri olmadan kullanın.

Kodi Süper Eğlenceli ama Güvenli mi??

Kodi, son zamanlarda kullanıcıların geçmiş kısıtlamaları almasını ve lisanslı içeriğe erişmesini sağlayan bazı üçüncü taraf eklentileri nedeniyle çok fazla sıcakla karşı karşıya. Bazı Kodi sürümlerinde bu eklentilerin önceden yüklenmiş olmasına rağmen, yasal sonuçlara yol açabilecekleri için bu tür eklentileri kullanmadan önce “çevrimiçi içerik akışı yasalarını” iyice araştırmanız önerilir..

Kodi’yi kullanarak akış yapmanın bir başka dezavantajı, ISS azaltmanızdır. Akış hızı büyük ölçüde kullanımdaki internet bağlantısına bağlı olduğundan, yerel ISS’niz çevrimiçi etkinliklerinizi takip eder ve internet hızınızı yavaşlatır Kodi akış deneyiminizi neredeyse mahvedebilir..

Kodi’yi Kullanmanın Güvenli Bir Yolu Var Mı?

Sürekli büyüyen çevrimiçi dünya hem fırsatlar hem de tehditlerle doludur. İnternet çalışma, davranış ve sosyalleşme şeklimizi değiştirirken; çevrimiçi gizliliğimizle ilgili bir dizi tehdide de kapı açtı. Veri hırsızlığı ve kötü amaçlı yazılım gibi siber suçlar buzdağının sadece görünen kısmıdır. P2P torrentleri gibi bazı üçüncü taraf eklentileri kullanmak çevrimiçi gizliliğiniz için risk oluşturabilir, bu nedenle Kodi için bir VPN kullanılması önerilir.

Tüm VPN’ler Çalışıyor mu?

Cevap hayır. Ücretsiz VPN’ler genellikle kullanıcıların verilerini depolamak ve satmak için bir tuzak olarak kullanılır, bu nedenle PureVPN gibi güvenilir bir ücretli Kodi VPN hizmetinin kullanılması şiddetle önerilir..

Neden Kodi VPN Kullanmalısınız?

 • Bir VPN, çevrimiçi akış etkinliklerinizi ISS’nizin meraklı gözlerinden gizleyerek ISS azaltma risklerini ortadan kaldırır.
 • VPN, coğrafi kısıtlamaları aşmanıza ve dünyanın her yerinden ücretli akış hizmetlerine erişmenize olanak tanır.
 • VPN, bilgisayarınız ile internet arasındaki bağlantıyı şifreler ve veri hırsızlığı gibi siber suç riskini en aza indirir.
 • VPN, bant genişliğini sıkıştırarak verilerinize daha fazla erişmenizi sağlar.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map