Bitcoin Satın Alma Süreci Tamamen Anonim mi?


Bitcoin Satın Alma Süreci Tamamen Anonim mi?

Güvenli ve anonim bir ödeme şekli olmanın küresel itibarına rağmen, gerçeği söylemek gerekirse – Bitcoin tamamen anonim değil. Bu, Bitcoin topluluğuna veya genel olarak kripto para hayranlarına bir şok olarak gelse de, her bir Bitcoin işlemi bir defterde kamuya açıklanır ve borsaların kimlik doğrulama adımları Bitcoin’in size geri izlenmesini kolaylaştırır.

Binance, Coinbase ve BitMEX gibi dünyanın önde gelen kripto borsaları katı KYC (müşterinizi tanıyın) ve AML (kara para aklama ile mücadele) kurallarına uyar ve Bitcoin ödemelerinin anonim olmasını zorlaştırır. Bir kripto borsasında bir hesap açmaya çalıştığınızda sizden şunları yapmanız istenir:

  • Kimliğinizi kanıtlamak için pasaportunuzun veya sürücü belgenizin taranmış bir kopyası.
  • Yüzünüzün bir portre resmi, böylece exchange kim olduğunuzu bilir.
  • Dokümanlarınıza göre kayıtlı tam adınız.
  • Hesaba erişeceğiniz resmi e-posta adresiniz.
  • E-postadaki bir bağlantıyı tıklayarak verdiğiniz e-posta adresini doğrulamanız gerekir.
  • Bir telefon numarası ekleyin ve borsa yoluyla gönderilen bir kodla doğrulayın.
  • Ev adresinizi ekleyin.

Borsaların kullanabileceği bu kişisel bilgilerle gerçekten Bitcoin’in anonim olduğunu düşünüyor musunuz??

img

Anonim olarak Bitcoin nasıl satın alınır

Diğer şeyler gibi, Bitcoin’i anonim olarak satın almanın geçici yolları vardır. Bu terimi duymuş olmalısınız: nakit kraldır. İster inanın ister inanmayın, nakit gerçekten kraldır. Nakitle ilgili kesin olarak hesaplanamazlık yöntemi onu takip edilemez kılar.


Bitcoin ATM

Bitcoin’i LocalBitcoins veya daha iyisi Bitcoin ATM’leri aracılığıyla anonim olarak nakit olarak satın alabilirsiniz! Hiç Bitcoin’e adanmış bir ATM düşündünüz mü? Evet, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 3.000 konuma sahip 80’den fazla ülkede bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken ATM’ye bir para birimi eklemek ve paraları Bitcoin cüzdanınıza aktarmak için yönlendirmektir.

ATM’ler aracılığıyla Bitcoin satın alma işlemi, anonim hale getirirken, sadece cüzdan adresinizi vererek hesabınıza para aktarabilirsiniz, ancak gerçek anonimlik, borsada herhangi bir kişisel bilgi olmadığında yatar ve bu olası değildir düzenlemeler verildi.

Kişiden Kişiye Satın Alma

Yıllar içinde, Bitcoin ile yüz yüze görüşmenin, diğer yöntemlerden çok daha anonim olduğu kanıtlanmıştır. Şahsen Bitcoin satın almak, alıcı veya satıcıyla fiziksel olarak tanışmanızı gerektirse de, her iki tarafın da hiç karşılaşmadıklarını kabul edecekleri bir sır değil.

İşlem yapmak ve daha sonra platformda iletişim kurmak isteyen yerel alıcılar veya satıcılar hakkında bilgi edinmek için Yerel Bitcoin’leri kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bir platformda etkileşim kurmak çevrimiçi gizliliğinizin risk altında olduğu anlamına gelir.

En iyi bahis, güvendiğiniz ve başa çıkabileceğiniz bir kişiyle işlemi kolaylaştırmaktır. Güvenilir biriyle uğraşarak anonimliğinizi koruyabilirsiniz. Ancak, tüm kişiler arası işlemler anonim kabul edilemez. İsterseniz anında çevrimiçi Bitcoin satın alabilirsiniz.

Anonim Olarak Çevrimiçi Bitcoin Satın Al

Bazı borsalar, doğrulama sürecinden veya Müşterinizi Tanıma gereksiniminden geçmeden bitcoin satın almanıza izin verir. Böyle bir örnek Bisq. Bisq, gerçek dünya para birimleri (dolar, euro, vb.) Karşılığında kripto para satın almanızı ve satmanızı sağlayan ve herhangi bir kayıt gerektirmeyen açık kaynaklı, eşler arası bir uygulamadır..

Bununla birlikte, h3Bisq, önemli bir merkezi borsadan alabileceğiniz likidite ve spot fiyatları ile övünmez. Platform, tüm alım satım işlemlerinizi yönetir. Bitcoin miktarını cüzdanınıza gönderen satıcıya banka havalesi veya e-cüzdan kullanarak ödeme yapmanız gereken satın alma işleminizden.

Yalnızca Bisq’e güvenmemelisiniz, ancak bu kişiyle buluşmak zorunda olmadığınız için Localbitcoins.com’un yerine geçiyor. Diğer modlar, doğrulama ayrıntılarınızı verme seçeneğiniz olan Hodl Hodl’u içerir..

Kime Güvenmelisin?

Hiçbiri için minimum tanımlama gerektiren yerler olsa da, merkezi finansal sistemden gerçekten kurtulmak için, sonuçta Bitcoin ödemelerinizi anonim hale getirebilecek sağlam bir mekanizmaya ihtiyacınız olacak ve bu mekanizma bir VPN veya Tor ağından başka bir şey değil.

Neden Anonimliğe İhtiyacınız Var??

Anonimlik her vatandaşın temel hakkıdır. Gizlilik ve anonimlik el ele gider. Gizlilik olmadan parkurlarınız başkaları tarafından görülebilir ve bu, çevrimiçi gizliliklerinden endişe duyan herkes için endişe verici bir durumdur.

Bazı hoş anlar için kişisel anlarımızı paylaşmaya ikna eden bir sosyal medya platformları ve hashtag çağında yaşıyor olsak da, özellikle bir siber saldırı veya kimlik hırsızlığının kurbanı olduğumuzda bir bedeli var.

Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin satın alımına veya satışına katılmak tamamen kişisel bir konudur; ayrıntılar, satın aldığınız, satın aldığınız yer veya bitcoin satın aldığınız gibi kimseye açıklanmamalıdır..

Hükümetlerin kripto para birimi ile ilgili alımlara karşı kişisel bir kan davası var. Ayrıca, kripto para dünyasında büyük bir alıcı veya dikkate değer bir kişiyseniz, yasadışı bireylerden istenmeyen cazibe çekebilirsiniz..

Her durumda, anonimlik sahibi olmak size tam bir rahatlık sağlayabilir ve yüksek değerli bitcoin işlemleri yaparken gerekli koruma katmanını sağlayabilir..

Çevrimiçi gizliliğinizi geri almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzları kontrol etmek isteyebilirsiniz:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me