Boston’da Ücretsiz WiFi Noktaları


Boston’da Ücretsiz WiFi Noktaları

Boston, Massachusetts’in başkentidir ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski şehirlerinden biridir. Şehir hayırseverliği ile ünlüdür. Ve bu cömertlik, bu şaşırtıcı şehri yaşayan veya ziyaret eden herhangi bir kişiye daha fazla kolaylık sağlamak gibi diğer yerlere de uzanıyor.


Bu kolaylık, şehirde ücretsiz Wi-Fi erişim noktalarının sağlanmasını içerir. Boston’u ziyaret ediyorsanız veya bu güzel şehrin sokaklarında dolaşıyorsanız, internete ücretsiz olarak bağlanabileceğiniz yüzlerce yer bulacaksınız. Restoranlarda, kafelerde ve havaalanında çok sayıda halka açık Wi-Fi ağı var..

Aşağıdaki kılavuz Boston’da ücretsiz WiFi bulmanıza yardımcı olacaktır!

img

Atlamak…

Kamusal Wi-Fi, herkesin bildiği gibi tehlikeli olabilir. Bilmiyor olabilirsiniz ama onlar, şüphesiz kullanıcıları cezbetmek ve özel verilerini çalmak için gölgelerde bekleyen siber keçiler için oyun alanları olabilirler. Bu nedenle, verilerinizi korumak için herhangi bir araç kullanmadan karşılaştığınız WiFi ile bağlantı kurmak akıllıca değildir..

Kamusal Wi-Fi Ağının Tehlikeleri

Boston’da birçok farklı halka açık Wi-Fi ağı vardır. Bu ağlar herhangi bir kullanıcı için son derece tehlikeli olabilir. Herkese açık bir Wi-Fi ağının kötü şöhretli doğasını anlamanız gerekir. Bağlı kullanıcıya daha fazla kolaylık sağlarken, o bireyin özel verileri ciddi şekilde tehlikeye atılabilir.

Güvenlik Açığı Ağı: Wi-Fi yönlendiriciler, WPA, WPA2 veya WPA3 gibi standart şifreleme teknolojileri setine sahiptir. Ancak bu şifreleme teknolojileri beklediğiniz kadar güvenilir değildir. Geçmişte, bu standart protokollerin kötü amaçlı yazılım saldırısı ile ihlal edildiği çok sayıda vaka olmuştur. KRACK Wi-Fi güvenlik açığı, kötü amaçlı yazılımların Wi-Fi güvenliğini nasıl bozabileceğinin bir örneğidir.

Hacking Araçları: Tehlikeli bir yerde ortaya çıkan rastgele bir sıcak nokta yerine Starbucks veya McDonalds gibi güvenilir ağlara bağlı kalmak daha iyidir. Meşru olabilirler, ancak herhangi biri ücretsiz olarak bağlanabilirse, ağın sahibine nasıl fayda sağlar? Ekstra ihtiyatlı olmak ve biraz sağduyu kullanmak, verilerinizin genel ağlarda ele geçirilmesini önler.

Ortadaki Adam Tehdidi: Bu, bir sisteme ve sistemden geçen çevrimiçi iletişimleri izlemek için kullanılan bir veri gözetleme etkinliğidir. MITM, bilgisayar korsanlarının izlediğinizi bile bilmeden ne yaptığınızı izlemelerine izin veren kötü şöhretli bir saldırıdır.

Çoğaltma Etkin Noktaları: Siber suçlular her zaman web sörfçülerini con ve uyarmadan cihazlarına ihlal etmek için yeni ve benzersiz yollar ile geliyor. Kullanıcı cihazlarını kesmek için kolay bir taktik, aynı adlara sahip çoğaltma Wi-Fi ağları oluşturmaktır. Kullanıcılar bu güvenliği ihlal edilmiş kablosuz hotspot’a bağlandığında, bilgisayar korsanı hemen bu cihaza hackleyebilir.

Boston’da Ücretsiz WiFi Bağlantısına Katılırken Dikkate Alınmanız Gereken Kontrol Listesi

Yukarıda belirtilen hususlar sizi açık ağların inanılmaz tehlikeli olabileceğine ikna etmiş olmalıdır. Ücretsiz bir WiFi ağına katılmadan önce aşağıdaki güvenlik kontrol listesini izlediğinizden emin olun..

Her Zaman Otantik WiFis’lere Katılın

Hepimiz ücretsiz Wi-Fi ağlarını kullanmayı seviyoruz. Bu dürtüyü kullanmaktan ve sizi özel verilerinizin tehlikeye girmesine neden olan hatalar yapmaya zorlayan bilgisayar korsanları var. Yinelenen kablosuz ağlara katılmadığınızdan emin olun. Örneğin, Starbucks’daysanız ve birden fazla ücretsiz Wi-Fi etkin noktasının bulunduğunu fark ederseniz, personele doğru ağı sormayı unutmayın ve yalnızca bu ağa bağlanın.

Aynı uygulama kafelerde, havaalanlarında ve ücretsiz ağların bulunduğu diğer yerlerde de tekrarlanmalıdır..

Otomatik Paylaşımı Her Zaman Devre Dışı Bırak

Bilgisayar korsanları ağınızın içine girmek için birden fazla taktik kullanır. Cihazınızdaki güvenlik açıklarını bulmak her zaman bu listenin başında gelir. Bu durumda en büyük güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının sisteminize kolayca erişmesine izin vermektir. Herkese açık bir ağda veya ortak erişim noktasında çalışırken otomatik paylaşım özelliğini kapatmak veya devre dışı bırakmak gerekir.

Ücretsiz Wi-Fi Etkin Noktalarında Hassas Etkinliklerden Kaçının

Herkese açık Wi-Fi ağları size maksimum rahatlık sağlar, böylece web’de kolayca gezinebilirsiniz. Ancak, bu ağlarda gizlenen tehlikeler, sunulan kolaylıklardan ve avantajlardan daha ağır basmaktadır. Bu nedenle, bu ağlarda herhangi bir özel veya gizli bilgiyi pahasına paylaşmaktan kaçınmanız önerilir..

Bir VPN ile Cihazınızı Herkese Açık Wi-Fis’teki Tehditlere Karşı Koruyun

Çevrimiçi iletişimlerinize ek güvenlik sağlayabilecek bir aracınız yoksa, herhangi bir ücretsiz Wi-Fi etkin noktasına katılmak inanılmaz derecede riskli olabilir. PureVPN, çevrimiçi güvenliğinizi artırarak ve herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda güvende olduğunuzdan emin olarak size huzur verir.

PureVPN, çevrimiçi güvenliğinize bakmak için gereken tüm araçlarla dolu özel sunuculara erişim sunar. PureVPN, en mevsimsel bilgisayar korsanlarının bile özel verilerinize girememesini sağlayan askeri düzeyde şifreleme sunar.

Genel bir Wi-Fi ağına bağlandığında verilerinizin güvenliğini iki katına çıkaran Wi-Fi güvenlik özelliği gibi özellikler de vardır.

Çevrimiçi etkinliklerinize bakmanın yanı sıra, PureVPN sizi web’de anonim hale getirir ve web’de bulunan herhangi bir web sitesine veya içeriğe erişmenizi sağlar. Ücretsiz bir Wi-Fi ağına bağlıyken PureVPN ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Boston bölgesindeki servis aracıyla ulaşım sunan oteller

Artık halka açık bir Wi-Fi etkin noktasına bağlıyken izleyebileceğiniz en iyi uygulamaları bildiğinize göre, Boston’da ücretsiz internete bağlantı sunan bazı yerler aşağıdadır.

Cristopher Columbus Park’ta ücretsiz kablosuz internet

Bu yerin muhteşem manzarası dışında, bölgedeki halka açık Wi-Fi ile internete ücretsiz erişimin keyfini çıkarabilirsiniz..

Coppa’da ücretsiz WiFi erişimi

Harika mutfağıyla tanınan bir İtalyan restoranı olan mekan, müşterilerine ücretsiz Wi-Fi ağına erişim imkanı da sunuyor.

Güzel Sanatlar Müzesi’nde ücretsiz WiFi

Sunulan harika koleksiyonların yanı sıra, müzenin harika bir şekilde döşenmiş salonlarından web’de özgürce ve rahatça sörf yapabilirsiniz.

Açıkçası, Lenox Hotel, Copley Meydanı, Un Fırınları, Oteller, Havaalanı, Spor salonları ve hatta halka açık parklarda Boston’da ücretsiz WiFi bulabilirsiniz..

ABD’de Ücretsiz WiFi ile ilgili bazı kılavuzlar:

 • Amerika Birleşik Devletleri’nde Ücretsiz WiFi
 • Chicago’da Ücretsiz WiFi
 • Los Angeles’ta Ücretsiz WiFi
 • San Diego’da Ücretsiz WiFi
 • Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me