Chicago’da ücretsiz kablosuz internet


Chicago’da ücretsiz kablosuz internet

Chicago, Illinois’in başkentidir ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kalabalık üçüncü şehirdir. Şehir, parlak altyapısı ve turistlerin ziyaret edip eğlenebileceği harika yerler ile ünlüdür.


Popüler bir turistik destinasyondan beklendiği gibi, Chicago, halka açık Wi-Fi etkin noktalarıyla doludur. Chicago’yu ziyaret ediyorsanız ve bu şehrin güzel sokaklarında dolaşırken, web’e ücretsiz olarak bağlanabileceğiniz yüzlerce yer bulacaksınız.

Aşağıdaki kılavuz Chicago’da ücretsiz WiFi bulmanıza ve tüm bu yerlerde güvende kalmanıza yardımcı olacak!

img

Atlamak…

Halka açık Wi-Fi ağları son derece tehlikelidir. Bu ağların tehlikelerini bile bilmeden, bu ağlar siber goons tarafından oyun alanları olarak kullanılıyor, şüphesiz insanları cezbetmek ve özel verilerini çalmak için gölgelerde bekliyor. Verilerinizi korumak için herhangi bir araç kullanmadan karşılaştığınız herhangi bir Kablosuz hotspot’a bağlanmak akıllıca olmaz..

Kamusal Wi-Fi Ağının Tehlikeleri

Chicago’da çok sayıda genel Wi-Fi ağı bulacaksınız. Bu ağlar herhangi bir web sörfçüsü için çok tehlikeli olabilir. Herkese açık bir Wi-Fi ağının kötü şöhretli doğasını anlamanız önemlidir. Bağlı olan herkese ek kolaylık sağlasa da, bağlı cihazda depolanan tüm özel verilerin güvenliğini tehlikeye atabilir.

Çoğaltma Etkin Noktaları

Siber suçlular, etkin noktaya bağlı herhangi bir cihaza, onları uyarmadan bile girmek için her zaman yenilikçi yollar tanıttılar. Bunu yapmanın en kolay yolu, aynı adlara sahip çoğaltma Wi-Fi ağları oluşturmaktır. Cihaz bilmeden bu etkin noktaya bağlanacaktır. Ve bu cihazınızı tehlikeye atacak.

Hack Araçları

İnanması zor, ancak gerçek şu ki, bir Wi-Fi ağına saldırmanın, web’de bulunan bir cephane aracı sayesinde oldukça kolay olduğu. Kullanıcının izni olmadan herhangi bir Wi-Fi ağına erişimi garanti eden ücretsiz hack kitleri ücretsizdir. İsteyen herhangi bir bilgisayar korsanı, istedikleri Wi-Fi ağından ödün vermek için bu araçları kullanabilir.

Güvenlik Açığı Ağı

Wi-Fi yönlendiriciler, WPA, WPA2 veya WPA3 gibi standart şifreleme anahtarları setiyle birlikte gelir. Bu şifreleme anahtarları çok güvenilir değildir ve geçmişte bu protokollerin kötü amaçlı yazılımlarla ihlal edildiği birçok durum söz konusudur. KRACK Wi-Fi güvenlik açığı, bir kötü amaçlı yazılımın Wi-Fi güvenliğiniz için ne kadar tehlikeli olabileceğinin bir örneğidir.

Ortadaki Adamlar Tehdidi

MITM, çevrimiçi trafiğinizi izlemek için kullanılan bir veri gözetleme tehdididir. MITM saldırısı doğası gereği kötü şöhretlidir ve bilgisayar korsanlarının verilerinizi gözden geçirmelerine ve bilmeden bile ne yaptığınızı görmelerine olanak tanır.

Chicago’da Ücretsiz WiFi Erişmeden Önce Güvenlik Kontrol Listesi

Artık genel Wi-Fi etkin noktalarının ne kadar tehlikeli olabileceğini bildiğinize göre, aşağıda belirtilen güvenlik kontrol listesini izlediğinizden emin olmanın tam zamanı:

Yalnızca Otantik Wi-Fis’e Katılın

Ücretsiz Wi-Fi kullanmak eğlencelidir. Ancak hepimiz bir kahve evinde veya otelde otururken bilinmeyen bir Wi-Fi ağına bağlanma hatasını yaptık. Yukarıda açıklandığı gibi, bilgisayar korsanlarının bağlanmanız için çoğaltma etkin noktaları oluşturduğu bilinmektedir. Bu sıcak noktalar cihazınızın güvenliğini bozabilir. Bu nedenle, bölge personeline danıştığınızdan ve doğru Wi-Fi etkin noktasını bulmanıza yardımcı olmalarını isteyin..

Aynı uygulama kafelerde, havaalanlarında veya ücretsiz sıcak noktaların bulunduğu diğer yerlerde de tekrarlanmalıdır..

Otomatik Paylaşımı Her Zaman Devre Dışı Bırak

Bilgisayar korsanları, ağınızın içinde kesmek için kullanılabilecek birden fazla taktiğe sahiptir. Güvenlik açıklarını bulmak, cihazınızı ele geçirmenin en iyi yoludur. Ve en büyük güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının sisteminize kolayca erişmesini sağlayan otomatik paylaşım özelliğidir. Herkese açık bir etkin noktaya her bağlandığınızda otomatik paylaşım özelliğini devre dışı bırakmanız gerekir.

Ücretsiz Wi-Fi Etkin Noktalarında Hassas Etkinliklerden Kaçının

Halka açık Wi-Fi erişim noktaları maksimum rahatlık sağlar, böylece web’de kolayca gezinebilirsiniz. Bununla birlikte, bu ağlarda gizlenen tehlikeler sunulan avantajlardan daha ağır basmaktadır. Bu nedenle, bu ağlardaki tüm özel ve gizli verileri pahasına paylaşmaktan kaçınmanızı öneririz.

Bir VPN ile Cihazınızı Herkese Açık Wi-Fis’teki Tehditlere Karşı Koruyun

Çevrimiçi trafiğinize ek güvenlik sağlayabilecek araçlara sahip değilseniz, ücretsiz Wi-Fi ağlarına katılmak inanılmaz derecede risklidir. PureVPN, web güvenliğinizi artırarak ve herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda anonim olarak güvende tutarak bu gönül rahatlığını sağlayabilir..

PureVPN, çevrimiçi güvenliğinize bakmak için gerekli tüm özelliklerle dolu özel sunuculara sahiptir. PureVPN, en deneyimli bilgisayar korsanlarının bile trafiğinize girememesini sağlayan en iyi şifreleme standartları biçiminde askeri düzeyde güvenlik sunar.

Herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda, trafiğinizin güvenliğini iki katına çıkaran Wi-Fi güvenliği gibi özellikler de bulacaksınız..

Web etkinliklerinizi korumanın yanı sıra PureVPN sizi anonim yapar. Ayrıca, web’de bulunan herhangi bir içeriğe erişim sağlar. Ücretsiz bir Wi-Fi etkin noktasına bağlıyken PureVPN ile çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Chicago bölgesindeki mekan

Artık halka açık bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanmadan önce izlenecek en iyi uygulamaların farkında olduğunuza göre, internete ücretsiz bağlantının keyfini çıkarmak için ziyaret edebileceğiniz bazı yerler aşağıdadır.

Millennium Park’ta ücretsiz Wi-Fi

Bu parkın muhteşem manzarasının yanı sıra, bölgedeki halka açık Wi-Fi noktaları aracılığıyla internete ücretsiz erişimin keyfini çıkaracaksınız..

Four Seasons Hotel’de ücretsiz Wi-Fi

Odanızın konforunda muhteşem yemeklerin tadını çıkarırken, ücretsiz Wi-Fi ağlarına da erişebilirsiniz..

Chicago Sanat Enstitüsü’nde ücretsiz Wi-Fi

Görmeniz için harika koleksiyonlar var ve bu muhteşem müzenin harika döşenmiş salonlarından da özgürce internette gezinebilirsiniz..

Açık olanın yanı sıra, otellerde, havaalanında, spor salonlarında, restoranlarda ve hatta Chicago’daki halka açık parklarda Ücretsiz Wi-Fis bulabilirsiniz..

ABD’de Ücretsiz WiFi ile ilgili bazı kılavuzlar:

 • Amerika Birleşik Devletleri’nde Ücretsiz WiFi
 • Boston’da Ücretsiz WiFi
 • Los Angeles’ta Ücretsiz WiFi
 • San Diego’da Ücretsiz WiFi
 • New York’ta Ücretsiz WiFi
 • Phoenix’te ücretsiz kablosuz internet
 • Houston’da Ücretsiz WiFi
 • Philadelphia Ücretsiz kablosuz internet
 • Mcdonalds’da Ücretsiz WiFi
 • Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map