DNS Sızıntı Koruması


DNS Sızıntı Koruması

Dünyanın dört bir yanından web sitelerine erişin ve çevrimiçi gizliliğinizden emin olun. PureVPN’in DNS sızıntı koruması, internet faaliyetlerinizi her zaman güvende tutmak için tasarlanmıştır. Bağlandıktan sonra, eriştiğiniz tüm IP adresleri en yüksek dereceli şifreleme ile korunur.


DNS'inizi PureVPN'in çevrimiçi etkinliklerinizin en üst düzeyde gizliliğini sağlayan DNS Sızıntı Koruması ile koruyun.

DNS nedir?

DNS’nin (Etki Alanı Adı Sistemi) çalışma şekli, tarayıcıların birbirleriyle etkileşime girebilmesi için etki alanı adlarını IP adreslerine çevirmektir. İnternet’e bağlı her cihazın diğer cihazların iletişim kurmak için kullandığı benzersiz bir IP adresi vardır. DNS sunucuları, insanların 192.168.1.1 (IPv4’te) gibi IP adreslerini veya 2300: de00: 1298: 1 :: g482: v6b3 (IPv6’da) gibi daha karmaşık yeni alfasayısal IP adreslerini ezberlemesi ihtiyacını ortadan kaldırır.

VPN’imin düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim??

DNS sızıntıları şaşırtıcı derecede yaygın bir sorun olduğundan VPN’nizin doğru çalışıp çalışmadığını tek başına zorlaştırabilir. VPN ayarlarını kendi başınıza keşfetmeyi deneyebilir ve her şeyin düzgün çalıştığından emin olabilir ve DNS sızıntılarını önleyebilirsiniz, ancak herkes için o kadar kolay değil.

Bunu akılda tutarak, PureVPN, DNS (Alan Adı Sunucusu) isteğinizin web’de ifşa edilip edilmediğini vurgulayan bir DNS Sızıntı Testi tasarlamıştır. Güvenlik kusurları gittikçe yaygınlaştıkça, bir VPN kullanıyor olsanız bile gerçek IP’niz meraklı gözlerle karşılaşma riski altındadır ve kullanımı kolaydır.

DNS sızıntı testine katılın

Zaten bir VPN’im varsa neden DNS Korumasını kontrol etmem gerekiyor??

Bir VPN bağlantısı, internet isteklerinizi VPN tüneli üzerinden yönlendirerek, gerçek kimliğinizi ve çevrimiçi etkinliklerinizi gizleyerek internet bağlantınızı korur ve sizi DNS sızıntılarından korur. Öte yandan, DNS Sızıntıları, yazılım sorunları nedeniyle, ISS’nizin bir VPN kullanıp kullanmadığınıza bakılmaksızın internet etkinliklerinizi izleyebildiği zamandır.!

DNS istekleriniz tarama alışkanlıklarınızı verdikçe, size karşı çok iyi kullanılabilirler. Bir durumda, bir kişinin DNS ile ilgili isteklerinize erişimi varsa, ISS’nizin veya VPN sunucunuzun yanı sıra, bu bir endişe nedenidir. Bu, çevrimiçi etkinliklerinizin savunmasız olduğu ve DNS sızıntıları nedeniyle artık güvende olmadığınız anlamına gelir. Kontrol etmek için, DNS sunucusu sızıntılarını önlemek için sızıntı testi yapın veya DNS sunucularının sızıntılarını önleyebilecek bir VPN hizmeti kullanın.

DNS Sızıntısının Nedenleri Nelerdir??

DNS sızıntısının birçok nedeni vardır. En yaygın olanları:

1. yanlış yapılandırılmış ağ

Yanlış ayarlarla cihazınızı siber saldırılara ve veri ihlallerine maruz bırakıyorsunuz. Bir cihazı nispeten yeni bir Wi-Fi ağına bağladığınızda, ağın DHCP ayarları (cihazlarınızın ağ içindeki IP adresini tanımlayan varsayılan bir protokol), web isteklerinize bakmak için DNS sunucularını otomatik olarak atayabilir.

Buradaki sorun, DNS sunucusunun veya DNS sunucularının ISS’nize ait olabileceği veya DNS Sızıntısına neden olan güvenli olmayan (şifrelenmemiş) bir sunucunun olabilir. Böyle bir durumda, VPN’nize bağlandığınızda, DNS web istekleri şifreli VPN tünelinde dolaşarak DNS sızıntılarına neden olur.

2.Internet Protokolü sürüm 6 (IPv6)

IPv4 protokolü gerçekten tükeniyor, ancak aynı zamanda internet IPv4 ve IPv6 arasında sürekli bir dönüşüm aşamasında. VPN hizmetlerinin çoğu IPv6’nın IP adresini sağlamaz, bu yüzden IPv6 protokolünde bulunanlar için VPN sağlayıcısı güvenlik sağlayamaz.

En fazla çevrimiçi anonimlik almanızı garanti etmek için PureVPN, çevrimiçi trafiğinizi meraklı gözlerden, bilgisayar korsanlarından, izleyicilerden ve gözetim varlıklarından korumak için tasarlanmış IPv6 sızıntı korumasına sahip IP adresi sunar, böylece DNS Sızıntısını önleyebilirsiniz. PureVPN ile bağlandıktan sonra IPv4 ve IPv6 protokollerinde çevrimiçi gizliliğinizden emin olabilir ve DNS Sızıntısı hakkında endişelenmeyi bırakabilirsiniz.

3 Şeffaf DNS Proxy’leri

Dünyanın dört bir yanındaki ISS’ler, bir kullanıcının üçüncü taraf bir sunucuyu kullanmak için ayarları değiştirmek istemesi durumunda kullanıcıya kendi DNS sunucusunu dayatma prosedürünü hazırladılar. ISS, DNS ayarlarında yapılan değişiklikleri fark ederse, şeffaf bir proxy kullanır.

Şeffaf bir DNS proxy’si, web trafiğini durduran ve ISS’lere yönlendiren ve DNS sunucusunun veya DNS sunucularının sahibi olan klonlanmış bir sunucudur. ISS zorlaması olarak da bilinir, bu, ISS’nizin hatalı çalışmasından kaynaklanan bir DNS sızıntısı biçimidir. Bir VPN sağlayıcı DNS sunucusu veya DNS sunucuları, web trafiğinizin güvenli bir şekilde geçmesini sağlar ve DNS Sızıntısını önler.

4.Outdated Yazılım

Güncellemeler, cihazlarınızın kötü niyetli aktörlere karşı güvenliğini artırdığından, yazılımınızın her zaman güncellendiğinden emin olun. DNS sızıntıları, güncel yazılımların aksine eski yazılımlarda yaygındır. Bu şekilde DNS Sızıntısını da önleyebilirsiniz. Her zaman DNS Sızıntı Testi’ni sık sık yaptığınızdan emin olun..

PureVPN DNS sızıntısı korumasını nasıl sağlar??

PureVPN, kullanıcıların en iyi çevrimiçi deneyimi yaşamalarını sağlamaya kendini adamış bir VPN hizmetidir. Bu, olağanüstü çevrimiçi güvenlik ve benzersiz çevrimiçi hızlar sağlamak anlamına gelir. PureVPN birinci sınıf DNS sızıntısı koruması sunar ve çevrimiçi trafiğinizin İSS’nizin veya diğer casus varlıklarınızın meraklı gözlerinden korunmasını sağlar.

PureVPN'in DNS Sızıntı Koruması

Bir alana (Facebook, Google vb.) Her eriştiğinizde, gerçek çevrimiçi kimliğinizi web’de gösteren bir DNS isteği oluşturulur. DNS istekleri, yapılandırma ayarlarınızda ayarlanan DNS sunucusuna veya DNS sunucularına gönderilir. İSS’ler akıllıdır, bir VPN ağına bağlı olmanıza rağmen çoğunlukla hangi alanları aradığınızı alırlar.

PureVPN’in VPN sunucusu, DNS isteğinin ISS’nize ulaşmasını engelleyerek bu casusluk / izlemeyi önlemenize yardımcı olan hızlı, güvenli ve şifrelenir ve isteği kendi VPN DNS sunucuları ağında çözer. Bu işlem çevrimiçi kimliğinizin güvenliğini sağlar; bu nedenle, çevrimiçi olarak tamamen anonim kalırsınız.

PureVPN’in Özellikleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

 • Bölünmüş Tünel Açma
 • AES Şifrelemesi
 • Güvenli WiFi
 • Güvenli P2P Dosya Paylaşımı
 • IPv6 Kaçak Koruması
 • İsteğe Bağlı iOS
 • İnternet Öldürme Anahtarı
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map