Firefox ve Chrome’da WebRTC’yi Devre Dışı Bırakma


Firefox ve Chrome’da WebRTC’yi Devre Dışı Bırakma

Son zamanlarda büyük bir güvenlik açığı keşfedildi WebRTC. Güvenlik aksaklığı yalnızca Windows işletim sistemi kullanıcılarını etkiler, ancak Windows işletim sisteminin kendisi bunun için suçlanmamalıdır. Bu güvenlik açığı, esas olarak WebRTC sızıntısı, Chrome ve Firefox tarayıcılarının kullanıcılarını etkiler ve web sitelerinin bir vpn’nin arkasındayken bile kullanıcıların gerçek IP adresini görmelerini sağlar. Neyse ki önleyebilecek bazı uzantılar var WebRTC tarayıcılarda.


img

Firefox Tarayıcısında WebRTC Sızıntısını Devre Dışı Bırakma (Windows İşletim Sistemi)

Mozilla Firefox kullanıcıları, WebRTC sızıntısını önlemek için Firefox’u başlatmalı ve aşağıdakileri yapmalıdır:

 • Firefox’un adres çubuğuna about: config yazın.
 • “Dikkatli olacağım, söz veriyorum!” Seçeneğini tıklayın. (veya buna benzer bir güvenlik mesajı) [mesaj, sahip olduğunuz Firefox sürümüne bağlıdır]. Örneğin, Firefox’un yeni sürümü “Bu garantinizi geçersiz kılabilir!” Uyarı mesajı görüntüler. ardından gelişmiş ayarlar güvenliği ve benzeri bir açıklama. Böyle bir mesaj görürseniz, “Riski kabul ediyorum!” Seçeneğini tıklayın.
 • Yukarıda bir arama çubuğu bulunan bir liste açılır. Bu arama çubuğuna lütfen şunu yazın: media.peerconnection.enabled ve enter tuşuna basın.
 • Sonuç ortaya çıktığında, değerini false değerine dönüştürmek için üzerine çift tıklayın..
 • Yordamı tamamlamak için sekmeyi kapatın.

Yalnızca Firefox tarayıcınızda WebRTC sızıntısını önlemek için böyle telaşlı bir yoldan geçmek istemiyorsanız, PureVPN Firefox Uzantısını yükleyin.

Uzantı, en sevdiğiniz içeriği izlemenize veya gizlilik ihlallerinden korkmadan sevdiklerinizle iletişim kurmak için herhangi bir VoIP iletişim aracını kullanmanıza izin veren yerleşik bir WebRTC sızıntı korumasına sahiptir.

Chrome Tarayıcıda WebRTC Sızıntısını Devre Dışı Bırakma (Windows İşletim Sistemi)

Chrome tarayıcısında, kullanıcıların kendi sorunlarını düzeltmelerine olanak tanıyan yerleşik bir ayar yoktur. WebRTC sızıntı sorunları. Bu nedenle, WebRTC sızıntısını devre dışı bırakmak için Chrome kullanıcılarının doğru uzantıyı yüklemeleri gerekir.

Birkaç yıl önce, Windows’ta Chrome tarayıcısını kullanan kişiler Chrome tarayıcıları için “WebRTC’yi engelle” eklentisini / uzantısını indirecekti. Ancak, uzantı verimli bir şekilde çalışmadı ve kullanıcıların gerçek IP’sini sızdırdı.

Bununla birlikte, PureVPN Chrome Uzantısı, WebRTC sızıntısını başarıyla önleyebildiğini ve kullanıcıların gerçek IP’sini tamamen gizli tutabildiğini kanıtladı. Uzantı, kullanıcıların gerçek IP’sini maskelemekle kalmaz, WebRTC sızıntısını da önler, aynı zamanda kullanıcıların tarayıcı trafiğini tamamen güvende tutmak için yüksek düzeyde şifreleme sağlar.

WebRTC nedir ve en çok hangi platformları etkiler??

WebRTC’de “RTC” Gerçek Zamanlı İletişim’in kısaltmasıdır ve sesli aramalar, görüntülü sohbetler ve p2p dosya paylaşımı için kullanılır. WebRTC, herhangi bir eklentiye bağlı olmadan tarayıcılar arasında yukarıda belirtilen bağlantı türlerini bağımsız olarak kolaylaştırmak için geliştirildiği için bir hata değildir. 2013’ten bu yana uzmanlar, kullanıcı bir VPN’nin arkasında olsa bile WebRTC’nin bir kullanıcının yerel IP’sini bulmak için kullanışlı olabileceğinden şüphelendi.

WebRTC, OSX ve Android kullanıcılarını etkilemez, bu nedenle OSX veya Android’de Chrome veya Firefox kullanan kullanıcıların bu konuda endişelenmesine gerek yoktur. Ancak Windows kullanıcılarının, Anonim VPN kullanırken coğrafi olarak kısıtlanmış veya engellenen favori web sitelerine veya içeriklerine erişmeye devam edebilmeleri için WebRTC sızıntısını önlemek ve gerçek IP adreslerini korumak için acil adımlar atmaları gerekir..

PureVPN tarayıcı uzantıları ile artık WebRTC sızıntı sorunu hakkında endişelenmenize gerek yok.

Google bir Chrome uzantısı yayınladı, " WebRTC Ağ Sınırlayıcı" WebRTC korkularını ortadan kaldırır. Uzantı son derece küçüktür, yalnızca 7.31KB’dir, ancak WebRTC’yi belirli IP’leri kullanmayacak şekilde yapılandırırken, tarayıcının Gizlilik Ayarlarında WebRTC çok yollu seçeneğini devre dışı bırakacak kadar etkilidir..

"Web trafiği için kullanılmayan ağ arayüzleriyle ilişkilendirilmiş herkese açık IP adresleri (örneğin, VPN’de gezinirken ISS tarafından sağlanan adres) [gizli],"Google diyor.

Ancak PureVPN’in tarayıcı uzantıları WebRTC sızıntı koruması, çevrimiçi güvenlik, anonimlik ve daha fazlası ile birlikte geldiğinde yalnızca tek bir özellik sunan bir uzantıda zaman kaybetmek akıllıca olmaz..

Chrome veya Firefox tarayıcınızda WebRTC sızıntısını önleyerek tam anonimlik ve internet özgürlüğünün tadını çıkarın.

İsimsiz kalın, PureVPNers!

no-log-img

PureVPN Kayıt Dışı Sertifikalıdır!

PureVPN’in Kayıt Olmaması politikası, ABD merkezli önde gelen Bağımsız Denetçilerden biri tarafından onaylanmıştır. PureVPN sadece en hızlı değil, aynı zamanda doğrulanmış No-Log VPN sağlayıcısıdır!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map