Hulu PlayBack Hatası Nasıl Onarılır


Hulu PlayBack Hatası Nasıl Onarılır

Hulu Oynatma Hata hataları kötü, tekrarlayan ve anlaşılması zor. Bazı durumlarda, Hulu size sorunu yorumlamanızı kolaylaştıran bir hata mesajı verir. Geri kalan her zaman, en az yardımcı olan basit bir Oynatma Hatası mesajıdır. Herhangi bir cihaza özgü değildir, ancak Roku ve Amazon Fire TV gibi akış cihazları ve Xbox ve Playstation gibi konsolları kullanan Hulu kullanıcıları buna daha yatkındır. Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız, olası nedenleri ve sorunu çözmek için birkaç basit püf noktası okuyun..

Hulu, akış yapmanızı engelleyen beklenmedik bir hata koduyla karşılaşana kadar tüm eğlence ve oyunlardır. Bu tür sorunlar hemen hemen tüm büyük çevrimiçi akış hizmetlerinde yaygın bir durum olsa da, Hulu kullanıcıları, ekrandaki net talimatlar ve mevcut çevrimiçi bilgilerin eksikliği nedeniyle bunları çözmek için biraz ekstra çaba sarfetmek zorundadır. Böyle bir örnek, sorunu daraltmanıza yardımcı olmak için genellikle belirli bir hata kodu olmadan gelen ünlü Hulu PlayBack Hatası hatasıdır..

Hulu PlayBack Hatasının Nedeni?

Hulu Oynatma Hatası hataları çoğunlukla cihazınızdaki uygulama ile Hulu sunucuları arasındaki iletişimin engellenmesi nedeniyle ortaya çıkar. Sorun, cihazınız, yazılımınız veya ev ağınız arasında herhangi bir yerde olabilir ve düzeltmeye çalışabileceğiniz birkaç çözüm vardır.

Ancak, bazen hata Hulu hizmetinin kendisiyle ilgili rahatsızlıktan kaynaklanır. Sonundan her şeyi kontrol ettikten ve hatayı yine de kaldıramadığınızda, konuyu Hulu müşteri desteğine bildirin. Alternatif olarak, güncelleme için Hulu’nun resmi sosyal medya kanallarına hızlıca göz atabilirsiniz. Hizmetin ani hizmet kesintileri bilinmiyor, ancak sorun genellikle birkaç dakika içinde gideriliyor.

Hulu PlayBack Hatası Nasıl Onarılır

Sorun sizin tarafınızdan geliyorsa, kolayca çözmek için uygulayabileceğiniz birkaç çözüm var. Herkes için anlaşılır olması için her şeyi basit terimlerle ortaya koyduk. Çoğu zaman, bu hata internet bağlantısı sorunlarından kaynaklanır, o yüzden oradan başlayalım.

Çözüm 1: İnternet Bağlantınızı Sorunlar İçin Kontrol Edin

Bir Speedtest Çalıştırın:

Video kekemeliği dışında, zayıf bir internet bağlantısı da Hulu Oynatma hatasına neden olabilir. Hulu, düzenli akış için 3 Mbps ve canlı TV için 8 Mbps’lik sabit bir hız önermektedir, bu nedenle internetinizi bununla eşleşip eşleşmediğini görmek için en hızlı şekilde çalıştırın. İnternetinizin biraz yavaş olduğunu fark ederseniz, düşük kalitede akış gerçekleştirmeyi deneyin. Diğer cihazların ağdan çıkarılması da Hulu’nun çalışmasını sağlayabilir. Ancak, internet bağlantınızın anormal bir şekilde geciktiğini fark ederseniz, bu ISS Kısıtlaması için başka bir durum olabilir. Sizin için durum buysa, PureVPN gibi güvenilir bir VPN hizmeti sizin için hile yapabilir.

Akış cihazınızı ve ağ ekipmanınızı kapatıp açın:

Akış cihazınızı tamamen çıkarın, bir dakika bekleyin ve tekrar takın. Hatanın gidip gitmediğini kontrol etmek için aynı işlemi yönlendiriciniz veya modeminizle tekrarlayın. Hala duruyorsa, yardımcı olup olmadığını görmek için Kablosuz kullanıyorsanız kablolu bir bağlantıya geçmeyi deneyebilirsiniz.

Yönlendirici DNS ayarlarını değiştirin:

Bazı yönlendiriciler, kullanıcıların belirli bir cihazdan gelen trafiğe öncelik vermelerini sağlayan varsayılan bir özelliğe sahiptir. Wi-Fi yönlendiricinizdeki DNS ayarlarını değiştirerek Hulu akışını kullanmak için kullandığınız cihazı kullanacak şekilde ayarlayabilir ve ayarlayabilirsiniz.

Çözüm 2: Hulu Önbelleğini Temizle

Belleği ve önbelleği temizlemek, özellikle bu kadar yüksek bant genişliğinin tüketildiği çevrimiçi akış söz konusu olduğunda, cihazın çok daha düzgün çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, aslında hile yapabilir ve Hulu’yu akış moduna geri alabilir. Bu resmi kılavuzu izleyebilir ve ilgili cihazınızdan önbelleği nasıl temizleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Çözüm 3: Hulu Uygulamasını Güncelleme için Kontrol Edin

Uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanıyorsanız, Hulu Hatası 3 ve 5 gibi bir düzine daha akışla ilgili hataya eğilimli olduğunuzda, Hulu PlayBack Arızası endişelerinizden en azı olmalıdır. İlgili uygulama mağazanıza gidin, Hulu’yu bulun ve kullanılabilir bir sürüm görürseniz daha yeni bir sürüme güncellemeye bakın. Bu, hatayı ortadan kaldırmasa bile, uygulamayı son çare olarak yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me