IP Adresi Nasıl Gizlenir?


IP Adresi Nasıl Gizlenir?

Belirli bir web sitesinin web üzerindeki konumunuzu nasıl bulduğunu hiç merak ettiniz mi? GPS konumunuzu ayarlardan kapatmış olsanız bile, Facebook, Netflix veya başka bir web hizmetinin ülkenizi nasıl tanıdığını merak etmiş olabilirsiniz.


Konumunuzu tespit etmenin kolay olmasının nedeni, IP adresinizin internetteki herhangi bir web sitesi için kolayca algılanabilmesidir. IP adresiniz hakkınızda birçok bilgi verebileceğinden, IP adresini nasıl maskeleyeceğinizi öğrenmeniz her zaman yararlıdır.

Bununla devam etmeden önce, bir IP adresinin ne olduğunu öğrenmeniz gerekir.

IP Adresi Nasıl Gizlenir?

IP Adresi nedir?

IP veya İnternet Protokolü adresi, İnternet’e bağlanan herhangi bir cihazı tanımlamak için sıklıkla kullanılan benzersiz bir sayı dizesidir.

Sahip olduğunuz her cihazın benzersiz bir IP adresi vardır. Bu adres bir posta mektubuna benzer şekilde çalışır. Örneğin, çevrimiçi sorgunuz bir harfse, IP adresiniz zarftaki dönüş adresi olarak çalışır. Yaptığınız her sorgu IP adresinizin üzerine yazılmıştır. Ardından sorgunuzun cevabı, sisteminiz olan bu dönüş adresine gönderilir..

Cihazınızın IP adresi rastgele atanmamış. Genellikle ISS’niz tarafından sağlanır. Bu, IP adresinizin gerçek fiziksel konumunuzu bulmak için kullanılabileceği anlamına gelir.

IP adresimi neden gizlemem gerekiyor??

IP adresimi neden gizlemem gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Nedenleri çoktur ve bunlar genellikle web’deki gizliliğinizle ilgilidir. Bazı insanlar web’de gezinirken daha dikkatli olmak isterler. Olmak için sebepleri var. Çünkü birçok güçlü varlığın internetteki insanları gözetlediği bilinmektedir. Bunlar NSA, CIA, vb. Gibi güçlü devlet kurumlarını içerir..

Bu tehdidin gizliliğiniz açısından ne kadar ciddi olduğunun farkında değilseniz, sadece Edward Snowden tarafından yayınlanan açıklamaları çok uzun zaman önce kontrol etmeniz gerekir. Ona göre, ajanslar tarama geçmişinizi kontrol etmek için IP adresinizi kullanır. Ve burada bitmiyorlar. Ayrıca, en samimi anlarında bile kameraları hacklediği ve insanları gözetledikleri bilinmektedir..

Çevrimiçi anonimlik ilgi duyacağınız bir şey olmasa bile, IP adresimi çevrimiçi olarak nasıl gizleyeceğimizi öğrenmemizin hala nedenleri var. IP maskeleme veya IP gölgeleme tekniklerini öğrenmenin bir başka nedeni, web’deki akış kanallarına erişmektir.

Örneğin, Disney + ‘a kullanılamadığı bir konumdan erişmek ve bu konumdan akış yapmak istiyorsanız, orijinal IP adresinizi maskelemeniz ve sahte bir IP adresi kullanmanız gerekir. Ama bunu nasıl yapabilirsin? Bu kolay!

IP Adresimi nasıl gizlerim?

Yukarıda açıklandığı gibi, IP adresinizi gizlemek birçok durumda gereklidir. IP adresinizi gizlemenin en iyi yolu kamuflaj uygulamaktır. Bu, görünürde gizlenirken gizli kalacağınız anlamına gelir. Web’deki hiçbir kuruluş gerçek konumunuzu veya kimliğinizi bulamaz.

IP adresinizi gizlemenin birçok yolu vardır. Bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

VPN ile IP Nasıl Gizlenir??

IP adresinize kamuflaj uygulamanın en kolay yolu bir VPN kullanmaktır. VPN kullanmanın birçok avantajı vardır. Sadece çevrimiçi anonimlik sunmaz; IP’nizi farklı bir konuma değiştirmenize ve favori kanallarınıza kolayca erişmenize olanak tanır.

VPN temel olarak VPN istemci uygulaması üzerinden erişilebilen bir sunucu ağıdır. Bu sunucular genellikle farklı ülkelere yayılır. Ve IP adresinizi değiştirmenize yardımcı olacak bir birincil işlevi var.

Bir VPN sunucusuna her bağlandığınızda, IP adresiniz bu sunucunun IP adresi biçimini alır. Bu, IP konumunuzu da değiştirir ve binlerce mil uzakta yaşıyor olsanız bile bir ülkeden ziyaretçi gibi davranabilirsiniz.

VPN’ler farklı şekillerde gelir. En iyi VPN hizmetleri birinci sınıf hizmetlerdir. Bunlar arasında PureVPN gibi diğerleri de var. Bu VPN hizmetleri en büyük sunucu ağlarına erişim sunar ve ayrıca kullanıcılarına en iyi güvenlik ve gizlilik özelliklerini sunar.

Örneğin PureVPN, 140 ülkede 2.000’den fazla sunucuya erişim sunuyor. Değiştirebileceğiniz 300.000’den fazla IP adresine erişim sunar. Ayrıca çevrimiçi iletişimlerinizi güvende tutmak için uçtan uca şifreleme sunar. Ayrıca Netflix ABD ve Disney + dahil olmak üzere favori kanallarınıza her yerden erişebilirsiniz.

PureVPN gibi bir hizmete bağlanmak IP adresimi gizlemenin en güvenli ve en kolay yoludur.

IP Adresini Sıçramak için Tor’u Kullanma

Tor, IP adresini gizlemenize yardımcı olan başka bir araçtır. IP adresini maskelemek için en eski yöntemdir. 2000’lerin başında, Tor sizi web’de gizli tutmanın bir yolunu buldu.

Temel olarak Tor, IP adresinizi farklı konumlara sıçrayabilen bir tarayıcı gibidir. Çevrimiçi trafiğiniz dünyanın dört bir yanındaki farklı sunuculardan geçer. Bu web üzerinde gizli tutar.

Ancak, Tor kullanımında birkaç sorun var. Birincisi, yavaş. IP’niz hızları düşüren farklı sunuculardan geçmelidir. Tor’u kullanmamanın bir başka nedeni de, gözetim ajansları tarafından zaten birçok kez ele geçirilmiş olmasıdır. Tor kullandıkları için şüpheli göründükleri için masumların üzerinde anket yapıldığı durumlar var.

IP Şifreleme Proxy’si

Proxy kullanmak IP adresimi gizlemenin başka bir yoludur. IP’nizi gizlemek için kullanabileceğiniz en temel seçenektir. Ancak, bir proxy biraz fazla basittir ve genellikle bir VPN hizmeti kullanarak gelen mükemmelliğe sahip değildir. IP adreslerinizi sızdırdığı bilinmektedir. IP’nizi gizli tutmak için gereken birçok önemli güvenlik özelliğine sahip değiller.

IP Adresinizi Gizlemek için Neden PureVPN Kullanıyorsunuz??

IP adresinizi gizli tutmanın birden fazla yolu vardır. IP adresinizi gizlemenin en iyi yolu PureVPN kullanmaktır. PureVPN ile 140 ülkeden 300.000’den fazla IP adresine erişebilir ve kullanabilirsiniz. Alabileceğiniz en iyi güvenlik ve anonimlikten yararlanabilirsiniz. Bu arada, en sevdiğiniz akış kanallarına her yerden erişebilir ve akış gerçekleştirebilirsiniz!

IP Adresleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

 • IP adresim nedir
 • IP Adresi Nasıl Gizlenir?
 • Anonim IP
 • Varsayılan giriş
 • Yönlendirici IP Adresi
 • Netgear Yönlendirici IP
 • Port numarası
 • Özel IP Adresi nedir
 • IPv6 Adresi nedir
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map