Jailbreak yapmak güvenli midir?


Jailbreak Güvenli mi?

Jailbreak yapmanın güvenli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz ve ne işe yarar? Akıllı telefonunuzu havaya uçurmak, üretici şirket tarafından kısıtlanan daha fazla özelliğe ve işleve erişmenizi sağlayabilir. Akıllı telefonunuzu havaya uçurmak, özellikle telefonunuzla yeni işlevler ve olasılıklar keşfetmek istiyorsanız, bazılarına süslü görünebilir. İnanılmaz derecede iyi gelebilir – telefonunuzu jailbreak yapmanın sonuçları veya yansımaları ciddi derecede tehlikeli olabilir. Asıl soru, oyunun ve riski almaya istekli olup olmadığın.


İPhone'unuz için jailbreak güvenli midir?

Jailbreak nedir?

Dönem Jailbreak anlamına gelir sistem düzeyinde değişiklik tarafından oluşturulan kısıtlamalardan veya engellerden kaçınmak için bir cihazın cihaz üreticisi. Bu terim akıllı telefonlar için yaygın olarak kullanılır, ancak PlayStation gibi oyun konsolları ve kısıtlı özelliklere sahip diğer elektronik cihazlar için de geçerlidir. bir jailbreak yapılmış iphone’lar üretici sınırlayıcılarını kolayca atlayabilir ve kısıtlı özelliklere erişebilir veya hatta kurabilir yetkisiz yazılım uygulama mağazasından indirilemez. Jailbreak işlemi, cihaz ayrıcalıklarınızı değiştirerek cihazınızın ayrıcalıklarını artıran bir istismar olarak çalışır. dahili işletim sistemi güvenlik özellikleri ve pil ömrü pahasına modlar ile birlikte güvenlik açıkları ve kararlılık sorunları. Jailbreak sadece iOS kullanıcıları arasında sınırlı değil.

Jailbreak Nasıl Çalışır?

elma kısıtlamayı seviyor onun kullanıcıların ayrıcalıkları. Genellikle dikte kullanıcı deneyimini ve bir cihazın nasıl kullanılması gerektiğini söyler – yeni satın aldığınız bir cihaz. Bu kısıtlamalardan birkaçını inceleyelim, Apple iPhone’lar bellek yükseltilemez, Apple iPod’lar ile senkronize edilmesi gerekiyor Apple iTunes müzik çalmak için, Apple Mac parçalar değiştirilemez ve iyi uygulamaların çoğu Uygulama mağazası ödenir. Tabii ki, kısıtlamalardan hoşlanmayan ve dolayısıyla jailbreak yapılmış telefonu tercih etmeyen Apple telefonu kullanıcıları var, çünkü kısıtlamaları atlamalarına ve Apple iPhone, Apple iPad ve diğer Apple Cihazlarını overclock etmelerine izin veriyor.

Jailbreak yapmak yasal mı?

IPhone’unuzu Jailbreak ile modlar veya özel çekirdek yerleşik işletim sisteminizin yerini alır ve jailbreak yapılmış iPhone’unuzu overclock etmenize, kısıtlanmış özelliklere erişmenize, uygulama mağazasından ücretsiz uygulamalar yüklemenize ve Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’ndan endişe etmeden izinsiz içeriğe erişmenize olanak tanır.

Ayrıca, iPhone jailbreak, stok iPhone işletim sistemiyle mümkün olmayan kullanıcı arayüzünü özelleştirmenizi sağlar. İPhone’unuzu Jailbreak yapmak büyüleyici görünüyor, ama soru, jailbreak yapmak mı gerekir? Jailbreak yapılmış iPhone’larda, cihazınızın güvenliği pahasına ekstra ayrıcalıklar elde edersiniz. Jailbreak yapmak güvenli midir? Hayır! Jailbroken telefon güvenlik açısından savunmasızdır ve hack, yetkisiz erişim ve e-posta adresi gibi bilgi hırsızlığına karşı daha hassastır. Yine de, karşılaştığınız 3 iOS telefondan 1’i jailbreak yapılmış iPhone ve Cydia’yı çalıştırıyor olabilir.

Jailbreak iPhone ve Kök iPhone

jailbreaking:

Jailbreak iPhone ve kök iPhone terimleri birbirinin yerine kullanılabilir, ancak jailbreak telefonu esas olarak iOS cihazlarıyla ilişkilidir. Öte yandan, köklenme genellikle Android cihazlarla ilişkilidir. Jailbreak yapan telefon veya köklendirme, stok işletim sistemindeki güvenlik açıklarını tanımlayan ve modlarla değiştiren bir işlemdir – kullanıcılara uygulama mağazasından erişilemeyen kısıtlı özelliklere erişim sağlar. Burada dikkat çeken bir nokta, süreç% 100 başarıyı garanti etmediği için jailbreaking telefon yeni başlayanlar tarafından denenmeyecek olmasıdır. İPhone’unuzu Jailbreak yaparken, yanlış çalıştırılırsa her zaman telefonu tuğlalama riski vardır. Ayrıca, iPhone’unuzu tekrar tekrar her yeniden başlattığınızda jailbreak yapmanız gereken zamanlar vardır.

Köklendirme Telefonu:

Köklü telefon ise, jailbreak ile karşılaştırıldığında daha az karmaşıktır. Bunun nedeni işletim sisteminin açıklığıdır. İşletim sistemi olarak Android, iOS’a kıyasla daha özgür. Android üreticileri köklenmeyi takdir etmiyor veya teşvik etmese de, süreci bir Android cihazda yürütmek iOS ile karşılaştırıldığında çok daha az zahmetli. Bir Android cihazı köklendirmenin, jailbreak yapan iOS’a kıyasla biraz izin verilebilir olduğunu söylemek güvenlidir. Eğer işler güneye inerse, köklü bir cihazı stok işletim sistemine geri döndürmek son çare olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, jailbreak’deki istenmeyen hatalar sizi geri yüklemek imkansız olan hatalı veya tuğla bir cihazla bırakabilir.

Jailbreak Cihaz Güvenliğini Tehlike Ediyor mu??

Jailbreak yapmanın cihazınızın güvenliğini nasıl olumsuz yönde etkileyebileceğine dair vagona atlamadan önce, cihazınızın güvenliği üzerinde ne gibi bir etkisi olduğunu anlamak kusursuzdur..

Apple tarafından garanti kapsamı yok:

Bir cihazı hapsetmek garantisini geçersiz kılar. Cihazınızda kötü bir şey olursa garanti talebiniz pencereden çıkar. Başarılı bir jailbreak yapmanıza rağmen, artık sınırsız erişime sahip bir cihazınız var. Ve tavşan deliğinin ne kadar derine gittiğini keşfetmek insan doğasıdır – her zaman kırmızı hapı seçeceğiz. İyi uygulamalar ve kötü uygulamalar var; kilitlenen uygulamalar ve ayrıca kötü amaçlı yazılımlar. Bu kısıtlamaların ilk etapta var olmasının bir nedeni var. Jailbroken cihazı, yetkisiz ve genellikle güvensiz sayfalardan bile API’ler yüklemenize olanak tanır – cihazınızın güvenliğini savunmasız bırakır.

Kararlılık ve Mobil Çökme:

Jailbroken cihazlar telefonun çökmesine karşı daha hassastır. Ayrıca, bazı uygulamalar amaçlandığı veya alıştığı şekilde çalışmayabilir. Resmi güncellemeler hapishane telefonları için bir felakettir. Resmi bir güncelleme, telefonunuzu tuğlalaştırmazsa, telefonunuzu aksatır, telefonunuzu bozar veya bazı özelliklere erişilemez hale gelir. Ayrıca, güncellemeler kötü amaçlı yazılımlara da eşlik edebilir. Bunun tek çözümü jailbreak’nin güncellenmiş sürümüdür ve genellikle haftalar, hatta aylar sürebilir.

Kötü amaçlı yazılım:

Özelleştirilmiş bir iOS cihazı size ne kadar havalı olursa olsun, jailbreak yapmamanızı öneririz. Jailbreak yapmaya çalıştığınızda, kaygısız bir kullanıcı olarak günleriniz sona erer. Garantiniz geçersizdir. Apple değil, bir uygulamanın güvenli olup olmadığına karar vereceksiniz, artık endişe duymuyorsunuz. Jailbreaks genellikle güvenlik tehditlerine eşlik eder, çünkü jailbreak’de yerleşik bir arka kapı olabilir. İOS aygıtınızı ürün yazılımı ile köklendirdiğiniz anda, yanlışlıkla telefonda depolanan tüm verilerinize ve bilgilerinize erişim verebilirsiniz..

Veri ihlalleri:

Kötü şöhretli jailbreak hackleme olaylarından biri, 2015 yılında Çinli hackerların jailbreak yapmaya çalışan 225.000 kişinin iCloud giriş bilgilerine erişmesi ile oldu. Hack, bilgisayar korsanlarının kullanıcıların cihazlarına sızmasına yardımcı olan jailbreak ince ayarlarında oluşturulan arka kapılar tarafından kolaylaştırıldı..

İşte bu yüzden iPhone’unuzu hapse atmanızı önermiyoruz

Şimdiye kadar, bir cihazı jailbreak’in güvenli olmadığını ve cihazınızın güvenliğini tehlikeye atabileceğini biliyor olabilirsiniz. Jailbreak yapmak sadece cihazınızın garantisini geçersiz kılmakla kalmaz, aynı zamanda yanlış çalıştırılırsa sizi tuğlalı bir cihazla bırakabilir. Resmi güncellemeler bir felaket haline gelir ve sinir bozucu aksaklıklara eşlik eder, bu da cihazınızın gereksiz duraklamalar yaşamasına neden olur. Artık şirketin endişesi olmadığından pratikte kendi merhametinize bırakıldınız. Kendi başınıza iyi bir uygulama ile kötü amaçlı yazılım arasında ayrım yapmanız gerekebilir.

Açıkçası, işler yanlara giderse, kurtarmaya kimse gelmez. Bu nedenle, bir acemi iseniz, bir jailbreak girişiminde bulunmamanızı ya da birisinden sizin için yapmasını istememenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bazen, olması gerektiği gibi çalışan yeni bir cihazın kutusunun açılması yeterlidir. Ancak, hevesli bir teknoloji meraklısıysanız, git bacağınızı kırın. Yeni şeyleri test etmek fantezi, özelleştirilmiş iOS cihazı kulağa hoş geliyor ve güvenli değil, her zaman güvende!

Çevrimiçi gizliliğinizi geri almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzları kontrol etmek isteyebilirsiniz:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me