Kodi’yi Amazon Fire Stick ve Fire TV’ye Yükleme


Kodi’yi Amazon Fire Stick ve Fire TV’ye Yükleme

17 Ekim 2019

Kodi izlemeyi seviyor musunuz? Daha sonra bu kılavuzda Kodi’yi Amazon Fire Stick ve Fire TV’ye nasıl yükleyeceğinizi öğrenin. Bunun da ötesinde, en iyi Kodi eklentilerine erişmek ve evde sıkıntıdan kurtulmak için PureVPN’i sadece 0,99 $ karşılığında alın.

Amazon Fire Stick, her zaman hareket halinde olan ve yeni bir yere her gittiğinde tüm eğlence deneyimlerini almak isteyen insanlar için mükemmel bir akış hizmetidir. TV şovları, filmler ve farklı türlerin belgeselleri gibi çeşitli içeriklere sahiptir. Kullanabileceğiniz çok şey var, ancak Kodi’yi Fire Stick’e alarak hayatınızı sonsuz içerikle renklendirebilirsiniz..

Ne yazık ki, Amazon Fire Stick şu anda daha fazla Amazon Prime hesabı olan ABD kullanıcılarını hedeflemeye odaklanmıştır. Bir tane yoksa, Amazon Fire Stick’in yalnızca çok az içerik sunan temel bir sürümüne erişebilirsiniz..

Bu arada, Kodi, açık kaynak koduna sahip, sınırsız sayıda eklenti kullanmanıza ve Kodi medya oynatıcı uygulamasında sınırsız içeriğe erişmenize izin veren harika bir akış medya oynatıcısıdır. Kodi üçüncü taraf bir uygulama olduğundan, cihazınızın bilinmeyen kaynaklardan indirmelere ve yüklemelere izin vermesine izin vermedikçe Fire Stick’inize yüklenemez – daha fazlası.

Ancak, insanların son zamanlarda yaptıkları budur ve bu makalede “Amazon Fire Stick’in Kodi ile kullanılması” açıklanmaktadır..

Bölgenizde Amazon Hesabı Nasıl Alınır

ne yazık ki, Amazon TV Fire Stick yalnızca ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Japonya gibi birkaç ülkeyle sınırlıdır. Bu ülkelerin dışında, bölgesel sınırlamalar nedeniyle Amazon Prime’a erişemezsiniz.

Amazon Fire Stick, bölgenize dayalı olarak erişiminizi kısıtlar, bu nedenle Fransa, İspanya veya Asya’nın başka bir bölgesinde yer alıyorsanız, hizmetlerin engellenmesi ve kullanılamamasıyla karşılaşmaya devam edersiniz. Yukarıda belirtilen bölgelerin dışındaki hizmetlere erişmek için IP adresinizi değiştirmeniz gerekir ve bunu yapmanın en iyi yolu bir VPN kullanmaktır..

Kodi Amazon Fire Stick’e Nasıl Kurulur

Kodi’yi Fire Stick’e yüklemek son derece kolaydır. Daha önce Amazon Fire Stick veya Amazon Fire TV’nize bir uygulama yüklediyseniz, Kodi’yi yüklemek sizin için sorun olmayacaktır. Ancak, daha önce herhangi bir uygulama yüklemediyseniz, aşağıdaki talimatları izleyebilir ve kurulum sürecinde kolayca gezinebilirsiniz:

Cihaz Ayarlarına Erişim

Amazon Fire Stick’inizdeki ayarlar menüsüne gidin ve Cihaz’ı tıklayın

Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamaları Etkinleştir

Cihaz menüsünden Geliştirici seçeneklerine gidin. “Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulamalar” yazan seçeneği arayın ve etkinleştirildiğinden emin olun.

Bir Downloader Uygulaması Alın

Ücretsiz indirilebilen birçok harika indirme uygulaması vardır. Daha iyi yorumlar ve kullanılabilirlik bulabileceğiniz bir tane seçebilirsiniz.

Downloader Kullanarak Kodi’yi İndirin

Downloader’ı Amazon Fire Stick’inize indirdikten sonra Kodi’yi yüklemeye devam edin. İndiricinizi başlatın ve indiriciyi Kodi kurulum dosyasına yönlendirmek için aşağıdaki URL’yi girin.

Tercih Ettiğiniz Kodi Eklentilerini Edinin

Kodi’ye eklentiler yüklemek basittir. İhtiyacınız olan doğru eklentiden emin olmanız yeterlidir. Bunun nedeni, ücretsiz indirmeler için binlerce video eklentisinin bulunması ve her birinin farklı içerik sunmasıdır. Fire Stick’te Kodi’yi izlemek için video eklentilerinin nasıl yükleneceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Kodi ile Her Zaman Bir VPN Kullanın

Kodi, son zamanlarda içerik üreticileri ve dağıtıcıları arasındaki ateşli tartışmaların merkezinde yer aldı. Birçoğu Kodi’nin içerik korsanlığını kolaylaştırdığını ve bu nedenle yasaklanması gerektiğini iddia ediyor. Sonuç olarak, birçok ülke Kodi’nin demografik özelliklerinde kullanımını düzenledi ve genellikle Kodi kullanıcılarını ağır para cezalarıyla tokatladı.

Kodi’yi VPN olmadan kullanmanın tek dezavantajı bu değil. Online olarak sunulan Kodi eklentilerinin çoğu açık kaynak kodludur. Bu nedenle, bu eklentilerin orijinalliği ve şeffaflığı asla garanti edilemez. Geçmişte, birçok Kodi eklentisinin rızası veya bilgisi olmadan gizli kullanıcı verilerini çaldığı bildirildi.

Verilerinizi çevrimiçi ortamda güvende tutmak ve hükümetinizin Kodi’yi kullanmak için verdiği para cezalarından korunmak için PureVPN gibi birinci sınıf bir VPN kullanın. Bağlantı kurulduğunda, konum bilgilerinizi içeren gerçek IP adresiniz maskelenir ve yerini yeni bir sahte IP adresi alır. Bu, Kodi’deki tüm kısıtlamalardan kaçınmanıza ve en sevdiğiniz içeriğe tam bir gönül rahatlığıyla erişmenize olanak tanıyan yeni bir çevrimiçi kimlik sağlar..

Amazon Fire Stick’e PureVPN’i nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır,

  1. PureVPN’e kaydolun
  2. Fire Stick için PureVPN’i edinin
  3. Yükleyin, kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın ve ardından bağlanın
  4. Tercih ettiğiniz sunucu olarak ABD’yi seçin
  5. Dünyanın dört bir yanından Amazon hizmetlerinin tadını çıkarın

PureVPN’i başarıyla kurduktan sonra, daha önce bölgenizde engellenen tüm Amazon hizmetlerine erişebileceksiniz. Kodi’yi Fire Stick’te kurmak ve izlemek mümkün olduğunca kolaydır.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me