Netflix Apple TV’de çalışmıyor mu? Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Netflix Apple TV’de çalışmıyor mu? Nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

03 Mart 2020


Apple TV kullanıcıları, Netflix uygulamasını 2. nesil ve daha yüksek cihazlarında kullanırken farklı akışla ilgili sorunlarla karşı karşıyadır. Bazı durumlarda, kullanıcılar “Netflix Şu Anda Kullanılamıyor” mesajını içeren bir hata ile karşılaşırlar, diğerlerinde Netflix çökmeye devam eder; bazı kullanıcılar Netflix’in Apple TV’de hiç sesi olmadığını görebilir. Siz de bu can sıkıcı sorunlardan herhangi biriyle karşılaşıyorsanız, aşağıdaki sorun giderme kılavuzu için okuyun.

Netflix Apple TV'de çalışmıyor

Netflix artık Apple TV 2 ve üstü için resmi olarak kullanılabilir. Sonunda Apple TV kullanıcıları, neredeyse işe yaramayan farklı DIY çözümlerini denemekten vazgeçtiler. Apple TV, Amazon Prime ve Hulu gibi neredeyse tüm büyük akış hizmetlerine ev sahipliği yapıyor, ancak Netflix listeye eklendiğinde, Apple TV akış topluluğunda sıcak bir seçim haline geldi.

Apple TV’deki Netflix, benzersiz bir akış deneyimi sunar, ancak tıpkı Netflix tarafından desteklenen tüm cihazlar gibi, kullanıcıların sık sık karşılaştığı belirli engeller de vardır. Başlangıçta bahsettiğimiz sorunlardan herhangi biriyle de karşılaşıyorsanız, belirli çözümleri için aşağı kaydırın.

“Netflix Şu Anda Kullanılamıyor”

“Netflix şu anda kullanılamıyor” şeklinde bir hata mesajı alıyorsanız, aşağıda deneyebileceğiniz bazı hızlı düzeltmeler bulunmaktadır.

Netflix’i Başka Bir Cihazda Kontrol Etme

Ağ bağlantınızla ilgili bir sorun olup olmadığını görmek için Netflix’i akıllı telefon veya PC gibi farklı bir cihazda kullanmayı deneyin. Netflix diğer cihazda iyi çalışıyorsa, sorun Apple TV’nizde yatmaktadır..

Netflix’i Apple TV’ye yeniden yükleyin

Netflix uygulamasını Apple TV’nizden silebilir ve ardından sorunu çözüp çözemeyeceğini görmek için tekrar yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Dokunmatik alanınızdaki orta düğmeyi basılı tutun, Netflix’in titremeye başladığını göreceksiniz
 • Şimdi oynat düğmesine basın
 • ‘Sil’i seçin
 • Şimdi App Store’a gidin, Netflix’i arayın ve yeniden yükleyin

Apple TV Cihazınızı Yeniden Başlatın

Apple TV’nizi birkaç dakika fişten çekebilir ve yeniden başlatmak için tekrar açabilirsiniz. Veya bunu ‘ayarlar’dan yapabilirsiniz.

 • “Ayarlar”, “4K / 4. nesil cihaz” için “sistem” veya “Genel” e gidin; 3. nesil ve altı için
 • Şimdi ‘Yeniden Başlat’ı seçin.

Apple tvOS Güncellemesini kontrol edin

Bekleyen bir Apple tvOS güncellemesini aşağıdaki adımları uygulayarak kontrol edebilirsiniz. “Ayarlar” ı seçin. > “Sistem” veya “Genel” > ‘Yazılım Güncellemeleri’. Bir güncelleme varsa, Software Yazılımı Güncelle ’veya Automat Otomatik Olarak Güncelle’yi seçin, ardından‘ İndir ve yükle’yi seçin

Apple TV Ayarlarını Sıfırla

Apple TV’nizdeki tüm ayarların sıfırlanması sorunu çözebilir. ‘Ayarlar’ ↦ Genel ↦ Sıfırla All Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin

İnternet bağlantınızı kontrol edin

Ayarları aç’ > ‘Ağ’ > “Test ağı” > ‘Evet’ > Şimdi internet bağlantınızdan beklenen indirme hızını seçin.

Ağ Ayarları Güncellemesini Kontrol Et

Ağ ayarlarını şu şekilde güncelleyebilirsiniz:

 • “Ayarlar” ı, ardından “Genel” i, ardından “Ağ” ı ve “Kablosuz” veya “Ethernet” i açın.
 • Ethernet kullanıcıları için: “Ethernet” i seçin > “IP’yi yapılandırın” > “Otomatik” i seçin. Şimdi “DNS’yi Yapılandır” ı seçin > ‘Otomatik.’
 • Kablosuz kullanıcılar için: Kablosuz ağı seçin > “IP’yi yapılandırın” > “Otomatik” i seçin. Şimdi “DNS’yi Yapılandır” ı seçin > ‘Otomatik.’

İşte Netflix Apple TV kullanıcıları tarafından en sık karşılaşılan hatalar için bazı hızlı düzeltmeler. Hemen bir sonraki soruna ve sorun giderme kılavuzuna geçelim.

Netflix’te Ses Yok

İnsanlar ayrıca Netflix’in Apple TV’de ses çıkışı olmadığından şikayet ediyorlar. Bu sorunu da yaşıyorsanız, aşağıdaki çözümleri kontrol edin.

Farklı bir Film veya Gösteri Oynatmayı deneyin

Bazen Netflix’in kütüphanedeki bozuk veya bozuk bir başlık nedeniyle sesi olmayabilir. Sorun söz konusu başlık veya Netflix uygulamasının kendisindeyse başka bir film veya TV şovu oynatabilirsiniz.

Cihazdaki Ses Ayarlarını Yapma

Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Apple TV’nizdeki ses ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

2. ve 3. Nesil Apple TV kullanıcıları için: “Ayarlar” a gidin > ‘Video ve Ses’ > ‘Ses formatı’ > ‘Dolby’ > “Otomatik” i seçin ve Netflix’i kontrol edin.

4. Nesil ve 4K Apple TV kullanıcıları için: ‘Ayarlar’ ↦ ‘Video ve Ses’ ↦ ‘Ses Biçimi’ ↦ format Biçimi değiştir ’↦‘ Mümkün olan en iyi şekilde kullan ’seçeneğini açın.

Donanım Bağlantısı Sorunlarını Kontrol Edin

Cihazınızda bir donanım bağlantısı sorunu varsa Netflix de ses kaybedebilir. Bu sorunları nasıl kontrol edip giderebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bir HDMI kablosu kullanın it Doğrudan TV’ye bağlayın ↦ HDMI kablosunun uçlarını ters çevirin another Başka bir HDMI kablosu deneyin ↦ Yeni bir HDMI bağlantı noktası deneyin

Yukarıdaki çözümler Netflix uygulamanızı hemen mükemmel görsel-işitsel sağlık haline getirebilir. Şimdi, daha fazla uzatmadan, bir sonraki probleme geçelim.

Apple TV’de Netflix Uygulaması Çöküyor

Apple TV cihazınızdaki Netflix uygulamasının tekrar tekrar çökmeye başladığını fark ederseniz, aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz. Çözümler, sorun yok için özetlediğimiz çözümlerle neredeyse aynıdır. 1, bu yüzden çoğu için ayrıntıları atlayacağız.

 • Apple TVOS’unuzu güncelleyin
 • Ağ Bağlantısını Test Edin
 • Yönlendiriciyi Yeniden Başlat >>Apple Ayarlarını Varsayılana Sıfırla
 • Apple TV Cihazınızı yeniden başlatın
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map