Netflix Bölgesi Herhangi Bir Ülkeden Nasıl Değiştirilir


Netflix Bölgesi Herhangi Bir Ülkeden Nasıl Değiştirilir

24 Mart 2020


Netflix bölgelerini değiştirmenin ve daha fazla kütüphaneye erişmenin en iyi yolu bir VPN kullanmaktır. PureVPN kullanarak herhangi bir ülkenin sunucusuna kolayca bağlanabilir ve en sevdiğiniz TV şovlarını izleyebilirsiniz. PureVPN, Netflix bölgelerinin kilidini açmanıza ve kilitleme sırasında stresten kaçınmanıza yardımcı olmak için sadece 0,99 ABD doları olan 7 günlük bir deneme sunuyor.

Netflix Bölgesi Nasıl Değiştirilir

Netflix, her zamankinden daha fazla muhteşem orijinaller ve filmler üretmeye geri dönüyor. Sonuçta, artık izleyicileri hizmetine sadık tutarken karşı durmak için daha fazla rekabet var.

Ancak, kitaplığınızda ABD’deki arkadaşlarınızdan birinin size önerdiği bir gişe rekorları kıran film bulamadığınızda hayal kırıklığı ortaya çıkar. Kataloğun tamamını gözden kaçırıyorsunuz ve yine de bir düzine kez izlediğiniz içerikten başka bir şey görmüyorsunuz.

Kalbi kırık mı? Gerek yok!

Netflix bölgenizi değiştirmenin ve binlerce daha fazla film, TV şovu, docu serisi ve diğer içeriği görüntülemenin hızlı bir yolu var.

Tek ihtiyacınız olan bir VPN.

Netflix Bölgesini Her Yerden Herhangi Bir Ülkeye Değiştirme

Sanal özel ağ, mevcut Netflix bölgenizi değiştirmek ve ABD gibi diğer bölgelerden içeriği izlemek için ihtiyacınız olan şeydir.

Netflix, hangi içerik veya kütüphanenin hangi bölgesel kitleye gösterileceğini belirleme konusunda yatırımcılarına ve üreticilerine güveniyor. Yayın lisanslarına ve politikalarına uyması gerektiğinden, herhangi bir ülkeye herhangi bir içerik yayınlayamaz.

Bu nedenle Netflix, gelen her IP’yi farklı uygulamalarla izler ve bölgesel kısıtlamalar koyar.

IP’niz sorunun kaynağı olduğundan, bir VPN kullanarak bu sorunun bir anda ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bir VPN bağlantısının arkasındayken, IP’nizi taklit edebilir veya istediğiniz herhangi bir bölgeyle değiştirebilirsiniz..

Sonuçta, istediğiniz bölgenin içeriğine her yerden erişebilir ve izleyebilirsiniz. PureVPN ile Netflix bölgenizi herhangi bir ülkeye nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • İstediğiniz PureVPN planını seçin ve abone olun
 • Cihazınız için istediğiniz uygulamayı indirin ve yükleyin
 • Kimlik bilgilerini kullanarak uygulamayı başlatın
 • Popüler Web Siteleri sekmesine git
 • Netflix ABD’yi bulmak için kaydırın
 • Connect’e basın ve Netflix bölgesini anında ABD’ye değiştirin

Netflix Diğer Ülkelerde Kullanılabilir mi??

Evet, akış hizmeti birçok ülkede kullanılabilir. Aslında, dünya genelinde 180’den fazla bölgede mevcuttur. Belki de bu kadar büyük bir kapsama sahip olan nadir birkaç akış hizmetinden biridir.

Ancak başka bir yere seyahat ederseniz veya yer değiştirirseniz bazı rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, yurtdışına seyahat ederken Netflix’in MY LIST özelliğine erişemeyebilirsiniz.

Ayrıca Ebeveyn Rehberliği ayarlarınızı yeniden ayarlamanız gerekir.

Yeni konumunuzdan gerçek zamanlı aktarım hizmetine yeniden konumlandırmanız ve abone olmayı planlıyorsanız, para birimi farklılıkları nedeniyle fiyat ayrımcılığına katlanmak zorunda kalacaksınız.

Dahası, akış devi bu bölgelerin yayın lisanslarına göre içeriği ayırmıştır. Örneğin, Kanada bölgesi Netflix’in orijinal kütüphanesinin yaklaşık% 55’ine erişebilir.

Benzer şekilde, Avustralya’ya seyahat ediyorsanız veya Avustralya’ya yerleşiyorsanız, TV şovlarının ve filmlerinin yalnızca% 35’ine erişebilirsiniz. Benzer şekilde, ABD hariç her bölgenin Netflix’in tam kataloğuna sınırlı erişimi vardır.

Bu nedenle, mevcut aboneliğinizle binlerce daha fazla içeriğe erişmek istiyorsanız Netflix bölgenizi değiştirmeniz gerekebilir.

Çoğu Kullanıcı Neden Netflix Bölgesini ABD’ye Değiştiriyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, ABD kütüphanesi Netflix’in şu anda sahip olduğu tam içerik kataloğuna sahiptir. Bunun nedeni, diğer ülkelerdeki hemen hemen her Netflix görüntüleyicisinin ABD Netflix kütüphanesine erişmek istemesidir..

Bunun dışında, ABD kütüphanesi, sadece bu bölgeye özel filmlerin yanı sıra muhteşem TV şovlarının büyük bir listesini hazırlıyor. Örneğin, Netflix’in Tremors 5, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, Kuş Beyin, Katil Kasırgaları, Günah Şehri ve The Rounders gibi diğer bölgesel kütüphanelerinde aşağıdaki başlıkları bulamıyorsunuz..

Yabancı stüdyolardan içerik keşfetmekle ilgileniyorsanız, Netflix’in birden fazla bölgesine erişim sunan bir VPN’ye abone olarak da bunu yapabilirsiniz. (İleride daha fazlası)

Yaygın Olarak Kullanılan Aygıtlarda Netflix Bölgeleri Nasıl Değiştirilir

Android, Windows, iOS veya Mac’inizse, bir VPN kurmak ve Netflix bölgesini değiştirmek kolaydır. Daha önce de belirtildiği gibi, Netflix ülkenizi değiştirmek için yalnızca PureVPN uygulamasını ayarlamanız ve Popüler Web Sitesi sekmesine bakmanız gerekir.

Ancak bir VPN ile uyumlu olmayan cihazlar için de aynı şeyi bekleyemezsiniz. Ama endişelenme. Tercih ettiğiniz cihazlarda Netflix bölgenizi değiştirebileceğiniz kolay bir geçici çözüm var.

PS4, Xbox One, Samsung Smart TV ve LG Smart TV’de Netflix bölgenizi değiştirmek için atmanız gereken aşağıdaki adımlar:

 • PureVPN’i tercih ettiğiniz yönlendiriciye yükleyin
 • Oyun konsolunuzu veya Smart TV’nizi VPN özellikli yönlendiriciye bağlayın
 • Özel Netflix ABD sunucumuza bağlanmak için aşağıdaki sunuculardan herhangi birini kullanın:
 • abc1.ptoserver.com veya abcgo.pointtoserver.com veya netflix-us.pointtoserver.com
 • Netflix’e istediğiniz cihazlardan erişin ve izleyin

Sıkça Sorulan Sorular

Ücretsiz VPN’ler Netflix Bölgenizi Herhangi Bir Ülkeye Değiştirmek İçin İyi mi??

Ücretsiz VPN hizmetleri genellikle VPN kullanıcılarının ilk tercihidir. Sonuçta, kim özgürce istemez ki? Popülerliğinden bağımsız olarak, ücretsiz hizmetler ücretli hizmetler ile karşılaştırıldığında o kadar güvenilir değildir..

Yeni başlayanlar için, ücretsiz bir hizmet bugün Netflix bölgesini değiştirmenize yardımcı olabilir, ancak yarından asla emin olamazsınız. VPN hizmetlerini izlemek ve IP havuzunu yasaklamak söz konusu olduğunda Netflix oldukça katıdır.

Ücretsiz hizmetler iyi bir altyapıya ve büyük bir IP havuzuna sahip olmadığından, hiçbir zaman yasaklardan kurtulamazlar. Ayrıca, ücretsiz hizmetler de ücretli VPN’lerin kolayca düzeltebileceği Netflix proxy hata sorunlarına eğilimlidir.

Herhangi bir ücretsiz VPN hizmetini seçmek istememenizin başka bir nedeni olabilir ve bu da veri günlüğü sorunlarıdır. Ücretsiz hizmetler kullanıcıların verilerini depolar ve reklamverenler gibi üçüncü taraflara satar.

Herkes için mantıklı seçim PureVPN gibi premium bir VPN hizmeti seçmek ve tüm yıl boyunca Netflix ABD ve diğer kütüphanelere sorunsuz erişim sağlamaktır.

PureVPN’de Hangi Ülkelerin Netflix Sürümleri Var?

PureVPN, görüntüleyenlerin dünyanın herhangi bir yerinden erişebileceği en fazla yedi Netflix kütüphanesine erişim sunar. Bizim app Netflix ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Japonya, Fransa ve Almanya erişmenize izin verebilir.

Uygulamalarımız üzerinden cihazınızdaki Netflix bölgesel kitaplıklarına kolayca erişebilirsiniz. Öncelikle VPN’yi yönlendiricinize yüklemeniz gereken bir oyun konsolu gibi herhangi bir cihaz kullanıyorsanız, Netflix bölgesini burada belirtilen ülkelerin sunucularıyla değiştirebilirsiniz:

Netflix ABD için:

abc1.ptoserver.com

abcgo.pointtoserver.com

netflix-us.pointtoserver.com

Netflix Avustralya için:

streaming-au-tcp2.ptoserver.com

streaming-au-udp2.ptoserver.com

Netflix Kanada için:

ca2-ovpn-tcp.pointtoserver.com

ca2-ovpn-udp.pointtoserver.com

Netflix Almanya için:

streaming-de-tcp2.ptoserver.com

streaming-de-udp2.ptoserver.com

Netflix Japonya için:

jp2-ovpn.pointtoserver.com

Netflix Fransa için:

streaming-fr-tcp2.ptoserver.com

streaming-fr-udp2.ptoserver.com

Netflix Neden Diğer Ülkelerde Daha İyi??

ABD, muhteşem TV şovlarını ve filmlerini izleyebileceğiniz tek kütüphane değil. Aslında, yabancı çalışmalar da bazı harika içerikler sunarak merkez sahne alıyor.

Bölgenizde bulunmayan yabancı Netflix içeriğine erişerek tıkınırcasına izleme listenize daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me