Netflix Firestick Üzerinde Çalışmıyor mu?


Netflix Firestick’te Çalışmıyor?

03 Mart 2020


Netflix Firestick kullanıcıları, “Üzgünüz, Netflix hizmetine erişemedik” mesajının eşlik ettiği korkunç bir hata kodu 0013’ü yaygın olarak bildiriyorlar. Siz de aynı sorunla karşı karşıyaysanız, bu sorun giderme kılavuzunu izleyin ve akışa geçin.

Netflix Firestick'te Çalışmıyor

Netflix ve Firestick birlikte, daha büyük ekranlarda mükemmel kablosuz video akışı kaynağı yapar. Tek ihtiyacınız olan kararlı bir internet bağlantısı, seçtiğiniz bir Netflix planı ve bir Firestick cihazı. İnsanların büyük bir çoğunluğu, TV’lerinde gelişmiş bir akış deneyiminin tadını çıkarmak için Netflix ve Firestick ikilisinden faydalanıyor..

Bir noktada Firestick cihazınızdan Netflix hizmetine ulaşmasını durduran bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu genellikle “Üzgünüz, Netflix hizmetine erişemedik” mesajıyla birlikte 0013 hata kodu ile gösterilir. Sorunu kesin olarak belirlemek genellikle zor olsa da, aşağıda kötü hatayı çözmeyi deneyebileceğiniz birkaç hızlı düzeltme bulunmaktadır..

Sorun giderme kılavuzu

Aşağıdaki yöntemler, aynı sorunla karşılaşan bir dizi Netflix Firestick kullanıcısı tarafından test edilmiştir ve bir cazibe gibi çalıştılar. Onları kendiniz denemekten ve sevgiyi başkalarıyla da paylaşmaktan çekinmeyin.

Çözüm 1: İnternet Bağlantınızı Test Edin

Deneyebileceğiniz ilk şey, bağlantı sorunları için Wi-Fi ağınızı kontrol etmektir. Bunu, ağı akıllı telefon veya PC gibi farklı bir cihazda test ederek yapabilirsiniz. Diğer cihazda da bağlantı olmadığını fark ederseniz, sorun ağınızla ilgilidir. Netflix diğer cihazda iyi çalışıyorsa, sorun Firestick’in Netflix’e özel bağlantısında yatmaktadır. Ağ bağlantısını test etmek için başka bir bağlantınız yoksa Firestick’te Hulu veya Amazon Prime gibi başka bir akış kanalı çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Çözüm 2: Firestick Cihazınızı Güç Çevrimi

Firestick cihazınızı kapatıp açın. En belirgin çözüm olsa da, çoğu zaman işe yarayan çözüm de budur. Temel olarak Firestick’iniz küçük bir Android bilgisayardır, böylece kapatılıp açılması cihazınızın Netflix’e olan bağlantısını geri yükleyebilir. Cihazı 30 saniye boyunca çıkarıp tekrar takın. Sorun hala çözülmezse, sonraki çözüme geçin.

Çözüm 3: Önbelleği Temizle

Firestick, sınırlı depolama alanına sahip küçük bir bilgisayar gibidir ve Netflix için depolanan verilerin soruna neden olması olasıdır. Deneyebileceğiniz bir sonraki şey, aşağıdaki adımları izleyerek Netflix uygulama verilerini ve önbelleğini Firestick cihazınızdan temizlemektir..

 • Firestick cihazınızın ana sayfa düğmesine basın ve ana menüden “Ayarlar” a gidin
 • Ayarlar altında ‘Uygulamalar’ı ve ardından installed Yönetilen uygulamalar’ı seçin
 • Netflix’e gidin ve seçin
 • Stop Durmaya zorla’yı tıklayın ve ‘Önbelleği temizle’yi tıklamak için aşağı kaydırın
 • Tüm veriler ve önbellek temizlendikten sonra, yeni bir başlangıç ​​yapmak için cihazınızı kapatıp açın
 • Firestick ana ekranına gidin ve Netflix’i tekrar açın

Bu sorunu çözerse, sizin için iyi. Başlamazsa, sonraki çözümü deneyin.

4.Çözüm: Netflix uygulamasını kaldırın ve yeniden yükleyin

Sorunu çözüp çözmediğini görmek için Netflix uygulamasını kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

 • Firestick ana ekranına gidin ve ‘Ayarlar’ı seçin
 • “Uygulamalar” ı ve ardından “Yönetilen yüklü uygulamalar” ı seçin
 • “Netflix” i açın ve “Kaldır” seçeneğini belirtin
 • Firestick evine geri dön
 • Ekranın üst kısmındaki arama çubuğuna ‘Netflix yazın ve arama simgesine basın
 • Listeden Netflix uygulamasını açın
 • “Yükle” yi tıklayın

Şimdi Netflix yeniden yüklendikten sonra kimlik bilgilerinizi tekrar girmeniz istenecektir. Giriş yapın ve sorunun devam edip etmediğini görün. Varsa, çözüm no. 5.

Çözüm 5: Firestick’te Netflix uygulamasını güncelleyin

Cihazınızdaki Netflix uygulamasında bekleyen bir güncelleme varsa sorunlar da ortaya çıkabilir. Bu durumda, uygulamayı en son sürüme güncellemeniz sizi anında akışa geri getirebilir. Uygulamayı açtığınızda, kullanılabilir bir güncelleme varsa size bildirilir. Bu yardımcı olmasa bile, Firestick ürün yazılımını hızlı bir düzeltme olarak güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Çözüm 6: Firestick’te Netflix uygulamasını güncelleyin

Netflix uygulamasını güncellemek bile yardımcı olmaz, Firestick ürün yazılımını hızlı bir düzeltme olarak güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Firestick ana ekranına ve “Ayarlar” a gidin
 • “Sistem” e gidin ve “Hakkında” ya hafifçe vurun. Burada Firestick’in mevcut ürün yazılımı sürümünü görebilirsiniz
 • “Sistem güncellemesini kontrol et” i tıklayın. Firestick’in bekleyen bir güncellemesi varsa otomatik olarak indirilmeye başlar
 • İndirme işlemi tamamlandığında, system Sistem güncellemesini yükle’yi tıklayın. Aygıtı yeniden başlatarak otomatik kurulmasına da izin verebilirsiniz

Çözüm 7: Firestick’i Sıfırla

Son çare olarak, bu adımları kullanarak hatayı gidermek için Firestick’i varsayılan ayarlarına sıfırlayabilirsiniz..

 • Firestick ana sayfasına gidin ve “Ayarlar” ı açın
 • “Sistem” e gidin ve “Fabrika varsayılanlarına sıfırla” yı seçmek için aşağı kaydırın
 • Şimdi bir raptiye girmeniz istenebilir (ayarladıysanız). Girin ve “Sıfırla” yı seçin

Şimdi Firestick varsayılan ayarlarına geri dönecek ve umarım Netflix’i çalışır hale getirecek.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map