Netflix İndirme Neden Çalışmıyor ve Nasıl Onarılır


Netflix İndirme Neden Çalışmıyor ve Nasıl Onarılır

03 Mart 2020


Arabelleksiz çevrimiçi akış deneyimi dışında Netflix, kullanıcılarının film ve TV şovları indirmesine ve daha sonra çevrimdışı izlemesine izin verir. İnternet bağlantısını bulamayacağınız bir uçuşa binmek gibi durumlarda kullanışlı bir seçenek olarak geliyor. Bununla birlikte, kullanıcılar genellikle Netflix indirme seçeneğinin tanımlanmayan bir nedenden dolayı çalışmadığını fark ettiğinde, bu kullanışlı özellik sinir bozucu bir özelliğe dönüşebilir. Aşağıda, tekrar tekrar çalışmasını sağlamak için olası nedenlerini ve birkaç hızlı düzeltmeyi özetledik.

Netflix İndirme Çalışmıyor

Netflix indirme sorunları birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Bazen, indirme seçeneğinin belirli bir başlık için hiç kullanılabilir olmadığını görebilirsiniz. Diğer durumlarda Netflix, indirme düğmesini tıkladığınızda size “Bu indirme ile ilgili bir sorun vardı” veya “İndirme başarısız oldu” hata kodunu sunar..

Soruna Ne Sebep Olur?

Netflix’te film veya TV şovu indirememenizin altında yatan birkaç neden olabilir. En yaygın olanları:

Uyumsuz bir cihaz kullanıyorsunuz

Netflix indirme özelliğini kullanmak için aşağıdakileri kullanmanız gerekir: Windows 10 Sürüm 1607 (Yıldönümü Güncellemesi) ve üstünde çalışan Windows PC veya tablet; iOS 9 veya üstünde çalışan iPhone, iPad, iPod; Android 4.4.2 veya sonraki sürümlerde Android telefon veya tablet.

Netflix uygulamanızın güncellenmesi gerekiyor

Yukarıda belirtildiği gibi uyumlu bir cihaz kullanıyorsanız, cihazınızda Netflix uygulamasının eski bir sürümünü kullanmanız mümkündür. Netflix uygulamanızı çevrimiçi olarak mevcut en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

Bu belirli başlık indirilemiyor

Belirli bir filmde veya TV şovunda indirme düğmesinin kullanılamadığını görürseniz, Netflix’in yalnızca başlık için yalnızca akış haklarına sahip olduğu anlamına gelir. Böylece, çevrimdışı izlemek için indiremezsiniz. Bazı Netflix orijinalleri bile yalnızca çevrimiçi olarak yayınlanabilir, çevrimdışı değil.

Bölgenizde bulunmayan bir başlığı indirmek için bir Netflix VPN’ye bağlanmanız ve sanal konumunuzu bu başlığın bulunduğu bir bölgeye değiştirmeniz gerekebilir.

Netflix indirme sınırınızı aştınız

Netflix çevrimdışı indirme sınırına bir sınır koyuyor. Tek bir cihazda 100 adede kadar başlık indirebilirsiniz ve bu sınırı tüketmek nadiren mümkündür. Ancak sayı, abonelik planınıza ve bir hesaba erişmek için kullanılan cihazların sayısına göre değişir. Neyse ki, son kullanma tarihinden yedi gün önce indirme sürelerinin dolması konusunda bilgilendirileceksiniz..

Cihazınızda depolama alanı düşük

Cihazınızda daha fazla Netflix filmi veya TV şovu indirmek için daha fazla boş alan yok.

Netflix Verileri Bozuldu

Netflix uygulamanızda bozuk veya güncel olmayan veriler depolanmış olabilir..

Netflix Download Problems ile İlişkili Genel Hata Kodları

Netflix, çevrimdışı indirme özelliğiyle ilgili bir sorun olduğunda genellikle bu yaygın ekran hata kodlarıyla çalışır.

  • Netflix indirme kodu VC2-CV2-V6
  • Hata kodu VC2-CV2-B23000
  • Hata kodları VC2-CV2-W800700005, VC2-CV2-WC0000428, DL1-W80072EFD
  • Netflix indirme hatası VC2-CV1-B434
  • Hata kodları VC2-CV1-MSL205032, VC2-W800A138F, DL1-W800706BA

Netflix Çevrimdışı İndirme Sorunları Nasıl Onarılır

İşte deneyebileceğiniz birkaç düzeltme.

Önceden indirilmiş başlıkları sil

Hata mesajı çevrimdışı indirme sınırınızı aştığınızı gösterirse, eskilerini kaldırabilir ve yenilerini indirmeye hemen başlayabilirsiniz. Önceden indirilmiş tüm başlıkları tek tek kaldırma zahmetinden geçmek yerine kaldırmak en iyisidir. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Netflix uygulamanızda ‘Diğer’e dokunun, ardından‘ Uygulama ayarları’na gidin ve all Tüm indirilenleri sil ’seçeneğine hafifçe vurun.
  • Şimdi yeni bir başlık indirmeyi deneyin. Hala yapamıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Cihazınızı kapatıp açın

Deneyebileceğiniz en hızlı ve en etkili çözüm, cihazınızı yeniden başlatmanızdır. Amazon Firestick gibi bir cihaz kullanıyorsanız, fişini çekin, bir dakika bekleyin ve tekrar takın. Şimdi Netflix’i başlatın ve şimdi bir başlık indirip indiremeyeceğinizi görün. Değilse, sonraki çözümü deneyin.

Netflix uygulamasını güncelleme veya yeniden yükleme

İlgili uygulama mağazanıza gidin ve Netflix uygulamanız için daha yeni bir sürüm olup olmadığını görün ve gerekirse güncelleyin. Alternatif olarak, uygulamayı tamamen silebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Bu şekilde, en son uygulama sürümünü indirdiğinizden ve kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Uygulama güncellendikten veya yeni yüklendikten sonra Netflix’i başlatın ve bir başlık indirip indiremeyeceğinizi görün. Hala yapamıyorsanız, son bir çözümü deneyin.

Modeminizi / yönlendiricinizi yeniden başlatın

Bu sorun, kullanımdaki internet bağlantısıyla ilgili bir sorun nedeniyle de ortaya çıkabilir. Wi-Fi yönlendirici üzerinden kablosuz bağlantı kullanıyorsanız, tamamen kapatıp açın. Kablolu bağlantı kullanıyorsanız modeminizle de aynısını yapın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me