İnternet Servis Sağlayıcısı (ISP) olmadan WiFi nasıl edinilir


İnternet Servis Sağlayıcısı (ISP) olmadan WiFi nasıl edinilir

Bir ev ağı için internet bağlantısı kurmak pahalı olabilir, ayrıca ABD’de aylık en az 60 $ kira ödemek, oradaki çoğu ortalama kullanıcı için ağırdır. Yani, birçok insan evde ücretsiz WiFi nasıl edinileceğini düşünüyor veya buluyor.


Evde ücretsiz WiFi nasıl edinilir?

Mobil etkin noktalar

Herkese açık bir ağdan kaçınmanın ve internet bağlantısının herhangi bir cihazda mümkün olan en düşük maliyetle etkin olmasını sağlamanın en iyi yolu, mobil bir erişim noktası elde etmektir. Cihaz için genel bir maliyet olacak, bu nedenle cihazı satın almanız ve uygun maliyetiniz için İnternet Servis Sağlayıcınızdan bir internet mobil planı seçmeniz gerekecektir..

Birçok firma mobil etkin noktalarını sunmaktadır, ancak fiyat, kullanacağınız WiFi teknolojisine göre değişebilir. Örneğin, 4G maliyetlerini destekleyen cihazlar oldukça düşük olurken, 5G teknolojisi sunan cihazlar yüksek fiyatlı olacaktır. Satın almanızı önerebileceğimiz 3 saygın mobil erişim noktası vardır.

 • Verizon Jetpack MiFi 8800L
  Bu cihaz muhtemelen şu anda pazardaki en iyi cihaz. Cihaz 4G bağlantısını destekler ve QUALCOMM’un X20 modemi kullanan tek cihazdır, yani 5 taşıyıcıyı birleştirebilir ve 11 LTE bandını da destekleyebilir. Verizon Jetpack hotspot, iki TS9 bağlantı noktası nedeniyle akıllı telefonlara ve tabletlere daha iyi alım sağlar. Bu nedenle, kablo bağlantısı olmadan bir WiFi ağına bağlanmak istiyorsanız, bu taşınabilir mobil hotspot ağı şiddetle tavsiye edilir. Cihazı sadece 99 $ karşılığında satın alabilir ve onlarla iki yıllık bir sözleşme imzalayabilirsiniz. Bir sözleşmede kilitli olmak istemiyorsanız, cihazın maliyeti 199 $ ‘dır..
 • Nighthawk LTE mobil hotspot yönlendirici
  Nighthawk mobil hotspot yönlendiricisinin sahibi AT&T.Herhangi bir yerde WiFi almak için bilmek gerekiyorsa? Bu, herhangi bir taşınabilir cihaz için satın almak için nihai seçimdir. Spesifikasyonları, altında dört spektrum kanalını destekleyen QUALCOMM’un X16 modemini bulacağınızı belirtir. Cihaz ayrıca, bazı yönlendiricilerin izin vermediği tweaking yönlendirici ayarlarına izin vererek spot ışığı altında geliyor. Cihaz bağlantı noktası yönlendirmeyi ve uyumlu 802.11 a.c desteğini destekler. Bu mobil etkin nokta, boyutu nedeniyle sizin için uygun olmayabilir; taşınabilirliği sağlayan başka önemli seçenekler de vardır. Cihaz yalnızca 89.99 $ fiyat etiketi ile birlikte gelir, sözleşme kapsamında kilitlenir veya sözleşmesiz bir cihaz ön tarafa 189.99 dolar.
 • Dolaşım Adamı U2 global 4G WiFi hotspot
  Sık seyahat edenler her zaman bulundukları yerde kullanılacak güvenilir bir sıcak nokta ararlar. Bu nedenle, hem yerel hem de uluslararası hizmet veren bir mobil etkin noktaya ihtiyacınız var. Bu, gezici adamı mobil hotspot’u 100 ülke altında çalışan ve nerede olursanız olun günlük 9.99 dolara mal olan en iyi seçenek haline getiriyor. Kuşkusuz, bunu yerel bir seçenek olarak yapmıyor, ancak seyahat eden ve ailenizle veya arkadaşlarınızla iletişimde kalmak isteyenler, akıllı telefonunuz için bir dolaşım planına sahip olmaktan çok daha ucuz olduğu için bu cihazı tercih edebilirler..

mobil etkin noktalar

Akıllı telefonunuzu veya internet bağlantınızı bağlayın

Mobil verilere düzenli olarak gerek duymuyorsanız ve bunun yerine kablosuz olarak nasıl internet edineceğiniz konusunda ara sıra erişime ihtiyacınız varsa, çevrimiçi olmanın en hızlı ve basit yolu cihazınızı bağlamaktır. Ancak, akıllı telefonlarınızı bağlamanın iki ana dezavantajı vardır; Öncelikle, tamamen akıllı telefonunuza bağımlı hale gelirsiniz, eğer operatörünüz olmadan internet bağlantısı kurmayı bilmeniz gerekiyorsa, bu sizi gün boyunca mahsur bırakabilir. Şehrinizde yeniden dolaşıyorsanız tamamen iyi, ancak yurtdışından şehirden daha az kayda değer. İkincisi, dizüstü bilgisayarlar aşırı bant genişliği kullanır, bu yüzden ceplerinizde oldukça ağır olabilir.

bağlama

Herkese açık WiFi’yi bulun

Nerede olduğunuza ve ISS olmadan internet bulmaya çalıştığınıza bağlı olarak, yakınınızda, örneğin kafelerde, restoranlarda, kütüphanede, parklarda ve diğer birçok yerde halka açık bir WiFi bulabilirsiniz. Ancak, kamu ağları sizi siber tehditlere karşı savunmasız bırakabilir. Kahve dükkanları gibi sıcak noktalarda genel WiFi kullanırken güvende kalmak için bu adımları izleyin.

 • Hassas bilgi girmeyin
 • Ağı unut interneti kullanmayı bitirdiğinde.
 • etkinleştirme siyah faktörlü bilgisayar korsanlarının size ulaşmasını zorlaştıran iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Kendinizi anonim olarak işaretlemek için bir VPN kullanın

halka açık wifi

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me