Pokémon Go Hesabını Kalıcı Olarak Silme


Pokémon Go Hesabını Kalıcı Olarak Silme

07/08/19


Pikachu, Seni Seçiyorum! Elbette bir hatıra barajını geri getiriyor!

Niantic, gelecek yıllar boyunca bu değerli, çocukluk anılarını korumak için en popüler mobil oyun Pokémon Go’yu geliştirdi! Yalnız bir kurt gibi arkadaşlarınızla, ailenizle veya tamamen solo olarak oynamış olmalısınız. Söylemeye gerek yok, oynarken bir veya iki kutbun içine çarpmış olabilirsiniz.

Gerçeğe yakın ve akıllara durgunluk veren oynanışı ile Artırılmış Gerçeklik (AR) endüstrisinde gerçekten uzun süreli bir etki yarattı. Ancak bu AR oyunu ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, her kullanıcının karşılayamayacağı bir fiyatla geldiğini görmezden gelemezsiniz. Ve fiyat, GİZLİLİĞİNİZ!

Gizliliğe duyarlı bir kullanıcıysanız, uygulamayı cihazınızdan silmeyi denemiş olabilirsiniz. Cihazdan kaldırılmasının hiçbir faydası olmaz, ancak sizi ölümcül tehlikelerden uzak tutar. Verilerinizin yanlış ellere geçmesini engellemenin tek yolu, Pokémon Go hesabını veya profilini nasıl sileceğinizi öğrenmektir..

Hesap silme hakkındaki tüm eğitim ve gizliliğinizi korumak için ek önlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

img

Pokemon Go Profili: Neden Silmelisiniz?

Gizlilik yalnızca yüzyılın sıcak bir konusu değil, aynı zamanda dijital alana bağlı milyarlarca insanın gerçek bir endişesidir. Ve Pokémon Go, teçhizattaki endişeleri başka bir seviyeye yükselten başka bir dişli..

Yeni başlayanlar için, verilerinizden yararlanabilecek olan yalnızca şirket değildir. Ayrıca, şüpheli olmayan kullanıcıları cezbetmek için sahte Pokémon Go uygulamaları oluşturmaya katılan üçüncü taraf geliştiriciler de var.

İkincisi ve daha da önemlisi, şirket tarafından tasarlanan zahmetli veri toplama politikaları var.

Örneğin, GPS ve kameranızdaki konumunuz şirket tarafından erişilen tek bileşenler değildir. Kaydolurken politikalarını kabul etmeyi kabul ettiğinizde şirketin sakladığı bilgiler şunlardır:

 1. Adınızı, doğum tarihinizi, Google e-posta kimliğinizi, Facebook e-posta kimliğinizi ve Pokémon Trainer Club kimliğinizi toplar ve depolar. Hesabı reşit olmayan bir çocuk adına oluşturuyorsanız, şirkete sosyal güvenlik numaranızın ilk ve son rakamları gibi ek bilgiler sağlamanız gerekir..
 2. Geliştirici, sadece oyununuzu veya davranışınızı değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajları da içeren oyun içi davranışınızı izlemek için çerezleri ve benzer izleme teknolojilerini kullanma hakkını saklı tutar. Topladığı bilgiler arasında IP, işletim sistemi sürümü ve tarayıcı türü bulunur. Oyun geliştiricinin yanı sıra, diğer üçüncü taraf şirketler de çerezleri cihazınıza kaydedebilir.

Kişisel Tanımlama Bilgilerinizden (PII) Nasıl Tehlikede Olabilirsiniz??

Dışarıda oturan bir ördek gibi yoğun miktarda kullanıcı verisi olduğunda, siber suçluların – oportünistlerin – buna dokunmadan bırakması mümkün değil.

 • Yeni başlayanlar için, bilgisayar korsanları, herhangi bir kullanıcının gerçek konumunu belirlemek için cihazdaki konum izleyicileri ihlal etme konusunda zaten yeterlidir.
 • İkincisi, oyun sürekli olarak AR oyununu sunmak için kamerayı kullanıyor. Sonuç olarak, mekanizma, herhangi bir kötü siber suçluyu kolayca hackleyebilecek kullanıcıların videosunu kaydetme potansiyeline sahiptir..
 • Ayrıca, geliştirici ve şirket bilgileri uygun gördükleri gibi kullanma hakkına sahiptir. Örneğin, birleşme veya devralma durumunda şirket muhtemelen hazine sandığı gözünü bahis yapmadan devreder.
 • Ayrıca Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırıları riski de vardır. Aslında, oyun platformunun veri merkezi geçmişte iki kötü hacker grubu tarafından DDoSed olmuştu. Bir grup, sunucuların zayıf güvenliğini göstermek için saldırıya uğradığını ve güvenlik açığı giderilmezse tekrar yapacağını iddia etti..

Pokémon Go Profili Kalıcı Olarak Silme

Çok fazla risk altındayken, Pokémon Go profilini silmek ve verilerinizin siber suçlular tarafından “istismar edilmesini” önlemek için başka seçeneğiniz kalmadı.

Pokémon Go’nun profilini ve hesabını silmek, diğer hizmetlerden beklediğiniz kadar basit değildir, yani, “hesabı sil” düğmesi yoktur. Hesabı kaldırmak için, resmi destek web sitesinde bulunan silme isteği formunu doldurmanız istenir..

Formu doldurup gönderdikten sonra işleme koyulması birkaç hafta sürebilir. Onaydan sonra tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Sonuç olarak, gelecekte oyunu tekrar oynamak isterseniz yeni bir kimliğe ihtiyacınız olacaktır..

Adım Adım Eğitim

 1. Adresine git Pokémon Go destek web sitesi buna tıklayarak bağlantı.
 2. Pokémon Go hesabı adım 1 nasıl silinir

 3. Girin e ve Kullanıcı adı istek formunda.
 4. Pokémon Go hesabı adım 2 nasıl silinir

 5. seçmek hesabımı sil içinde Pokémon Go: Sorun Türü Aşağıya doğru açılan menü.
 6. Pokémon Go hesabı adım 3 nasıl silinir

 7. Yaz nedenleri için hesabı kapatma.
 8. Pokémon Go hesabı adım 4 nasıl silinir

 9. Giriş Captcha sonra gönder’i tıklayın hesabı kalıcı olarak sil.
 10. Pokémon Go hesabı adım 5 nasıl silinir

Gizliliğinizi Korumak için Ötesine Geçin

Gizlilik, bu tür sert adımlar için en büyük endişe kaynağı olduğu ve her zaman olacağı için, bir uygulamanın silinmesi davetsiz misafirleri veya siber suçluları durdurmaz. VPN (Sanal Özel Ağ) kurmak gibi gizliliğinizi korumak için daima gerekli önlemleri almanız önerilir..

PureVPN sizi askeri sınıf şifreleme ve mutlak anonimlik gücü ile donatıyor. 256 bit şifreleme teknolojimizle, her zorunlu veya yetkisiz erişime karşı maksimum veri koruması almanız garanti edilir. Ayrıca, ek anonimlik özellikleri ve işlevleri ile her türlü gizlilik ihlallerini uzak tutabileceksiniz.

Böylece, PureVPN’i edinin ve verilerinizi ve gizliliğinizi bir kez ve herkes için koruyun!

Çevrimiçi gizliliğinizi geri almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzları kontrol etmek isteyebilirsiniz:

no-log-img

PureVPN Kayıt Dışı Sertifikalıdır!

PureVPN’in Kayıt Olmaması politikası, ABD merkezli önde gelen Bağımsız Denetçilerden biri tarafından onaylanmıştır. PureVPN sadece en hızlı değil, aynı zamanda doğrulanmış No-Log VPN sağlayıcısıdır!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map