Split Tunneling VPN nedir?


Split Tunneling VPN nedir?

Split Tunneling tam olarak ne anlama geldiğini yapar: internet trafiğinizi ayırın. Bölünmüş Tünel VPN ile, internet trafiğini VPN ağı veya yerel ağınız üzerinden yönlendirebilirsiniz…


VPN Split Tunneling, VPN ağı üzerinden yönlendirdiğiniz trafiği korur ve aynı zamanda yerel ağınıza ve o ağa bağlı cihazlara erişiminizi kaybetmezsiniz. Windows, Android, Android TV’de kullanılabilir.

Split Tunneling VPN: Trafik yolu iki yöne doğru dallanıyor: biri VPN tüneli üzerinden, diğeri de normal bağlantı üzerinden gidiyor.

Neden Split Tunneling’e İhtiyacım Var??

Kullanıcı VPN sunucusuna bağlandığında, güvenli bir şifreli tünel oluşturur ve daha sonra daha büyük internete geçer. Varsayılan olarak, VPN ağı üzerinden gönderilen bölünmüş tünel trafiğinin tamamı, VPN bölünmüş tünel sunucusundan şifreli bir şekilde geçer.

Ancak, bölünmüş tünelleme ile, VPN trafiğinden (şifreli tünel) ve geri kalanını İSS’nizden (şifreli tünelden değil) hangi trafiğin / bilgilerin geçeceğini seçme seçeneğiniz vardır. Trafiğinizi VPN bağlantısı üzerinden veya İSS’nizden geçirme seçeneği, özellikle şifreleme olmadan belirli web sitelerine erişmek istemediğinizde bir nimettir..

Bölünmüş tünele sahip olmanın faydaları:

 • Bu özellik etkinken, interneti yerel IP adresleriyle kullanırken yabancı TV şovlarını / filmlerini izleyin
 • Çevrimiçi gizliliğinizden ödün vermeden P2P dosyalarını paylaşın
 • VPN kullanırken yerel ağınızdaki cihazlara erişin

Bölünmüş Tünel özelliğini etkinleştirmediyseniz:

 • Denizaşırı ve yerel içeriğe aynı anda erişemezsiniz
 • Tüm verilerin ISS üzerinden aktarılması bant genişliğinizi tamamlar
 • VPN istemcisine bağlıyken LAN cihazlarına erişemezsiniz

Bu özelliği kullanmanın gerçek avantajı, kolaylığından kaynaklanmasıdır. Bu özellik iş verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Diyelim ki ülkenin yerel içeriğine erişmek için yurtdışına seyahat ediyorsunuz; trafiği internet üzerinden yönlendirebilir ve kendi ülkenizin içeriğine erişmek için bu özelliği etkinleştirerek trafiği VPN ağı üzerinden yönlendirebilirsiniz.

Ayrık Tünel Oluşturma kullanırken risk var mı?

Bölünmüş Tünel, internet faaliyetlerinize kolaylık sağlayan sağlam bir özelliktir. Bölünmüş tünelleme ile ilgili çok fazla risk vardır. Ancak, bölünmüş tünelleme etkinleştirildiğinde, kullanıcılar çevrimiçi etkinliklerinizi bilgisayar korsanlarına, siber suçlulara ve meraklı gözlere karşı korumak için orada bulunan PureVPN’in AES 256 bit askeri sınıf şifrelemesini atlar.

VPN bölünmüş tünel oluşturmayı, belirli trafiği VPN bağlantınızın veya VPN tünelinizin korumasından hariç tutacak şekilde ayarlarsanız, İnternet servis sağlayıcınız veya üçüncü bir taraf bu trafiğe erişebilir. Çevrimiçi etkinliklerinizi korumak için, hassas verileri işlerken, kısıtlanmış web sitelerine veya Kill switch korumalı P2P’e eriştiğinizde IP adresinizi korumak için yalnızca VPN korumalı bölünmüş tünel bağlantılarını kullanın. Şimdi yerel IP adreslerinden web servislerini kullanarak. Diğerinizi yavaşlatmadan kolayca güvenle indirebilirsiniz.

Split Tunneling, PureVPN uygulamalarıyla nasıl çalışır??

Bölünmüş tünelleme uygulandığında, İnternet bağlantınız sıkışmaları azaltır ve çevrimiçi trafiğin VPN bölünmüş tünelleme ağından geçmesi gerekmediğinden bant genişliğini korur. Ancak PureVPN ile Split Tunneling’i kullanmanın iyi yanı, IP adresinizi ve çevrimiçi trafiğinizi korumak için sınırsız bant genişliğine sahip olmanızdır.

VPN ile Güvenli Bölünmüş Tünel Oluşturma

Bölünmüş tünel kullanmanın bir diğer avantajı, bir kullanıcının gün boyunca her iki ağda da farklı işlevlere sahip çeşitli sitelerde çalışmasıdır, bölünmüş tünelleme kullanıcının tekrar tekrar bağlantı kurmasını ve bağlantısını kesmesini önler.

PureVPN uygulamalarında VPN Split Tunneling

• Windows için uygulama: PureVPN’in windows uygulaması, çevrimiçi olarak size büyük fırsatlar sunan Split Tunneling özelliğiyle birlikte gelir.

• Android için uygulama: PureVPN’in Android uygulaması, Android telefonunuzda TV şovları / filmler izlemek ve iş dosyalarına aynı anda erişmek istediğinizde kolaylık sağlayan devrim niteliğindeki Bölünmüş Tünel Açma özelliğine sahiptir.

• Android TV için uygulama: PureVPN’in Android TV için uygulaması heyecan verici seçeneklerle önceden yüklenmiş ve bölünmüş tünel listenin başında geliyor. Android TV’nizde yapılandırın ve daha önce hiç olmadığı gibi çevrimiçi bir deneyimin tadını çıkarın.

PureVPN’in Özellikleri Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

 • İnternet Öldürme Anahtarı
 • AES Şifrelemesi
 • Güvenli WiFi
 • Güvenli P2P Dosya Paylaşımı
 • IPv6 Kaçak Koruması
 • İsteğe Bağlı iOS
 • DNS Sızıntı Koruması
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map