Telefonunuzun hacklendiğini nasıl anlarsınız


Telefonunuzun hacklendiğini nasıl anlarsınız

Akıllı telefonlarımız günlük hayatımızın önemli bir parçasıdır. Ayrıca, her gün yanımızda ceplerimizde taşıdığımız bir cihazdır, bu nedenle veri hırsızlığı için her zaman şeffaftır. Bu nedenle, belirli bir güvenlik düzeyini korumak ve değerli verilerinizi bilgisayar korsanlarına karşı korumak için yeterli önlemlerin alınmasını sağlamak çok önemlidir..


Hackerlar her zaman araçlarını geliştiriyorlar. Bununla birlikte, tüm bilgisayar korsanları, değerli bilgilerinizi almak ve kötüye kullanmak ve istediklerini elde etmek için sürekli olarak sabit olan siyah şapka korsanlarının bulunduğu yerlerde verilere iyi bakmak için etik bir niyet taşımamaktadır..

Bu kılavuz size kapsamlı bir ayrıntı verecektir. telefonunuzun saldırıya uğradığını söylerim ve saldırıya uğramış yazılımlarla ilgili gerekli önlemler.

img

 • Telefon saldırıya uğradı!
 • Bunu bilin
 • Kim hack etti
 • Ne yapalım
 • Önleyici tedbirler

Telefonunuz nasıl saldırıya uğrayabilir??

Bir almak için çeşitli teknikler vardır telefon hacklendi. Bazıları teknik uzmanlık gerektirmez ve normal kullanıcılar tarafından da gerçekleştirilebilir.

Yaparak Sim Swap saldırısı, siyah şapka korsanları telefon numaranızı Sim kartlarına aktarabilir ve hesap bilgilerinizi çalabilir.

Spyware uygulamalar verilerinizi toplamak ve sizi gözetlemek. Bazı casus yazılımları edinmek oldukça kolaydır ve bilgisayar korsanlığı alanında teknik uzmanlığa sahip olmayan herhangi bir normal kişi tarafından kullanılabilir..

Kötü amaçlı yazılımı halka açık Wi-Fi etkin noktaları veya şarj istasyonları. Etik olmayan bilgisayar korsanları sahte Wi-Fi etkin noktaları ayarlayabilir ve sizi bir kimlik doğrulama web sitesindeki kimlik avı web sitelerine yönlendirebilir veya hatta bir şarj sistemindeki USB bağlantı noktaları üzerinden verilerinizi çalabilir.

Kimlik avı metni, örneğin, Facebook iletileri veya kötü amaçlı köprüler içeren e-postalar değerli bilgilerinizi çalmak için uygulamalar yükleyebilir.

İnternet üzerinden veya rastgele bazı linklere tıklayarak virüs dolu bazı linklere de vurabilirsiniz. kötü amaçlı pop-up’lar sizi yasa dışı içeriğe yönlendiren.

telefonum saldırıya uğradı mı

Telefonunuzun saldırıya uğradığını öğrenin?

Zihnim geçti, telefonumun saldırıya uğradığını merak etti mi? Telefonunuzun saldırıya uğramasını sağlayacak bazı işaretler.

 • Ana ekranınızda eklemediğiniz bir şey fark edersiniz. Bu, telefon rehberinizdeki bazı rastgele uygulamalar veya şüpheli aramalar olabilir.
 • Telefonunuz başlangıçta çalışması gerektiği gibi çalışmıyor. Yavaş bir telefon, daha fazla kaynak kullanmak ve pili çok daha hızlı bir şekilde tüketmek için bir işareti olabilir. Bazı bilgisayar korsanlığı uygulamaları telefonu işe yaramaz hale getirebilir veya gücü önemli ölçüde azaltabilir.
 • Verileriniz, kendiniz için herhangi bir veri kullanmadan büyük ölçüde fazla kullanılabilir. Bu, bilgisayar korsanlarının akıllı telefonunuzdan bilgi sızmaya çalışmasından kaynaklanır ve sonuç olarak sizin için de pahalı hale gelir..
 • Telefonunuz istediği gibi çalışmıyor olabilir. Uygulama kilitlenmeleri veya önyükleme döngüsüne giren telefon, mobil sisteminizdeki ölümcül bir kötü amaçlı yazılımın büyük işaretlerinden bazıları olabilir.
 • Ana ekranınızda çok fazla pop-up görüntülendiğini fark ederseniz, muhtemelen makinenizde bazı casus yazılımlar yüklüdür.
  • telefonunu koru

   Telefonunuzu kimin hacklediğini nasıl öğrenebilirsiniz??

   Saldırgan kasten size yönelik bir saldırıyı hedeflemedikçe, menşe kaynağını bulmak oldukça zor bir iş olabilir. Hatırlamadığınız tüm uygulamaları ve hesabınızda sizinle etkileşimde bulunmayan ikincil telefon numaralarını bulmayı deneyin.

   Rastgele bir arama size bazı bağlantılar bulabilir, ancak bilgisayar korsanının bulunması genellikle saldırganı düşürmek için gerekli teknik bilgiye sahip bir siber güvenlik uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Genel olarak bu tür vakaları daha fazla değerlendirme için kolluk kuvvetine bildirmek mümkündür.

   telefonum saldırıya uğradı mı

   Telefonunuz saldırıya uğradıysa ne yapmalı

   Saldırıya uğramış bir telefonunuz varsa, aşağıda belirtildiği gibi tercih edebileceğiniz bazı önlemler vardır

   • Parolalarınızı sıfırlayın anında
   • Kötü amaçlı yazılımları kaldırma hemen
   • Herkesi bilgilendirin kişi listenizde şüpheli mesajları yoksay sonundan geliyor
   • Mobil etkin noktanızda geçiş yapmayı durdurma çünkü bilgisayar korsanlarının size ulaşmasını kolaylaştırır
   • Güvenilir bir antivirüs yazılımı yükleyin kötü amaçlı yazılım taraması yapmak ve sizi virüslü uygulamalardan korumak için
   • Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yükleme. Pop-up’ların hiç sona ermemesi, akıllı telefonunuzun kullanımını imkansız hale getirmenize yardımcı olabilir. Başka bir şey işe yaramazsa bu seçeneğin son eylem olması gerekiyordu.
   • telefonunu koru

    Telefonunuzun saldırıya uğramasını önleme

    • Mobil hotspot’unuzu herkese açıkta bırakmayın ve bunu yaparsanız, mobil cihazınızda birinci sınıf güvenlik ayarlarının bulunduğundan emin olun.
    • Dikkatinizi güvenmediğiniz şarj istasyonlarından uzaklaştırın. Herkese açık Wi-Fi kullanmak istiyorsanız, yüklü bir VPN olduğundan emin olun. Siyah şapka korsanları, bilgileri çalmak ve sizi buna göre takip etmek için gerçek bir ağ üzerinde gölgeleyen sahte erişim noktaları oluşturmaya çalışır. Kullanmayı bıraktıktan sonra Kablosuz ağınızın herhangi bir genel ağla olan bağlantısını kesmeyi asla unutmayın.
    • Bluetooth, bilgisayar korsanları için de açık erişim olabilir, bu nedenle kullanımda değilse, kapalı tutmaya çalışın
    • Parmak izi taraması, iris taraması, yüz tanıma ve diğerleri gibi telefonunuzu güvenlik katmanlarıyla fort Knox gibi koruyun.
    • E-posta kutunuzdaki veya dosyalarınızdaki şüpheli bağlantıları açmayın. Kötü amaçlı yazılım olarak gölgelenebilirler
    • Koruyucu güvenlik uygulamaları yükleyin ve sürekli güncel yazılım tutun
    • Asla güvenmediğiniz indirme sitelerini kullanmayın. Bunlar, cihazınıza kötü amaçlı yazılım erişiminin kökenlerinden biridir.

    Telefonum saldırıya uğradı

    Çevrimiçi gizliliğinizi geri almak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki kılavuzları kontrol etmek isteyebilirsiniz:

    Kim Martin
    Kim Martin Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me