Veri Gizliliği Günü 2020


Veri Gizliliği Günü 2020

# DPD2020

Bu 2020, Veri Gizliliği Günü’nü kutlayalım ve internet gizliliği ve dijital varlığımızı meraklı gözlerden nasıl koruyacağımız konusunda farkındalık yaratalım.


img

 • Veri Gizliliği Günü
 • Onun önemi
 • Farkındalık Yaratın
 • DPD Etkinliği
 • Uzman Görüşleri
 • Kendinizi Hemen Koruyun

img

Veri Gizliliği Günü nedir?

Veri Gizliliği Günü gizlilik meraklıları ve savunucuları tarafından her yıl kutlanmaktadır. 28 Ocak. Gizliliğin önemi konusunda bireyler ve işletmeler arasında farkındalığı yaymak ve kişisel bilgileri koruma ihtiyacını teşvik etmek uluslararası bir çabadır..

İlk kez 2006 yılında Avrupa Konseyi tarafından Veri Koruma Günü olarak başlatıldı ve kısa süre sonra diğer ülkeler de bunu izledi. Çevrimiçi gizliliğin artan önemi nedeniyle, Veri Gizliliği Günü artık ABD, Kanada, Hindistan ve Avrupa Birliği’ndeki 27 ülke de dahil olmak üzere diğer birçok ülke tarafından da kutlanmaktadır..

img

Veri Gizliliği Günü neden kutlanmalıdır??

Çevrimiçi olarak daha fazla bilgi toplandığından, gizliliğimizi korumak artık her zamankinden daha kritik. Zamanımızın çoğunu internette ve cihazlarımızda geçirdiğimiz için her gün sonsuz bir veri akışı yaratıyoruz.

Ancak o zaman bile, çoğumuz kişisel bilgilerimizin ne kadarının üçüncü taraflarca toplandığını, saklandığını ve kullanıldığını anlamıyoruz veya çevrimiçi işlemlerimiz söz konusu olduğunda gizlilik sonuçlarını dikkate almıyoruz.

Web siteleri ve şirketler kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu ve neyi sevdiğimizi ve sevmediğimizi bulabilir, böylece istemediğimizde bile bize ürün ve hizmetler sunabilirler. Ve bu sadece buzdağının görünen kısmı!

150’den fazla ülkede insanları etkileyen ve çok miktarda hassas verinin kaybıyla sonuçlanan WannaCry fidye yazılımı veya 3 milyar hesabın kişisel bilgilerini ifşa eden Yahoo güvenlik ihlali gibi siber saldırılar da artıyor..

Çevrimiçi gizlilik hakkında farkındalığı artırmak ve kişisel bilgileri güvende tutmak için tasarlanmış bir günle, internette nasıl davrandığımızı değiştirme ve çevrimiçi gizliliğimiz söz konusu olduğunda daha fazla sorumluluk alma fırsatı sunuyoruz..

Büyük Bir Şeylerin Parçası Olun

Veri Gizliliği Günü her yıl düzenlenir ve çevrimiçi gizliliğe saygı göstermenin, verilerin korunmasının ve güvenin etkinleştirilmesinin önemi hakkında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Tipik olarak sadece bir gün için kutlanan IAPP ve KnowledgeNet, Ocak ayı boyunca festivalleri genişletiyor.

Mesajı şu şekilde dağıtabilirsiniz:

 • Ev
 • İş
 • Topluluk

Evde Veri Gizliliği Bilinci

Arkadaşlarınız ve ailenizle çevrimiçi gizliliğin önemini ve çevrimiçi ortamda nasıl daha güvenli kalması gerektiğini öğrenin.

Başkalarının kişisel bilgilerin gizli tutulması gerektiğini fark etmesini sağlayın. Sürekli tehdit altında olduğu için çevrimiçi gizliliğimize değer vermek ve savunmak zorunludur. Çevrimiçi gizliliğimize nasıl zarar verdiğimizi anlamak için kişisel bilgilerinizin uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla nasıl toplandığına dikkat edin.

Başkalarının kişisel bilgilerin gizli tutulması gerektiğini fark etmesini sağlayın. Sürekli tehdit altında olduğu için çevrimiçi gizliliğimize değer vermek ve savunmak zorunludur. Çevrimiçi gizliliğimize nasıl zarar verdiğimizi anlamak için kişisel bilgilerinizin uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla nasıl toplandığına dikkat edin.

Ofislerde Veri Gizliliği Bilinci

Arkadaşlarınızı ve ailenizi eğitmenin yanı sıra, iş arkadaşlarınızın çevrimiçi gizliliklerinin korunmasını sağlamak için oynaması gereken rolü anlamalarını sağlayın.

İş cihazınızdaki dağınıklığı azaltarak başlayın. En son güvenlik yazılımını, web tarayıcısını ve işletim sistemini yükleyin. Dijital varlığınızı koruyan sağlam bir yazılım yükleyerek cihazınızı virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı koruyun – VPN.

Toplulukta Veri Gizliliği Bilinci

Çevrenizdeki diğer kişiler doğru adımları izliyorsa çevrimiçi gizlilik ve güvenlik kendiliğinden sağlanabilir. Yerel bir okulda veya sendika konseyinde gönüllü olarak çalışarak topluluğunuzda öğrendiklerinizi paylaşabilirsiniz..

Veri Gizliliği Günü LinkedIn tarafından kutlandı

Veri Gizliliği Günü 2020: Gelecek İçin Bir Vizyon’u izleyin, 28 Ocak Salı günü saat 13: 00’de canlı olarak izleyin. EST / 10: 00 PM PST.Tüm gündemi bulabilir ve etkinliği canlı olarak buradan izleyebilirsiniz..
Geçen Yılın Etkinlik Vurgulamasına bir göz atın.

Uzman Görüşleri

Bu Veri Gizliliği Günü’ne dahil olduğumuz için, uzmanlarımızdan verilerimizi nasıl güvende tutabileceğimize dair bazı ek öneriler:

 • Wes Widner, Norse’de tehdit istihbaratı ve makine öğrenimi müdürü,

  satıcıların ve tüketicilerin kendilerini şifreleme ile tanıştırmaya başlaması gerektiğini önerir. Ayrıca insanların algoritmalar ve arka planda çalışan diğer teknikler hakkında tüm çalışma bilgilerine sahip olmasının gerekmediğini açıklar. Yine de, şu anda orada bulunan farklı şifreleme türlerinin farkında olmalıdırlar..

 • Dave Martin, NSFOCUS IB Direktörü,

  kullanıcıların veya tüketicilerin kendileriyle çevrimiçi iletişim kuran herkesin hesap bilgilerini doğrulaması gereken farklı bir iletişim yolu oluşturması gerektiğini önerir. Herhangi bir kullanıcı herhangi bir kısa mesaj veya e-postada şüpheli bir bağlantı alırsa, açmaması gerektiğini açıklar. Ayrıca, kullanıcıların kişisel sistemlerinde virüsten koruma veya kötü amaçlı yazılım algılama yazılımı kullanması gerektiğini de sözlerine ekledi..

 • Ulusal Siber Güvenlik Birliği (NCSA),

  kullanıcıların çevrimiçi paylaştıkları bilgilerin farkında olmaları ve kişisel verilerinin gerçek değerini anlamaları gerektiğini önermektedir.

 • Elektronik Sınır Vakfı (EFF),

  ebeveynlerin çocuklarının eğitim gördükleri eğitim kurumlarında kullandıkları cihazların tamamen farkında olması gerektiğini önermektedir.

Çevrimiçi Gizliliğimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Modern zamanlar verileri çevrimiçi tutmaya doğru değiştikçe, çevrimiçi veri gizliliği bugün neredeyse herkes için bir endişe kaynağıdır. Burada gizlilik bu ikisinden biri anlamına gelebilir: Kişisel Olarak Tanımlayıcı Bilgiler (PII) veya bir ziyaretçinin bir web sitesindeki davranışı gibi PII olmayan bilgiler.

Öyleyse, sadece bugün değil yılın geri kalanında da en iyi gizlilik ve veri koruma ipuçlarını izleyerek bu Veri Gizliliği Verilerini kutlayalım!

Veri Gizliliği Günü 2020 hakkında daha fazla bilgi edinin

Çevrimiçi ortamda nasıl güvende olunur?

Çevrimiçi Güvende Kalma

Ziyaret etmek

Çevrimiçi Güvenli Kalınma – İnternet Güvenliği Gerçekleri (Bilmeniz Gereken Her Şey) Veri Gizliliği Herkes bu dönemde endişe

Veri Gizliliği – Bu Çağda Herkesin Endişesi

Ziyaret etmek

Tüm zamanların en büyük veri ihlallerine bir göz atın Veri Gizliliği Her Yaştan İnsan İçin Önemli

Veri Gizliliği Her Yaştan İnsan İçin Neden Önemlidir?

Ziyaret etmek

Dünya günlük işleri basitleştirmeye yardımcı olan teknolojik ilerlemelere doğru ilerlerken, “Veri Gizliliği” konusunda önemli bir kaygı da bulunmaktadır.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map