VPN’ler Yasal mı?


VPN’ler Yasal mı?

Merak ediyor musun "Ülkemdeki VPN’ler yasal mı?" Öğrenmek için okumaya devam edin!


Daha çok VPN olarak bilinen sanal özel ağlar, gizliliği korumak ve İnternet’teki yer kısıtlamalarından kaçınmak için mükemmeldir. Bu güçlü araçlar yalnızca IP adresinizi gizlemekle kalmaz, aynı zamanda çevrimiçi etkinliklerinizi anonim hale getirmek için tüm trafiğinizi şifreler.

VPN’ler çok sayıda fayda sağlamasına ve genellikle yasal olmasına rağmen, bazı ülkeler bunların kullanılmasını yasaklamaktadır. Ülkenizdeki VPN yasallığı hakkında bilgi arıyorsanız, doğru yere geldiniz.

VPN'ler Yasal mı

Ancak, bir VPN kullanımının tam olarak nerede izin verildiği veya yasaklandığı hakkında konuşmadan önce, gözetim ve sansür çabalarındaki keskin artış göz önüne alındığında, öncelikle İnternet’te muhtemelen en çok sorulan soruya cevap verelim …

VPN’ler Yasal mı?

Evet! VPN’ler dünyadaki ülkelerin çoğunda yasaldır, ancak herhangi bir yasadışı faaliyet için kullanılmasına izin verilmez. Bir VPN üzerinde iyi bir şey yapmazsanız, yasalara göre yargılanabileceğinizi ve kovuşturulacağınızı söylemeye gerek yok.

VPN, çevrimiçi kimliğinizi ve kişisel verilerinizi meraklı gözlerden korumaya yardımcı olabilirken, uyuşturucu satmak, kötü amaçlı yazılım yaymak veya veri takip etme, zorbalık, saldırı veya hırsızlık gibi etik olmayan etkinliklerde bulunmak büyük olasılıkla size ciddi yasal sıkıntıda.

Ne yazık ki, VPN kullanımının yasa dışı olduğu bazı ülkeler var, ancak bunun vatandaşlarının çevrimiçi faaliyetlerini yakından takip etmek ve hangi bilgilere eriştiklerini kontrol etmek isteyen onlarla daha fazla ilgisi var..

Bir VPN’in Meşru Kullanımları

VPN’ler söz konusu olduğunda yaygın bir yanılgı, sadece bodrumlarında saklanan ve bir tür yasadışı faaliyete düşmeyen ineklerin veya bireylerin ihtiyaç duymasıdır. Ancak, hiçbir şey gerçeklerden başka bir şey olamaz. Herhangi bir buluş veya yaratımda olduğu gibi, hiçbir şey doğal olarak kötü değildir. Sadece insanların nasıl kullandıklarıyla ilgili.

İşte bir VPN’in bazı popüler kullanımları:

2. Engellenen Web Sitelerine Erişin

Bir VPN kullanarak, dünyanın herhangi bir köşesinden istediğiniz içeriğin keyfini çıkarmak için tüm web sitelerine, hizmetlere ve uygulamalara erişebilirsiniz. IP adresinizi istediğiniz herhangi bir ülkeye değiştirerek istediğiniz içeriğe anında erişebilmenizi sağlar.

4. Online ucuz fırsatlar bulun

Çevrimiçi olarak ucuz fırsatlar arıyorsanız, kurtarıcınız bir VPN’dir! Farklı konumlardaki VPN sunucularına bağlanın ve uçak biletlerinden, araba kiralamalardan, yazılım aboneliklerinden vb. Büyük oranda tasarruf edeceğiniz fiyatları karşılaştırın..

 • Herşey
 • bir
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G,
 • ‘H
 • ben
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N-
 • Ö
 • P
 • S
 • R,
 • S
 • T
 • U
 • V
 • W
 • X
 • Y
 • Z

VPN’lerin Yasadışı Olduğu Ülkeler

Aşağıdaki ülkeler VPN kullanımı konusunda kaşlarını çattı ve bunlara kısmi veya tam bir yasak koydu:

KUZEY KORE Kuzey Kore’de VPN Yasal mı? Hayır

Kuzey Kore’nin vatandaşlar için kendi intraneti bulunurken, gerçek İnternet erişimi yalnızca üst düzey yetkililer için ayrılmıştır. Yabancıların bu araçları kullanmasına izin verilebilse de ülkede VPN’ler yasaklandı.

IRAK Irak’ta VPN Yasal mı? Hayır

Irak vatandaşları için İnternet sansürü hayatlarının kaçınılmaz bir parçasıdır. Aşırı militan grup IŞİD’i durdurmak ve her İnternet kullanıcısını izlemek için hükümet VPN’leri açıkça yasakladı.

BEYAZ RUSYA VPN Belarus’ta Yasal mı? Hayır

Çin ve Rusya’nın izinden giden Belarus, vatandaşların kara listeye alınan web sitelerine erişmek için anonimleştirme araçlarını kullanmalarını engelleme çabalarının bir parçası olarak VPN’leri ve Tor’u da yasakladı.

Umman VPN Umman’da Yasal mı? Hayır

Umman hükümeti interneti aktif olarak sansürler ve VPN’ler kamu ve özel kurumlar için tam olarak yasadışı olmasa da, bu hizmetlerin kullanımı bireyler için yasaktır.

ÇİN VPN VPN Çin’de Yasal mı? Hayır

Vatandaşların Büyük Güvenlik Duvarını atlamasını önlemek için Çin’de tüm yetkisiz VPN’ler yasaklandı. Aslında, VPN sağlayıcılarının ülkede faaliyet gösterebilmesi için hükümet tarafından resmi olarak lisanslanması gerekir.

TÜRKMENİSTAN Tukrmenistan’da VPN Yasal mı? Hayır

Türkmenistan’ın gözetim ve engellemeyi kolaylaştıran tek bir hükümet kontrolündeki İSS’si var. Ülkedeki İnternet sansürünün üstesinden gelmek için VPN ve proxy kullanma girişimleri engellenir ve ciddi sonuçlara yol açabilir.

RUSYA VPN VPN, Rusya’da Yasal mı? Hayır

Rusya’nın yeni düzenlemeleri VPN sağlayıcılarının yetkililere kaydolmasını ve kara listeye alınan web sitelerine erişimi engellemesini gerektiriyor. Dahası, kullanıcılar devlet tarafından onaylanmamış VPN’lerle yakalandıklarında ağır para cezaları ödemek zorundadır..

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ VPN BAE’de Yasal mı? Hayır

VPN kullanımı ile ilgili yasaları olan az sayıda ülkeden biri olan BAE, VPN kullanıcılarının bir suç işledikleri tespit edildiğinde hapse atılabileceğini ve 500.000 dolara kadar para cezası alabileceğini belirten yeni bir yasa çıkardı. Ancak kurumlar, bankalar ve şirketler VPN’leri özgürce kullanabilir.

İRAN VPN VPN İran’da Yasal mı? Hayır

İran, vatandaşların devlet tarafından onaylanmayan VPN’leri kullanmasını yasaklayan VPN kullanımı ile ilgili katı bir yasa çıkarmıştır. Bu yasaya uyulmaması, 91 gün ile bir yıl arasında hapis cezasına neden olur. İran hükümet yetkilileri, kendi sansür yasalarına fazla saygı duymuyor ve bu araçları kullanmaya devam ediyor.

TÜRKİYE VPN VPN Türkiye’de Yasal mı? Hayır

Türkiye’de internet yoğun şekilde sansürlendiğinden, Twitter, WhatsApp ve Facebook gibi sosyal medya ağlarına erişmek için VPN kullanımı vatandaşlar arasında popüler. Ancak, hükümet sansürünün atlatılmasını önlemek için Tor ile birlikte ülkedeki bazı VPN sağlayıcıları engellendi.

Ülke Bulunamadı!

VPN’lerin Yasal Olduğu Ülkeler

Aşağıdaki ülkelerde VPN kullanımını yasaklayan yasalar yoktur ve vatandaşları yasal yansımalardan endişe etmeden bunları kullanabilir:

AFGANİSTAN VPN Afganistan’da Yasal mı? Evet

Afgan hükümeti pornografi, alkol, kumar vb. Web siteleri söz konusu olduğunda katı olsa da, VPN kullanımı ülkede hala yasaldır..

ARNAVUTLUK Arnavutluk’ta VPN Yasal mı? Evet

Arnavutluk anayasası vatandaşlarının ifade ve basın özgürlüğü hakkını koruyor. İnternet sadece hükümet sansüründen arınmış değil, aynı zamanda VPN’ler de tamamen yasaldır..

CEZAYİR VPN Cezayir’de Yasal mı? Evet

Cezayir’de, İSS’lerin çevrimiçi içeriği düzenlemesi ve izlemesi gerekiyor ve hükümetin belirli siteleri engelleyen bazı olayları olmasına rağmen, şu anda VPN’lerde yasak yok.

ANDORRA VPN Andorra’da Yasal mı? Evet

Dünyanın en çok nüfuz eden ülkelerinden Andorra’nın İnternet sansürü veya hükümet gözetimi yoktur. Ayrıca, VPN’lerin kullanımı yasaldır.

ANGOLA VPN Angola’da Yasal mı? Evet

Angola’da VPN’ler yasal olmasına rağmen, ülke konuşma özgürlüğünü ve bilgiye erişimini tehdit etmeye çalışmak için manşetlerde bulundu.

ANTIGUA VE BARBUDA VPN Antigua ve Barbuda’da Yasal mı? Evet

Vatandaşlar, Antigua ve Barbuda’da engelsiz İnternet erişiminin keyfini çıkarabilirler. Dahası, VPN kullanımı yasadışı değildir.

ARGENTİNA VPN Arjantin’de Yasal mı? Evet

Arjantin’de VPN kullanımının yasaklanması yok, ancak çevrimiçi sansürü gerçeğe dönüştürebilecek yasalar önerildi.

ERMENİSTAN Ermenistan’da VPN Yasal mı? Evet

Ermenistan’da internet filtrelemesine dair kanıtlar var ve geçmişte sosyal medya da engellendi. Yine de bir VPN kullanmak yasaldır.

ARUBA VPN Aruba’da Yasal mı? Evet

Vatandaşlar, Aruba’da İnternet’e tam bir özgürlükle erişebilirler. Ayrıca, VPN kullanımına da izin verilir.

AVUSTRALYA Avustralya’da VPN Yasal mı? Evet

Avustralya’da web sitesi engelleme kullanılıyor olsa da ve telkoların müşteri meta verilerini en az iki yıl boyunca saklaması gerekse de, VPN’ler hala yasaldır ve birçok vatandaş tarafından kullanılmaya devam etmektedir.

Avusturya VPN Avusturya’da Yasal mı? Evet

Avusturya’da VPN kullanmak tamamen yasaldır ve ülkenin anayasası vatandaşlarının ifade ve basın özgürlüğünü korur.

Azerbaycan VPN VPN Azerbaycan’da Yasal mı? Evet

Azerbaycan muhalefet haberleri ve sosyal medya siteleri de dahil olmak üzere İnternet’i yoğun şekilde sansürledi. Hükümet ayrıca çevrimiçi aktivistleri de kilitliyor, ancak neyse ki VPN’ler henüz yasadışı hale getirilmedi.

Bahreyn Bahreyn’de VPN Yasal mı? Evet

Hükümet basını ve interneti aktif olarak sansürlemesine rağmen Bahreyn’de VPN kullanımını engelleyen yasalar yok.

Bangladeş VPN Bangladeş’te Yasal mı? Evet

Bangladeş hükümetinin geçmişte WhatsApp ve Facebook dahil olmak üzere sosyal medyayı engellediği bilinmektedir. Aslında, bir zamanlar yanlışlıkla İnternet erişimini tamamen kesti! Bununla birlikte, VPN kullanımı Bangladeş’te yasaldır.

Barbados VPN Barbados’ta Yasal mı? Evet

Barbados vatandaşları internete herhangi bir kısıtlama olmadan erişebilirler. VPN kullanımı da tamamen yasaldır.

Belçika VPN VPN Belçika’da Yasal mı? Evet

Belçika’da İnternet sansürü raporları olmasına rağmen, VPN kullanmak sizi herhangi bir yasal sorunla karşı karşıya bırakmayacak.

Belize VPN Belize’de Yasal mı? Evet

Hükümetin İnternet erişimi üzerinde bazı kısıtlamalar koymasına ve VoIP hizmetlerini engellemesine rağmen, Belize’de VPN kullanımı yasaldır.

Benin VPN Benin’de Yasal mı? Evet

Hükümetin İnternet’i sansürlemeye çalıştığına dair bir kanıt yok ve VPN’lerin şu anda Benin’de kullanımı yasal.

Butan VPN Butan’da Yasal mı? Evet

Butan’da VPN kullanımı yasal olsa da, hükümet zaman zaman devlete saldırgan olduğunu düşündüğü içeriği engelliyor.

Bolivya Bolivya’da VPN Yasal mı? Evet

Bolivya hükümeti gazetecileri sansürlerken ve hatta sosyal medya izlemesi için bastırırken, VPN kullanımı hala yasal.

Bosna Hersek VPN Bosna Hersek’te Yasal mı? Evet

Bosna-Hersek hükümeti sosyal medya içeriğini suçlayan yasalar çıkarmış olsa da, İnternet sansürü ile ilgili herhangi bir rapor bulunmuyor. Ayrıca, VPN kullanmak yasaldır.

Botsvana VPN Botsvana’da Yasal mı? Evet

Şu anda, Botswana’da devlet tarafından yetkilendirilmiş İnternet sansürü yok ve VPN kullanımı da yasal.

Brezilya VPN VPN Brezilya’da Yasal mı? Evet

Brezilya hükümeti, interneti kontrol etme ve sansürleme gücü verecek yasalar getirmeye çalıştı. Ayrıca 2016 yılında WhatsApp’ı yasakladılar. Bununla birlikte, vatandaşların VPN kullanmasını yasaklayan bir yasa yok.

Brunei Brunei’de VPN Yasal mı? Evet

Hükümet vatandaşlarının İnternet kullanımını aktif olarak izlerken, VPN’ler Brunei’de hala yasaldır.

Bulgaristan VPN VPN Bulgaristan’da Yasal mı? Evet

Bulgar hükümeti vatandaşlarının çevrimiçi faaliyetlerini yakından izliyor ve İSS’lerden tüm internet trafiğine gerçek zamanlı erişim sağlamasını istiyor. VPN kullanmak şu anda yasal.

Burkina Faso VPN Burkina Faso’da Yasal mı? Evet

Burkina Faso’da İnternet penetrasyonu çok düşüktür ve 2017 itibariyle İnternet kullanan nüfusun sadece% 11,2’sidir. Ayrıca, ülkede VPN kullanımı tamamen yasaldır.

Burundi VPN, Burundi’de Yasal mı? Evet

Nüfusun sadece küçük bir yüzdesi Burundi’de interneti kullanıyor, ancak sansür yaşıyorlar. 2015 yılında hükümet WhatsApp ve Viber’e erişimi engelledi. Bununla birlikte, VPN kullanmak yasaldır.

Kamboçya VPN Kamboçya’da Yasal mı? Evet

Kamboçya hükümeti çevrimiçi etkinlikleri izler ve denetler. Aslında, muhalefet üyelerinin Facebook gönderileri nedeniyle tutuklandığı birçok örnek oldu. Ancak, VPN kullanımı ülkede yasaldır.

Kamerun VPN Kamerun’da Yasal mı? Evet

Kamerun hükümeti ülkenin Anglophone bölgelerinde internet erişimini birçok kez engelledi ve ülke nüfusunun yaklaşık% 20’sini etkiledi. VPN’ler yasal olarak kullanılabilir, ancak.

Kanada VPN VPN Kanada’da Yasal mı? Evet

Kanada hükümeti VPN kullanımını yasaklamaya çağrılmış olsa da, böyle bir girişim başlamamıştır. Bu yazı yazıldığı sırada Kanada’da VPN kullanmak yasaldır.

Yeşil Burun Adaları Yeşil Burun Adaları’nda VPN Yasal mı? Evet

Hükümet, Cape Verde’de İnternet kullanıcılarına sansür uygulamaya yönelik bir rapor yok. VPN kullanımı da yasaldır.

Orta Afrika Cumhuriyeti Orta Afrika Cumhuriyeti’nde VPN Yasal mı? Evet

Orta Afrika Cumhuriyeti vatandaşları VPN’leri yasal olarak kullanabilir, ancak hükümet geçmişte vatandaşlarını sansürlemeye çalıştı, çoğunlukla kısa mesajların yasaklanmasıyla.

Chad Chad’de VPN Yasal mı? Evet

Çad’da bir VPN kullanmak yasal olsa da, hükümet özellikle protestolar veya seçimler sırasında vatandaşlarının İnternet erişimini aktif olarak sansürler. Son zamanlarda, ülke çapında sosyal mesajlaşma uygulamalarını ve BBC’yi yasakladılar.

Şili Şili’de VPN Yasal mı? Evet

Hükümet geçmişte vatandaşlarının sosyal medya kullanımını izlemesine rağmen Şili’de VPN kullanımı yasal.

Kolombiya Kolombiya’da VPN Yasal mı? Evet

Kolombiyalılar, hükümet tarafından herhangi bir müdahale veya sınırlama olmaksızın İnternet’e özgürce erişebilirler. VPN kullanımı da yasaldır. Ülke geçen yıl Bitcoin’i yasakladığı için haber yaparken, şimdi yasağı geri aldı ve Bitcoins’i vergilendirmeye karar verdi.

Bahamalar Topluluğu VPN Bahamalar Topluluğu Yasal mı? Evet

Hükümet geçmişte İnternet sansürü empoze etmeye çalışırken, VPN’lerin Bahamalar’da kullanımı yasal.

Komorlar Komorlar’da VPN Yasal mı? Evet

Komor vatandaşları sansürsüz İnternet erişiminden yararlanıyor ve hükümet tarafından VPN’leri yasadışı hale getirmek için henüz bir adım atılmadı.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti VPN Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde Yasal mı? Evet

İnternet kapatmaları ve sosyal medya blokları Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde yaygın bir olay olmasına rağmen, VPN’lerin ülkede hala kullanımı yasaldır.

Kongo Cumhuriyeti Kongo Cumhuriyeti’nde VPN Yasal mı? Evet

Kongo Cumhuriyeti hükümeti interneti aktif olarak sansürlemekte ve özellikle yaygın protestolara yanıt olarak çoğu kez tamamen kapatmaya başvurmaktadır. Ancak, VPN kullanımı ülkede yasal olmaya devam ediyor.

Kosta Rika Kosta Rika’da VPN Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşların İnternet özgürlüğü hakkını tehdit eden siber suç yasası için eleştiriler almasına rağmen, VPNS’nin kullanımı Kosta Rika’da yasaldır..

Fildişi Sahili Fildişi Sahili’nde VPN Yasal mı? Evet

Fildişi Sahili’nde internet sansürüne dair yazılı bir rapor bulunmamaktadır ve vatandaşlar VPN’leri yasal olarak kullanabilir.

Hırvatistan VPN VPN Hırvatistan’da Yasal mı? Evet

VPN’lerin Hırvatistan’da kullanımı yasaldır ve vatandaşlar internete devlet müdahalesi veya sansürsüz olarak erişebilir.

Küba Küba’da VPN Yasal mı? Evet

Küba hükümeti interneti ağır sansürlemekle bilinmesine rağmen, ülkede VPN kullanımına hala izin verilmektedir.

Curacao VPN Curacao’da Yasal mı? Evet

Curacao’da basın özgürlüğü durumu, gazetecilerin belirli faaliyetler hakkında rapor vermeyi durdurmakla tehdit edildikleri için endişe verici. Neyse ki, VPN’ler henüz yasadışı hale getirilmedi.

Kıbrıs VPN VPN Kıbrıs’ta Yasal mı? Evet

Kıbrıs’ta İnternet hiçbir devlet kısıtlamasına tabi değildir ve VPN’lerin kullanımı da tamamen yasaldır.

Çek Cumhuriyeti VPN Çek Cumhuriyeti’nde Yasal mı? Evet

Çek Cumhuriyeti, İnternet sansürünün en düşük oranlarından birine sahiptir, ancak hükümet, her kullanıcı için İnternet’i tanımlamayı zorunlu kılacak bir sistem uygulamaya çalıştığında, vatandaşlarının çevrimiçi özgürlüğü tehdit altına girdi. Bununla birlikte, VPN kullanmak ülkede yasaldır.

Danimarka VPN Danimarka’da Yasal mı? Evet

Danimarka hükümeti yıllardır aktif olarak web sitelerini engelliyor. Kısa bir süre önce internette önemli sansüre neden olabilecek yeni bir yasa çıkardılar. Bununla birlikte, VPN kullanımı ülkede hala yasaldır.

Cibuti VPN Cibuti’de Yasal mı? Evet

Cibuti vatandaşlarına devlete ait tek bir ISS tarafından hizmet verildiğinden, sınırsız İnternet erişiminden yararlanamazlar ve yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalırlar. VPN kullanmak kesinlikle yasaldır.

Dominika VPN’de Dominika Yasal mı? Evet

Vatandaşlar Dominika’da internete tam bir özgürlükle erişebiliyorlar. VPN kullanımı da yasaldır.

Dominik Cumhuriyeti VPN Dominik Cumhuriyeti’nde Yasal mı? Evet

Dominik Cumhuriyeti vatandaşları hiçbir şekilde İnternet sansürüne tabi değildir ve yasal olarak VPN kullanabilirler.

Ekvador VPN Ekvador’da Yasal mı? Evet

2016 yılında sızdırılmış bir belge, Ekvador İnternet Sağlayıcıları Birliği’nin (AEPROVI), talepleri üzerine bazı web sitelerini engellemek için Ekvador hükümeti ile işbirliği yaptığını ortaya koydu. Bununla birlikte, VPN kullanımı ülkede yasaldır.

Mısır VPN’de VPN Yasal mı? Evet

Mısır vatandaşlarının basın hakkını ihlal ettiği belgelenmiş bir geçmişe sahip olmasına rağmen, VPN kullanımı henüz yasa dışı hale getirilmemiştir. İnternet sansürü söz konusu olduğunda, Mısır hükümeti geçen yıl Skype, Facebook Messenger, FaceTime, Viber ve WhatsApp üzerinden sesli çağrıları engelledi.

El Salvador VPN El Salvador’da Yasal mı? Evet

El Salvador, ülkede bilgi özgürlüğü ile ilgili konularda haber yaparken, VPN kullanmak tamamen yasal.

Ekvator Ginesi Ekvator Ginesi’nde VPN Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşlarının konuşma ve basın özgürlüğünü kısıtlama konusunda bir üne sahip olmasına rağmen, Ekvator Ginesi’nde VPN kullanmak tamamen yasaldır..

Eritre VPN Eritre’de Yasal mı? Evet

Eritre’de vatandaşların sadece% 1’inin İnternet erişimi olmasına rağmen, Gazetecileri Koruma Komitesi tarafından dünyadaki en sansür ülke olarak kabul edilmektedir. Bu yazı yazıldığı sırada VPN kullanımı yasaldır.

Estonya VPN Estonya’da Yasal mı? Evet

İnternet erişimi ve kullanımı söz konusu olduğunda Estonya dünyanın en özgür ülkelerinden biridir. Aslında, Net 2017’de Özgürlük Endeksi’nde İzlanda ile birlikte ilk sırada yer aldı. Beklediğiniz gibi, vatandaşlar VPN’leri yasal olarak kullanabilir.

Etiyopya VPN Etiyopya’da Yasal mı? Evet

Etiyopya’da şu anda VPN kullanımına izin verilmektedir. Bununla birlikte, hükümetin sadece Skype gibi üçüncü taraf VoIP hizmetlerini nasıl yasaklamakla kalmayıp aynı zamanda kullanımlarını kriminalize ettiğini de dikkate alarak bu şekilde ne kadar kalacağı belirsizdir.!

Fiji VPN Fiji’de Yasal mı? Evet

Fiji’de devlet tarafından uygulanan İnternet sansürüne dair güvenilir bir rapor yok ve VPN kullanımı da yasal.

Finlandiya Finlandiya’da VPN Yasal mı? Evet

VPN’leri kullanmak yasal olsa da, hükümet tarafından bildirilen bazı İnternet sansür vakaları olmuştur. Örneğin, Finlandiya’nın birçok web sitesinin yanlış sansürlendiğini düşündüğü için tartışmalara yol açan çocuk pornosu filtresini ele alalım.

Fransa VPN VPN Fransa’da Yasal mı? Evet

Fransız hükümeti kısa süre önce polis gözetim güçlerini genişletmek için bir terörle mücadele tasarısını onayladı ve kabul etti ve 2016’da 2.700’den fazla web sitesini engelledi. Ancak, ülkede VPN kullanımı hala yasal.

Gabon VPN Gabon’da Yasal mı? Evet

Gabon, 12 saatlik İnternet sokağa çıkma yasağı uygulamak ve Facebook gibi sosyal medya sitelerini kalıcı olarak engellemek için haberler yaptı. VPN kullanmak yasaldır.

Gambiya Gambiya’da VPN Yasal mı? Evet

Gambiya’da VPN Yasal mı? Evet

Gürcistan VPN Gürcistan’da Yasal mı? Evet

Her ne kadar hükümet İnternet sansürü ve gözetimi açısından ileri geri tahliye etmiş olsa da, Gürcistan’da VPN kullanımı yasaldır.

Almanya VPN VPN Almanya’da Yasal mı? Evet

Almanya hükümetin sosyal medyayı sansürlemesine izin veren yeni bir yasa uygulasa da, VPN kullanımı ülkede yasa dışı değil.

Gana VPN Gana’da Yasal mı? Evet

Demokrasi ve özgürlük söz konusu olduğunda Gana, en ilerici Afrika ülkelerinden biri olarak kabul edilmektedir, bu nedenle VPN kullanımı tamamen yasaldır. Ancak, birçok kişi hükümetin seçim sırasında sosyal medyayı kapatma niyetine şaşırdı.

Yunanistan VPN VPN Yunanistan’da Yasal mı? Evet

Yunanistan hükümetinin İnternet’i büyük ölçekli içerik engelleme yoluyla sansürlemeye çalıştığını gösteren kanıtlar var. Bununla birlikte, VPN kullanmak ülkede hala yasaldır.

Grenada VPN Yasal Grenada mı? Evet

Grenada hükümeti, uzun süreli hapis cezası veya saldırgan çevrimiçi içerik için ağır para cezaları olan insanları cezalandırmak için bir yasa geçirmiş olsa da, VPN kullanımı hala yasaldır.

Guatemala VPN Guatemala’da Yasal mı? Evet

Guatemala, vatandaşlarının konuşma özgürlüğünü ve bireysel mahremiyetini rutin olarak ihlal ettiği için bilinir. Ancak VPN kullanımı tamamen yasaldır.

Gine VPN Gine’de Yasal mı? Evet

Gine vatandaşları internete sınırsız erişim elde eder ve VPN’leri ülke içinde yasal olarak kullanabilir.

Gine Bissau VPN Gine Bissau’da Yasal mı? Evet

Gine-Bissau’da VPN kullanımı yasaldır ve hükümetin İnternete müdahalesi hakkında herhangi bir rapor bulunmamaktadır..

Guyana VPN Guyana’da Yasal mı? Evet

Guyana hükümeti interneti ne kısıtlar ne de sansürler. Dahası, VPN kullanmak şu anda yasal.

Haiti VPN Haiti’de Yasal mı? Evet

Haiti’de VPN kullanmak son derece yasaldır ve hükümetin İnternet kullanımını kısıtlamaya çalıştığına dair herhangi bir rapor bulunmamaktadır..

Honduras VPN, Honduras’ta Yasal mı? Evet

Honduras Kongresi şu anda vatandaşlarının ifade özgürlüğünü ihlal edecek bir tasarıyı tartışıyor. Ancak, VPN kullanımı şimdilik yasaldır.

Macaristan VPN VPN Macaristan’da Yasal mı? Evet

Hükümet yakın zamanda yeni gözetim ve şifreleme kurallarını geçmiş olsa da, Macaristan’da VPN’ler hala yasal.

İzlanda İzlanda’da VPN Yasal mı? Evet

İnternet erişimi ve kullanımı söz konusu olduğunda İzlanda dünyanın en özgür ülkelerinden biridir. Bu nedenle, VPN kullanımının ülkede yasal olması bir sürpriz değil..

Hindistan VPN VPN Hindistan’da Yasal mı? Evet

Hindistan’da VPN kullanmak yasal olsa da, internetteki sansür hükümet tarafından seçici olarak uygulanmaktadır..

Endonezya Endonezya’da VPN Yasal mı? Evet

Endonezya vatandaşları da Netflix, Vimeo ve YouTube gibi web siteleri hükümet tarafından engellenen İnternet sansürüyle karşı karşıya. Bununla birlikte, kullanımları henüz yasadışı hale getirilmediğinden VPN’lere erişilebilir..

İrlanda VPN VPN İrlanda’da Yasal mı? Evet

İrlanda’da bazı İnternet sansürleri olsa da, VPN’ler tamamen yasaldır ve vatandaşlar tarafından kullanılabilir.

İsrail VPN İsrail’de Yasal mı? Evet

İsrail yakın zamanda çevrimiçi suçlarla mücadele için web sansür yasalarını onaylarken, VPN kullanmak ülkede hala yasal.

İtalya VPN VPN İtalya’da Yasal mı? Evet

VPN’lerin kullanımı İtalya’da yasaldır ve hükümetin İnternet’e müdahale ettiğine dair herhangi bir rapor bulunmamaktadır..

Jamaika VPN’de Jamaika Yasal mı? Evet

Hükümet tarafından Jamaika’da İnternet sansürüne ilişkin bir rapor bulunmamaktadır. VPN kullanımı da yasaldır.

Japonya VPN VPN Japonya’da Yasal mı? Evet

Japonya’da İnternet genellikle devlet sansüründen muaftır ve ülkede VPN kullanımı da yasaldır.

Ürdün VPN Ürdün’de Yasal mı? Evet

Ürdün hükümeti, özellikle siyasi meseleler söz konusu olduğunda internete sansür uyguluyor. Ancak, VPN kullanımı hala yasaldır.

Kazakistan VPN VPN Kazakistan’da Yasal mı? Evet

Kazakistan’da VPN kullanımı yasal olmakla birlikte, hükümet interneti aktif olarak sansürlemektedir. Örneğin, insan hakları aktivistlerini hedef alan son sosyal medya baskılarını ele alalım.

Kenya Kenya’da VPN Yasal mı? Evet

OONI tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma Kenya’da “İnternet sansürü belirtisi göstermedi”. Beklendiği gibi, VPN kullanımı ülkede yasaldır.

Kiribati VPN Kiribati’de Yasal mı? Evet

Hükümetin Kiribati’de internet sansürü olduğuna dair bir rapor yok. Ayrıca, Kiribati vatandaşlarının VPN kullanmalarına izin verilir.

Kosova Kosova’da VPN Yasal mı? Evet

Kosova’nın telekomünikasyon müdahale yasası, yetkililere tüm iletişim verilerine erişim sağlayarak vatandaşları için gizlilik endişelerini artırıyor. Ancak buna rağmen, VPN kullanmak hala yasal.

Kuveyt VPN Kuveyt’te Yasal mı? Evet

Kuveyt hükümeti, ifade özgürlüğünü kısıtlayan ve çevrimiçi aktivistleri hedef alan yeni siber suç yasasıyla İnternet’i aktif olarak sansürlemektedir. Neyse ki, ülkede VPN kullanımı hala yasal.

Kırgızistan VPN Kırgızistan’da Yasal mı? Evet

Kırgızistan hükümeti İnternet sansürüyle uğraşıyor ve bu özellikle gazetecilik söz konusu olduğunda geçerlidir. Ancak, VPN’lerin kullanımını kısıtlayan bir yasa yoktur.

Laos VPN Laos’ta Yasal mı? Evet

Laos hükümeti vatandaşlarını ve İnternet kullanımlarını ağır şekilde sansürlemektedir. Neyse ki, VPN kullanmak hala yasal.

Letonya VPN Letonya’da Yasal mı? Evet

Letonya’da sansür veya hükümetin İnternete müdahalesine dair bir rapor bulunmamaktadır. VPN kullanmak da yasaldır.

Lübnan VPN Lübnan’da Yasal mı? Evet

Lübnan sansürüyle tanınıyor ve hükümet bir kez bile VoIP kullanımını yasadışı hale getirmeye çalıştı. Bununla birlikte, ülkede VPN kullanımına izin verilir.

Lesoto VPN Lesoto’da Yasal mı? Evet

Lesoto halkı interneti devlet sansürü olmadan kullanabiliyor. Dahası, VPN kullanmak tamamen yasaldır.

Liberya VPN Liberya’da Yasal mı? Evet

Liberya vatandaşları hükümetin elinde İnternet’te gözetim ve sansür deneyimlemekle birlikte, VPN kullanmak hala yasaldır. Hükümetin basını sansürlediği de biliniyor.

Libya VPN Libya’da Yasal mı? Evet

Libya’daki İnternet, hükümet müdahalesi ve kısıtlamalarından bağımsız değildir. Neyse ki, VPN’ler ülkede hala yasal.

Lihtenştayn VPN Lihtenştayn’da Yasal mı? Evet

Lihtenştayn, basın özgürlüğü ve internette hükümet sansürünün olmamasıyla bilinir. VPN kullanmak da yasaldır.

Litvanya VPN Litvanya’da Yasal mı? Evet

Litvanya vatandaşları genellikle internete sınırsız erişimden yararlanır ve VPN’leri yasal olarak da kullanabilir.

Lüksemburg Lüksemburg’da VPN Yasal mı? Evet

Lüksemburg hükümetinin interneti sansürlediğine dair güvenilir bir rapor yok. VPN kullanmak da yasaldır.

Makedonya Makedonya’da VPN Yasal mı? Evet

Makedonya vatandaşları İnternet’i devlet sansürü olmadan kullanabilirler. Ayrıca, ülkede VPN kullanımına izin verilir.

Madagaskar VPN Madagaskar’da Yasal mı? Evet

Madagaskar’da medya sansürü yaygın olsa da, hükümet henüz İnternet kullanımına herhangi bir kısıtlama getirmedi. VPN kullanmak tamamen yasaldır.

Malawi’de VPN Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşların İnternet erişimine müdahale ettiği veya İnternet sansürü uyguladığı konusunda hiçbir rapor bulunmamaktadır. Malawi’de VPN kullanımı da yasal.

Malezya Malezya VPN Yasal mı? Evet

Malezya geçmişte İnternet sansürüyle ilgili sorunlar yaşamıştır ve son sahte sahte haber yasası medya sansürü ile ilgili endişeleri gündeme getirmektedir. Yine de VPN kullanmak hala yasal.

Maldivler Maldivler’de VPN Yasal mı? Evet

Maldivler hükümeti genellikle pornografik veya İslam karşıtı kabul edilen web sitelerini engeller, ancak VPN’lerin kullanımı henüz yasa dışı hale getirilmemiştir..

MALI VPN Mali’de Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşlarının İnternet erişimine müdahale ettiğine dair rapor yok ve VPN kullanmak da Mali’de yasal.

MALTA Malta’da VPN Yasal mı? Evet

Malta vatandaşları yasal olarak VPN kullanabilirken, İnternet sansürüyle ilgili bazı endişeler var. Birçoğu yeni medya yasalarının İnternet özgürlükleri için ciddi bir tehdit oluşturduğunu iddia ederken, Malta hükümeti İnternet’i sansürlemekle ilgilenmediklerini söyleyerek bunu reddetti..

MARSHALL ADALARI Marshall Adaları’nda VPN Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşlarının İnternet erişimini kısıtlamaya çalıştığına dair bir rapor yok ve Marshall Adaları’nda VPN kullanımı da yasal.

MAURITANIA VPN Moritanya’da Yasal mı? Evet

VPN’lerin kullanımına yasal olarak izin verilmesine rağmen, Moritanya’nın İnternet sansürüyle ilişkili bir geçmişi var. Hükümetin dijital hakları ihlal ettiğini ve basının ülkenin yeni siber suç yasalarından korkması nedeniyle meseleleri kapsamasını sansürlediğine dair raporlar var.

MAURITIUS VPN Mauritius’ta Yasal mı? Evet

Mauritius zaman zaman içeriğe filtre uygulama da dahil olmak üzere İnternet kısıtlamaları getirmektedir. Bununla birlikte, hükümetin İnternet’i aktif olarak sansürlediğine dair herhangi bir rapor bulunmamaktadır ve VPN kullanımı da ülkede yasaldır.

MEKSİKA VPN Meksika’da Yasal mı? Evet

Meksika vatandaşları genellikle internete sınırsız erişim elde eder ve VPN’leri yasal olarak da kullanabilir. Bununla birlikte, hükümetin önde gelen aktivistleri ve gazetecileri gözetlemek için gözetim yazılımı kullanan hükümetin raporları son zamanlarda ortaya çıktıkça durum değişebilir.

Mikronezya VPN Mikronezya’da Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşlarının İnternet kullanımına müdahale etmeye çalıştığı belgelenmiş bir rapor yoktur ve VPN kullanmak da yasaldır..

Moldova’da VPN Yasal mı? Evet

2016 yılında, hükümet tarafından kabul edilen bir yasa, gizlilik ve ağır sansürün ihlaline yol açacağını iddia eden birkaç medya kuruluşu ve kuruluşundan eleştiri aldı. Yine de Moldova’da VPN kullanımı hala yasal.

MONACO Monako’da VPN Yasal mı? Evet

Monako hükümetinin vatandaşlarının İnternet kullanımını sansürlediğine dair güvenilir bir rapor yok. Ayrıca, VPN’ler tamamen yasaldır.

Moğolistan VPN Moğolistan’da Yasal mı? Evet

Moğolistan hükümeti vatandaşlarının İnternet kullanımını aktif olarak sansürlemekte ve hatta internette 774 kelime ve deyim listesini yasaklamıştır. Ne olursa olsun, Moğolistan’da VPN kullanımı hala yasal.

KARADAĞ VPN Karadağ’da Yasal mı? Evet

Karadağ vatandaşlarına internet kısıtlamaları getirildiğine dair haberler var. Son zamanlarda, hükümet Seçim Günü’nde WhatsApp ve Viber gibi mesajlaşma uygulamalarını engelledi. Yine de, VPN’lerin ülkede kullanımı yasaldır.

FAS VPN Fas’ta Yasal mı? Evet

Fas’ta VPN’ler yasal olsa da, ülke Skype, Viber ve benzeri VoIP iletişim uygulamalarını yasakladığı için haberlerde bulundu. Ayrıca, devlet düdüğü ve soruşturma raporlamasını cezalandırdığı için gazeteciler hassas meseleler hakkındaki raporlarını sansürler..

MOZAMBIQUE Mozambik’te VPN Yasal mı? Evet

Mozambik hükümeti vatandaşlarının İnternet etkinliklerini gözetlerken, tek çözüm VPN kullanmak ve neyse ki, ülkede henüz yasa dışı hale getirilmiyor.

MYANMAR VPN Myanmar’da Yasal mı? Evet

Myanmar’ın İnternet sansürü konusunda bir geçmişi var, ancak hükümet vatandaşlarının hakları konusunda daha az kısıtlayıcı hale geliyor. VPN kullanmak da yasaldır.

NAMIBYA Namibya’da VPN Yasal mı? Evet

Namibya vatandaşlarının hükümet tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın VPN kullanmasına ve İnternet erişiminden yararlanmasına izin verilir.

NAURU Nauru’da VPN Yasal mı? Evet

Nauru, geçmişte Facebook gibi sosyal medya sitelerinin yasaklanması da dahil olmak üzere İnternet kısıtlamaları getirdi. Bununla birlikte, VPN kullanımı ülkede hala yasaldır.

NEPAL VPN Nepal’de Yasal mı? Evet

Nepal, İnternet etkinliğini aktif olarak izlemese de, hükümet vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini sansürleme niyetini açıkladı. Neyse ki, VPN kullanmak yasaldır.

HOLLANDA VPN Hollanda’da Yasal mı? Evet

Hollanda hükümetinin internete kısıtlamalar getirmeye çalıştığına dair güvenilir bir rapor yok. Ayrıca, VPN kullanmak burada yasaldır.

YENİ ZELANDA Yeni Zelanda’da VPN Yasal mı? Evet

Yeni Zelanda hükümetinin vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini izlediği bilinse de, İnternet sansürüne dair güvenilir bir kanıt yoktur. VPN kullanımı da ülkede yasal.

NICARAGUA VPN Nikaragua’da Yasal mı? Evet

Nikaragua hükümeti, vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini kısıtlamaz veya izlemez ve VPN kullanımına izin verir.

Nijer’de VPN Yasal mı? Evet

Toplam nüfusun sadece% 2’sinin Nijer’de interneti kullandığını biliyor muydunuz? Neyse ki, herhangi bir kısıtlama ve sansür olmadan bunu yapabilirler. VPN kullanmak da burada yasal.

Nijerya’da VPN Yasal mı? Evet

Nijerya hükümeti, özellikle sosyal medya söz konusu olduğunda, ifade özgürlüğü konusunda tartışmalı bir duruşa sahipken, VPN’lerin kullanımı hala yasaldır..

Norveç’te VPN Yasal mı? Evet

Dünyanın en yüksek İnternet penetrasyon oranlarından birine sahip olan Norveç, vatandaşlarına herhangi bir kısıtlama ve sansür olmadan İnternet’e erişim özgürlüğü veriyor. VPN kullanmak da yasaldır.

Pakistan’da VPN Yasal mı? Evet

Pakistan hükümeti geçmişte YouTube, Twitter ve Facebook gibi bir dizi üst siteyi engelledi. Ayrıca, kullanıcıların belirli sitelere ve içeriklere erişmesini engellemek için İnternet filtrelemesini kullanırlar. Bununla birlikte, VPN kullanımı henüz yasaklanmamıştır.

PALAU VPN Palau’da Yasal mı? Evet

Palau hükümetinin İnternet’i sansürlediğine dair güvenilir bir rapor yok ve vatandaşların yasal olarak VPN kullanmasına izin verildi.

FİLİSTİN VPN Filistin Devleti’nde Yasal mı? Evet

Filistin hükümeti internet ve medyayı aktif olarak sansürlemektedir. Birçok web sitesi de politik nedenlerden dolayı kapatılmıştır. Ancak, VPN kullanımı hala yasaldır.

Panama’da VPN Yasal mı? Evet

Panama hükümeti vatandaşlarının İnternet erişimini sansürlemiyor ve VPN’leri yasal olarak kullanmalarına izin veriyor.

PAPUA NEW GUINEA VPN Papua Yeni Gine’de Yasal mı? Evet

Papua Yeni Gine’nin vatandaşlarının İnternet erişimini kısıtladığını öne süren raporlar yok, ancak ülkenin yeni siber suç yasası sansürün artırılmasıyla ilgili endişeleri artırdı. Ne olursa olsun, VPN kullanmak hala yasal.

PARAGUAY VPN Paraguay’da Yasal mı? Evet

Paraguay vatandaşları sansürsüz İnternet erişiminden yararlanabilirler. Burada VPN kullanmak da tamamen yasaldır.

PERU Peru’da VPN Yasal mı? Evet

Peru hükümetinin vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini kısıtlamaya çalıştığına dair belgelenmiş bir rapor yok ve VPN kullanımı da yasal.

Filipinler Filipinler’de VPN Yasal mı? Evet

Son zamanlarda, hükümetin vatandaşlarının internete erişimini kısıtlamak için hiçbir çaba göstermediği için Filipinler’de İnternet özgürlüğü artmıştır. VPN’lerin ülkede kullanımı da yasaldır.

POLONYA Polonya’da VPN Yasal mı? Evet

Polonya hükümeti kısa süre önce gizlilik endişelerine rağmen hükümet gözetimini artırmak için yeni bir yasa çıkarsa da, VPN’ler ülkede hala yasal.

PORTEKİZ VPN VPN Yasal mı? Evet

Portekiz hükümetinin İnternet’i aktif olarak sansürlediği ve VPN’lerin kullanılması konusunda hiçbir rapor bulunmuyor..

Katar’da VPN Yasal mı? Evet

VPN’lerin Katar’da kullanımı yasal olsa da, vatandaşlar sansürle yüzleşmek zorundadır. Hükümet, İSS’lere pornografik veya İslam karşıtı kabul edilen içerikli belirli web sitelerini engelleme talimatı veriyor, ancak zararsız web siteleri de herhangi bir açıklama yapılmaksızın hedeflenmiş.

ROMANYA Romanya’da VPN Yasal mı? Evet

Romen hükümeti, o zamandan beri sansür konusundaki endişeleri yoğunlaştıran yeni kumar mevzuatını 2015 yılında yürürlüğe koydu. Ancak, ülkede VPN kullanımı henüz yasaklanmamıştır.

RWANDA VPN Ruanda’da Yasal mı? siz

Ruanda hükümetinin vatandaşlarının aktif olarak gözetlediğini ve haber web sitelerini engellediğini gösteren kanıtlar var. VPN kullanımı da burada yasal.

SAINT KITTS AND NEVIS Saint Kitts ve Nevis’te VPN Yasal mı? Evet

Saint Kitts ve Nevis vatandaşları sınırsız İnternet erişiminden yararlanır ve yasal olarak VPN kullanmalarına izin verilir.

SAINT LUCIA Saint Lucia’da VPN Yasal mı? Evet

Saint Lucia hükümetinin vatandaşlarının İnternet erişimine kısıtlamalar getirdiği yönünde bir rapor yok. VPN kullanmak da burada yasal.

SAINT VINCENT VE GRENADİNLER VPN Saint Vincent ve Grenadinler’de Yasal mı? Evet

Saint Vincent ve Grenadinler geçtiğimiz günlerde çevrimiçi hakaret için iki yıla kadar hapis cezasına izin veren, kamuoyunda tartışmalara ve serbest bilgi ve haber akışına ciddi bir tehdit oluşturan bir siber suç faturasını geçtiler. Yine de VPN kullanmak hala yasal

SAMOA VPN Samoa’da Yasal mı? Evet

Samoalı hükümetinin vatandaşlarının İnternet kullanımına kısıtlamalar getirdiği belgelenmiş bir rapor bulunmamaktadır. Ayrıca, ülkede VPN kullanımı tamamen yasaldır.

SAN MARINO San Marino’da VPN Yasal mı? Evet

San Marino vatandaşları, devlet tarafından dayatılan sansüre maruz kalmadan İnternet’e erişebiliyor. VPN kullanımı da burada yasal.

SAO TOME VE PRINCIPE Sao ​​Tome ve Principe’de VPN Yasal mı? Evet

Sao Tome ve Principe hükümeti ülkedeki İnternete müdahale etmez ve VPN’lerin kullanımına izin verir.

SUUDİ ARABİSTAN VPN Suudi Arabistan’da Yasal mı? Evet

Vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini sansürlemekle tanınan Suudi Arabistan, 2008’in başından beri 5.5 milyondan fazla web sitesini ve dahili bağlantıyı engelledi. Şaşırtıcı bir şekilde, ülkede VPN kullanımı henüz yasa dışı hale getirilmedi..

SENEGAL VPN Senegal’de Yasal mı? Evet

Senegal’de basın özgürlüğü rutin olarak ihlal edilmemekle kalmıyor, aynı zamanda yasalar hükümetin sansürü artırmasını istiyorsa.

SIRBİSTAN VPN VPN Sırbistan’da Yasal mı? Evet

Sırbistan’da VPN kullanmak yasal olsa da, hükümet rutin olarak vatandaşlarının çevrimiçi konuşma özgürlüğünü ihlal ediyor.

SEYCHELLES VPN Seyşel Adaları’nda Yasal mı? Evet

Seyşeller hükümeti, özellikle muhalefet eylemcilerini susturmak söz konusu olduğunda, vatandaşlarının İnternet erişimini aktif olarak kısıtlamaya çalışıyor. Bununla birlikte, VPN kullanımı hala yasaldır.

SIERRA LEONE VPN Sierra Leone’de Yasal mı? Evet

Sierra Leone vatandaşları interneti herhangi bir kısıtlama veya sansür olmadan kullanabilirler. VPN kullanımı da ülkede yasal.

Singapur Singapur VPN Yasal mı? Evet

Singapur hükümeti, vatandaşlarının İnternet kullanımını aktif olarak sansürlediği biliniyor. Sadece hükümet aktivistlerini değil, aynı zamanda siyasi web sitelerini de kapattılar. Ne olursa olsun, VPN kullanmak hala yasal.

SINT MAARTEN Sint Maarten’da VPN Yasal mı? Evet

Sint Maarten vatandaşları internete sınırsız erişimden yararlanır ve yasal olarak VPN kullanmalarına izin verilir.

SLOVAKYA VPN Slovakya’da Yasal mı? Evet

Slovakya vatandaşlarının hükümet sansürü ve kısıtlamaları konusunda endişelenmesine gerek yok. Ayrıca, VPN kullanımı ülkede yasaldır.

SLOVENYA Slovenya’da VPN Yasal mı? Evet

VPN’ler Slovenya’da tamamen yasaldır ve hükümet vatandaşlarının İnternet kullanımını sansürlememektedir.

SOLOMON ADALARI Solomon Adaları’nda VPN Yasal mı? Evet

Hükümetin vatandaşlarının interneti kullanımına kısıtlamalar getirdiği konusunda güvenilir bir rapor olmamıştır. Solomon Adaları’nda VPN kullanımı da yasaldır.

SOMALIA Somali’de VPN Yasal mı? Evet

Somali, hükümetin haber sitelerine erişimini engellediği için İnternet’i aktif olarak sansürlemekle ünlüdür. Bununla birlikte, VPN kullanımı ülkede hala yasaldır.

GÜNEY AFRİKA VPN Güney Afrika’da Yasal mı? Evet

Güney Afrika hükümetinin bu listedeki diğer bazı ülkeler gibi çok fazla İnternet kısıtlaması olmasa da, “İnternet Sansürü Yasası” geniş ölçüde eleştirildi. VPN kullanımı ülkede de yasaldır.

GÜNEY KORE VPN Güney Kore’de Yasal mı? Evet

Güney Kore’nin İnternet’i sansürlediği ve izlediği bilinmesine rağmen, vatandaşlarının yasal olarak VPN kullanmalarına izin verilir.

GÜNEY SUDAN VPN Güney Sudan’da Yasal mı? Evet

Güney Sudan vatandaşları, hükümetin birçok haber sitesini engellediği İnternet sansürü yaşıyor. Bununla birlikte, VPN kullanmak burada tamamen yasaldır.

İspanya’da VPN Yasal mı? Evet

İspanya Katalan bağımsızlık web sitelerini engellemek için haber yapmış olsa da, İspanya’da İnternet genellikle her türlü kısıtlamadan muaftır. Ayrıca, VPN kullanmak ülkede yasaldır.

SRI LANKA VPN Sri Lanka’da Yasal mı? Evet

Sri Lanka hükümeti geçmişte vatandaşlarının İnternet kullanımını sansürledi. Aslında, belirli web sitelerine erişimi bile engellediler. Ancak, VPN kullanımı hala yasaldır.

SUDAN Sudan’da VPN Yasal mı? Evet

Sudan vatandaşları çeşitli İnternet sansürüne maruz kalırken, ülkede VPN kullanımı hala yasal.

SOYADI Surinam’da VPN Yasal mı? Evet

Surinam hükümeti vatandaşlarının İnternet kullanımını sansürlemiyor. Ayrıca, VPN kullanımı burada yasaldır.

SWAZILAND VPN Svaziland’da Yasal mı? Evet

Svaziland’da VPN kullanımı tamamen yasaldır ve vatandaşları sansür olmadan interneti kullanabilir.

İSVEÇ VPN VPN İsveç’te Yasal mı? Evet

İsveç vatandaşları İnternete sınırsız erişim elde ediyor ve ülkede VPN’leri yasal olarak kullanabilir.

İSVİÇRE VPN İsviçre’de Yasal mı? Evet

Son yıllarda, İsviçre’deki İnternet giderek daha kısıtlayıcı hale geldi. Kısa süre önce, yerel kumarları korumak için İnternet sansürü öneren bir yasa tasarısı parlamentoda kabul edildi. VPN’ler burada hala yasal.

SURİYE VPN VPN Suriye’de Yasal mı? Evet

Suriye vatandaşları internette sansür ve izleme deneyimi yaşıyor. İnsan hakları ihlalleri de artmaktadır. Ancak, VPN’ler ülkede hala yasaldır.

TAYVAN Tayvan’da VPN Yasal mı? Evet

Tayvan vatandaşlarının İnternet kullanımını kısıtlamasa da, geçmişte güçlü bir direnişle karşılaşan bir İnternet Kara Liste Yasası önererek bunu yapmaya çalıştı. Yine de VPN kullanımı yasaldır.

Tacikistan VPN Tacikistan’da Yasal mı? Evet

Tacikistan, İnternet sansürüyle bilinir ve yasal olarak vatandaşlarının VPN kullanmalarına izin verir. Ancak, devlet tarafından kontrol edilen bir veri ağ geçidi oluşturma fikri, ülkede konuşma ve mahremiyet özgürlüğü ile ilgili endişeleri artırdı.

TANZANYA Tanzanya’da VPN Yasal mı? Evet

Tanzanya interneti aktif olarak sansürlemekte ve durum zamanla daha da kötüleşmektedir. VPN’lerin burada kullanılması yasaldır.

Tayland Tayland VPN Yasal mı? Evet

Tayland’da blogcu tutuklamalarının ve ISP’lerin web sitelerini engellediğine dair raporlar var. Ancak, VPN kullanmak ülkede yasaldır.

TIMOR-LESTE Timor-Leste’de VPN Yasal mı? Evet

Timor-Leste vatandaşları sansürsüz İnternet erişiminden yararlanmaktadır ve yasal olarak VPN kullanmalarına izin verilmektedir.

TOGO Togo’da VPN Yasal mı? Evet

Togo hükümeti vatandaşlarının İnternet’i kullanmasına sansür uygulamıyor. Ayrıca, VPN’ler ülkede tamamen yasaldır.

Tonga’da VPN Yasal mı? Evet

Tonga hükümeti 2015 yılında ülkede İnternet erişimini kontrol etmesine izin veren yasalar geçirmiş olsa da, VPN’lerin burada kullanımı hala yasal.

TRINIDAD VE TOBAGO VPN Trinidad ve Tobago’da Yasal mı? Evet

Trinidad ve Tobago vatandaşları internete sınırsız erişim elde eder ve yasal olarak ülkede VPN kullanmalarına izin verilir.

TUNUS VPN Tunus’ta Yasal mı? Evet

Tunus, çevrimiçi sansürü tersine çevirmek ve İnternet erişimini desteklemek için ciddi adımlar atmış olsa da, ülkenin yasal çerçevesi İnternet özgürlüğü için önemli bir tehdit oluşturmaktadır. Bununla birlikte, VPN kullanmak burada yasaldır.

TUVALU Tuvalu’da VPN Yasal mı? Evet

Tuvalu vatandaşları internete sınırsız erişim elde ediyor ve yasal olarak ülkede VPN kullanmalarına izin veriliyor.

UGANDA VPN Uganda’da Yasal mı? Evet

Uganda hükümeti vatandaşlarının İnternet kullanımını aktif olarak sansürlemekte ve hatta seçimler sırasında sosyal medya sitelerini engellemektedir. Ancak, VPN kullanımı burada yasaldır.

UKRAYNA Ukrayna’da VPN Yasal mı? Evet

Ukrayna popüler Rus İnternet web sitelerini engellemek için haber yaparken, VPN kullanımı henüz yasadışı hale getirilmedi.

İNGİLTERE Birleşik Krallık’ta VPN Yasal mı?

Soruşturma Yetkileri Yasası ile yürürlüğe giren İngiltere vatandaşlarının internet faaliyetleri hükümet tarafından izlenebilir. İngiltere, geçmişte mobil operatörler bazı VPN’leri engellediğinde de haber yaptı. Ancak VPN kullanmak ülkede yasal olmaya devam ediyor.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VPN Amerika Birleşik Devletleri’nde Yasal mı? Evet

Hükümet vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini aktif olarak sansürlemese de, geniş bant gizlilik kurallarının son zamanlarda kaldırılması, İSS’lerin kullanıcılarını izlemesine izin verildiği anlamına gelir. Neyse ki, VPN kullanımını engelleyen bir yasa yok.

URUGUAY VPN, Uruguay’da Yasal mı? Evet

Uruguay hükümetinin internete sansür uyguladığına dair hiçbir haber yok. Ayrıca, VPN’ler ülkede tamamen yasaldır.

ÖZBEKİSTAN VPN Özbekistan’da Yasal mı? Evet

Özbekistan hükümeti vatandaşlarının İnternet faaliyetlerini rutin olarak sansürlemekte ve geçmişte Skype, WhatsApp ve haber web sitelerini engellemektedir. Bununla birlikte, VPN kullanmak ülkede hala yasaldır.

VANUATU VPN Vanuatu’da Yasal mı? Evet

Vanuatu vatandaşları internete sınırsız erişimin tadını çıkarabilir ve ülkede VPN kullanmalarına yasal olarak izin verilir.

Vatikan Şehri Vatikan’da VPN Yasal mı? Evet

Vatikan hakkında internet sansürü empoze eden hiçbir rapor yok. Ayrıca, burada VPN kullanmak yasaldır.

VENEZUELA VPN Venezuela’da Yasal mı? Evet

Venezuela, WhatsApp ve Facebook gibi sosyal medya sitelerini rutin olarak engellediği için bilinir. Hükümet yasal olarak vatandaşların VPN kullanmalarına da izin veriyor.

Vietnam’da VPN Yasal mı? Evet

Vietnam vatandaşları, sosyal medya sitelerini ve blogları güncel olayları tartışmaktan alıkoyan tartışmalı İnternet Kararı’nın kabulü ile İnternet sansürü yaşıyorlar. Yine de, VPN kullanmak ülkede yasal olmaya devam ediyor.

YEMEN VPN Yemen’de Yasal mı? Evet

VPN’lerin kullanımı henüz yasadışı hale getirilmese de, Houthi Milisler tarafından İnternet kullanımının tamamen yasaklanmasını sağlama girişimleri olmuştur..

ZAMBYA VPN Zambiya’da Yasal mı? Evet

İnternet sansürü Zambiya’da her zaman bir sorun olmuştur ve hükümet siyasi nedenlerle web sitelerini yasaklamıştır. VPN’leri kullanmak burada tamamen yasaldır.

ZIMBABWE VPN, Zimbabve’de Yasal mı? Evet

Zimbabve, vatandaşlarının İnternet kullanımını aktif olarak sansürlediği biliniyor ve özellikle protestolar sırasında WhatsApp gibi sosyal uygulamaları bile yasakladı. Ancak, VPN kullanımı ülkede yasal olmaya devam ediyor.

Ülke Bulunamadı!

SON SÖZ

Yukarıda verilen bilgiler yasal tavsiye niteliğinde değildir ve yalnızca eğitim amaçlıdır. Ülkenizin geçerli tüm yasa ve yönetmeliklerinin farkında olmak, iyi bir vatandaş olarak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle, yardıma veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa her zaman lisanslı ve kalifiye bir hukuk uzmanına danışın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map