Yönlendirici Kullanıcı Adı ve Parolası Nasıl Bulunur (Sıfırlama Gerekmez)


Yönlendirici Kullanıcı Adı ve Parolası Nasıl Bulunur (Sıfırlama Gerekmez)

Bazen işinize o kadar dahil olabilirsiniz ki, etrafınızda dönen şeyleri takip etmek zor olabilir. Benzer şekilde, yönlendirici şifrenizi unuttuğunuzda ve hatırlamak için bir çözüm düşünmeye çalıştığınızda da böyledir. Daha sonra yönlendirici parolasını bulmaya çalışırsınız, ancak bunu başaramazsınız. Yollardan biri, tüm yönlendirici ayarlarını silmek için sıfırlama işlevini kullanmak olabilir.


Ancak, yönlendiricinizi sıfırlamak istemiyorsanız, ancak kimlik bilgilerini bir şekilde kurtarmak istiyorsanız, yönlendirici kullanıcı adını ve şifrelerini bulmanın başka bir yolu var mı? Bunu ortaya çıkarmak için bazı teknikler var, ancak diğer yöntemlerin uygulanması oldukça karmaşık olduğu için sadece 4 basit yolu açıklayacağız..

Ayrıca, bazı yönlendirici türleriyle üç ila beş deneme yaptıysanız oturum açmanızın yasaklanabileceğini unutmayın. Şimdi yönlendirici kullanıcı adını ve şifresini sıfırlamadan nasıl bulacağınıza bakalım.

Yönlendirici Parola Kracker’ı kullanma

Yönlendirici şifresi Kracker, yönlendiricilerin kayıp kullanıcı adlarını ve şifrelerini kurtarmak için kullanımı kolay bir araçtır. Modemlerin şifrelerini kurtarmak için de kullanılabilir. Genel olarak, yönlendiriciler ve modemler ağ erişimlerini HTTP kimlik doğrulama tekniği ile kontrol eder. Bu, sisteminizi yönlendiricinize bağladığınızda, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Yalnızca kullanıcı adını ve şifresini bulmak için yönlendiriciyi sıfırlamanız gerekmez.

Yönlendirici için kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutursanız, yönlendiriciniz veya modeminiz için değişiklik yapamazsınız. Bu gibi durumlarda, Kracker kayıp şifrelerinizi canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bir güvenlik sistemi açmaya çalışırken bu yöntem size yardımcı olabilir. Bu teknik, şifrelerle dolu bir veritabanına sahip olduğundan doğru yönlendirici şifresini tahmin etmek için bir kurtarma sözlüğü tekniği kullanır.

Varsayılan olarak, yönlendiriciler için bir sözlük dosyası ile birlikte gelir. Ayrıca, şifre sözlük kelime listelerini çevrimiçi bulabilirsiniz. Bu nedenle, yönlendiriciniz için çok karmaşık bir unutulmuş parolanız varsa, bu araç sizin için olmayabilir. Kracker, insanlar tarafından yaygın olarak ayarlanan şifreleri içerir ve bu da şifreyi kırma şansını artırır. Kendiniz bir şifre veya kullanıcı adı oluşturduysanız, tahmin etmek Kracker için daha kolay hale getirir, çünkü genellikle yapılandırdığınıza inanır.

RouterPassView Kullan

Yönlendiricinizin yapılandırma ayarlarını dizüstü bilgisayarınıza veya PC’nize kaydettiğinizde, RouterPassView unutulmuş şifrenizi bulmanızda daha yüksek bir başarı oranı sağlayacaktır. Basit bir ifadeyle, bu araç yapılandırmanızda bulunan tüm kodların kodunu çözebilir. Yeterli zamanınız olduğunda, kullanıcı adınızı ve şifrenizi başarıyla geri alabilirsiniz.

Birçok modern yönlendirici artık ayarlarının bir dosyaya yedeklenmesine izin veriyor ve daha sonra gerektiğinde bu dosyayı geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme dosyası genellikle yönlendirici kimlik bilgileri, kablosuz ağ anahtarı ve diğer ayrıntılar gibi oldukça hassas veriler içerir. Asus yönlendirici parolasını veya anahtarınızı unuttuysanız, ancak yapılandırma dosyanızı kaydettirdiyseniz, RouterPassView, yönlendirici dosyanızdaki kayıp parolayı bulmanıza yardımcı olabilir.

Yönlendiricinizin arkasındaki etiketi arayın

Yönlendirici şifresini bulmanın en kolay yolu, yönlendirici kutusunun arkasındaki etiketi kontrol etmektir. Çıkartma, şifreyi seri numarası, mac adresi ve yönlendirici arayüzüne erişmek için ihtiyaç duyacağınız diğer ayrıntılarla birlikte gösterecektir..

Etiket bulunmazsa, ihtiyacınız olan bilgileri almak ve kimliğinizi kanıtlamak için müşteri destek temsilcinizi her zaman arayabilirsiniz. Varsayılan kullanıcı adınızı ve şifrenizi hızlı bir şekilde alacaksınız.

Yönlendiricinin varsayılan adını ve şifresini kullanın

Windows 7 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarla uyumlu olan yönlendirici varsayılan şifreleri yazılımını her zaman kapatabilirsiniz. Ardından, yazılımı çıkarmanız ve kullanmaya devam etmeniz yeterlidir. Araç, yönlendiricinize bağlı IP adresini bulmaya ve yönlendiricinizin arayüzüne erişmesi için bir bağlantı sağlamaya çalışacaktır. IP adreslerini manuel olarak algılamanıza gerek kalmadan yönlendirici konsolu sayfasına yönlendirmek için bu bağlantıyı tıklamanız yeterlidir.

Devam ederseniz, kullandığınız yönlendiriciyi veya modemi seçebilirsiniz; yazılım, yönlendiricinizin varsayılan kullanıcı adını ve şifresini bulur. Son olarak, kimlik bilgilerini arayüze kopyalayabilir ve giriş yapabilirsiniz. Yönlendiricinizin markasını listede bulamazsanız, her zaman aynı ürün serisinin varsayılan şifrelerini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Parolaları bilmeden bağlantı noktaları nasıl iletilir

Oyunlar, sunucular veya ağla ilgili diğer programlar için yönlendirici arayüzünüzün bağlantı noktalarını yönlendirmek ister misiniz? Şifreyi bile bilmeden bunu yapabilirsiniz. Bu, başka birinin ağını kullanıyorsanız ve şifresine erişiminiz yoksa da kullanışlı olur.

Birçok yönlendirici, sisteminizdeki programların sizin için açıp açmamasına izin veren evrensel tak ve çalıştır (UPnP) yetkisine sahiptir. Bağlantı noktası eşleme ve yönlendirme sağlamayan bir programınız varsa, bir masaüstü uygulamasından bağlantı noktalarını hızlı bir şekilde iletmek için UPnP PortMapper adlı bir araç kullanabilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me